Haber 10 Kasım'da Dua Eden O Imam Açığa Alındı

cuheyman el-uteybi

Yeni Üye
Üye
09.05'te sirenler çalarken, aynı anda pazar duası ettiren imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatılarak açığa alındı.

Denizli'nin Çivril ilçesinde kurulan semt pazarında Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıl dönümü nedeniyle saat 09.05'te sirenler çalarken, aynı anda pazar duası ettiren imam H.G. hakkında idari soruşturma başlatılarak açığa alındı.

Çıtak Mahallesi'nde cuma günleri kurulan semt pazarında, imam tarafından pazar duası okunuyor.

Bugün kurulan semt pazarına da dua etmek için gelen mahalle camisi imamı H.G., Atatürk'ün ölüm saati olan 09.05'te sirenler çalıp, saygı duruşuna başlanıldığında pazar duası okudu.

Bazı vatandaşlar, ellerini açıp dua okurken, bazıları ise Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Bu sırada bazı vatandaşlar, imama tepki gösterdi.

İmam H.G.'nin vatandaşların tepkisi üzerine "Saygı duruşu yapacağınıza dua edin" dediği iddia edildi.

Bunun üzerine vatandaşlar, imam hakkında Kaymakamlığa ve Müftülüğe şikayette bulundu.

Şikayet üzerine İmam H.G., Kaymakamlığa çağrılarak hakkında idari soruşturma başlatıldı ve açığa alındı.
 

Coolumsu

Aktif Üye
Üye
Dua etmeyip de ne yapacaktı? Çağdaş geçiniyorlar ama hiç çağdaşta değiller.. Bu halka İsrail'in bile yapamayacağı zulmü bunlar çağdaşlık ve medeniyet ayağına yaptılar. Bu açıdan ezanın dilini değiştirmek gibi bir rezalet bile bunlara nasip oldu. Şimdi ise mazlum ayaklarına yatmaları hiç samimi değiller. Fetö'ye şuna buna Akp'ye, ABd'ye İsrail'e herkese bir eleştirimiz olabilir ama Kemalistlerin yaptıkları zalimlikleri kimse yapmadı.
Kimse bu kadar azgınlaşmadı bu kadar ileri gitmedi.
 
Üst Alt