Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

12-GÜNAH (ZİNA ETMEK) !!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
سْــــــــــــــــــــــم- ِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Kendisinden başka İbadete layık olmayan SübhanALLAHu Teala’ya hamdolsun.Onun Mübarek elçisi olan Muhammed Sallallahu aleyhi ve selleme selatu selam olsun.

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

"Zinaya yaklaşmayın. Çünkü şüphesiz o bir hayasıklıktır, kötü bir yoldur."(İsra: 32)

"Onlar ki; Allah'la beraber başka bir ilaha ibadet etmezler. Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar. Zina etmezler. Kim bunlardan birini yaparsa cezaya uğrar." (Furkan: 68)

"Zina eden erkek, ancak zina eden veya müşrik bir kadınla evlenebilir. Zina eden kadınla da ancak zina eden ve müşrik olan bir erkek evlenebilir. Bu mü'minlere yasak edilmiştir." (Nur: 3)

"Zina eden kadınla zina eden erkekten herbirine yüzer değnek vurun. Şayet Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini (ni tatbik) hususunda onlara acımayın. Mü'minlerden bir grup da bunların cezasına şahit olsun."(Nur: 2)

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'e en büyük günahlar sorulmuş.
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem de şöyle buyurmuştur:
"Allah'ın seni yaratmış olmasına rağmen ona herhangi birini denk tutmandır."
Daha sonra hangisidir? diye soruldu:
"Seninle yemek yemesinden korktuğun için çocuğunu öldürmendir."
Sonra hangisidir diye soruldu.
"Komşunun hanımıyla zina etmendir." buyurdu. (Buhari, Müslim)

"Zina eden mü'min, (halis) mü'min olduğu halde zina etmez. Hırsızlık yapan da (halis) mü'min olduğu halde hırsızlık yapmaz. İçki içen de (halis) mü'min olduğun halde içki içmez."(Buhari, Müslim, Ebu Davut, Tirmizi, Nesei)

"Bir kul zina ettiği zaman iman ondan ayrılır ve bulut gibi başının üzerinde durur. Zina fiilini bitirdiği zaman da imanı tekrar kendisine döner."
(Ebu Davud, Tirmizi rivayet etti.) (Hakim ve Zehebi bu hadis Buhari ve Müslim'in şartlarına göre bu hadis sahihtir. dedilir.)

"Bir kul zina ettiği zaman iman ondan ayrılır ve bulut gibi başının üstünde durur."
(Ebu Davut, Tirmizi) (Hakim ve Zehebi bu hadis Buhari ve Müslim'in şartlarına göre sahihtir dediler)

"Allah kıyamet gününde üç kimse ile konuşmaz, onlara rahmet nazarıyla bakmaz, onları temize çıkarmaz ve onlar için acıklı bir azab vardır. Bunlar:
"Zina eden evli kimse yalancı idareci, kibirli fakir."(Müslim, Nesei)

"Savaşa çıkan mücahitlerin geride bıraktıkları hanımları savaşa çıkmayıp orada kadınlarla kalan mü'minlere (savaşta oldukları müddetçe) anneleri gibi emanet edip de sonra hanımını emanet bıraktığı bu kimse bu emanete hıyanet ederse, kıyamet günü ailesine ihanet edilen, kendisine hiyanet edenin yaptığı her iyiliğinden dilediği alır. Dikkat ediniz." (Müslim)

(İmam Nevevi şöyle dedi:
Savaşa çıkan mücahitlerin geride bıraktığı hanımlara şu şekilde hürmet edilir.
1. Onlara iftira atmamak, haram olacak şekilde onlara bakmamak, onlarla yalnız kalıp haram olacak şekilde onlarla konuşmamak.
2. Onlara yardım etmek, iyilik yapmak ihtiyaçlarını gidermek suretiyle hurmette bulunulur.)

"Allah dört sınıf insanı sevmez. Onlar; çok yemin eden satıcı, kanatkar olmayan, büyüklenen fakir, zina eden evli kimse, zalim idareci." (Nesei sahih senetle rivayet etti.)

Zinanın en kötüsü kişinin kendi annesi, kız kardeşi, üvey annesi ve diğer mahremleriyle yaptığı zinadır.

"Nikahı yasak olan mahremlerinden biriyle zina yapanı öldürün." (Hakim rivayet etti ve bu hadis için sahih dedi)

"Bera radiyallahu anh şunu rivayet etmiştir:

"Dayım Ebu Bürde elinde sancak olduğu halde yanımdan geçti nereye gidiyorsun diye sordum. Dedi ki: Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem beni babasının hanımıyla evlenen birini öldürüp malını almak için gönderdi." (Ebu Davut, Tirmizi, Nesei, İbn-i Mace, Ahmed)

(Bu kişi üvey anneyle evlenmek yasak olduğu halde bunu evlenmek suretiyle meşrulaştırdığından dolayı mürted olup öldürülmüş malı da ganimet alınmıştır. Yoksa zina ettiğinden dolayı değildir. Bu kişi hadden değil küfren öldürülmüştür. Çünkü kafirin malı ganimet olarak alınır.)

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Su an 19yasindayim ve nisanliyim. 16 yasimda hatalar yaptim yanlis kisilerle gecindim ve farkli erkeklerle zina isledim yoldan cikicaktim tumden sucluluk hissinden kendimi cok pis hissediyordum cunku ilk erkek arkadasim Beni kandirdi ama ben kizligimi kaymetmek istemiyordum tevbe ettim
Su an nisanliyim nisanlim daha once cinsel ilsiki yasamamis onun bu olanlardan haberi yok ama nisanlimlada cinsel iliskiye girdik yakinda evlenicez allahin izniyle alnimim yazisindaki kisi olduguna inaniyorum
Siz ne dusunuyorsunuz bu duruma?

"Zina eden erkek, ancak zina eden veya müşrik bir kadınla evlenebilir. Zina eden kadınla da ancak zina eden ve müşrik olan bir erkek evlenebilir. Bu mü'minlere yasak edilmiştir." (Nur: 3)

Ayet gayet açık!

Üst Ana Sayfa Alt