Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 15 Mayıs son gün: WhatsApp, gizlilik politikasını kabul etmezseniz ne olacağını açıkladı

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
51722.jpg

WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesinin onaylanma tarihini 15 Mayıs'a ertelemişti. Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarına bu tarihten itibaren ne olacağı açıklandı.

Yeni gizlilik sözleşmesini yayınladığından bu yana oldukça zorlu zamanlar geçiren WhatsApp, aldığı tepki sonrası bildiğiniz üzere sözleşmenin onaylanması için belirlenen son günü güncellemiş, 15 Mayıs'a ertelemişti. Bu zaman aralığında da yeni gizlilik sözleşmesini 'doğru anlatabilmek' ve kullanıcıların platformu terk etmesini önlemek için çalıştı, sık sık açıklamalar yaptı.

Webtekno'nun haberine göre, WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs'ta hala kabul etmemiş olan hesaplar birkaç günlük bir süre boyunca hesaplarına gelen mesaj ve aramaların bildirimlerini görebilecek ancak uygulamayı bunları okumak ya da yanıtlamak için kullanamayacak. Yani uygulamaya erişim tamamen sınırlandırılmış olacak.

Ayrıca sözleşmeyi onaylamayan hesaplar 120 gün boyunca 'pasif' olacak ve bu süre zarfında yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etmeniz mümkün olacak. Fakat eğer 120 gün sonunda hesap yeniden aktif edilmezse otomatik olarak silinecek. Bu da tüm gruplarınızın, konuşmalarınızın ve medyanın, eğer o tarihe kadar yedeklemediyseniz silinmesi anlamına gelecek. Bu sebeple önerimiz, eğer sözleşmeyi kabul etmek istemeyen gruptaysanız, tüm WhatsApp geçmişinizi yedeklemeniz olacaktır.

Kaynak: mepanews.com

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
WhatsApp'ın, ''Kişisel Verileri Paylaşma'' uygulaması AB ülkelerinde geçerli değil. Ne yazık ki Türkiye'de (Facebook şirketi ofis açıp, vergi vereceği için) ve diğer ülkelerde geçerli olacak. Alternatif uygulamalar için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
WhatsApp'ın, ''Kişisel Verileri Paylaşma'' uygulaması AB ülkelerinde geçerli değil. Ne yazık ki Türkiye'de (Facebook şirketi ofis açıp, vergi vereceği için) ve diğer ülkelerde geçerli olacak. Alternatif uygulamalar için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

Zaten insanlarin en cok takildigi nokta, bu ayrimci politika.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Telegram'a gecmistim 1 ay once. Ancak Kur'an gruplarim gecmedigi icin, yine Whatsapp kullanmak zorunda kaldim. Ayrica mukabele, infak vs duyurulari da alamiyordum. (Whatsapp durumda paylasiyor yine herkes, Telegram kursa da bakmiyorlar)

Bana onay mesaji da gelmedi. Ama bu gidisle onaylamak zorunda kalacagim istemeyerek.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bana yaklaşık bir aydır hergün bıkmadan usanmadan soruyor onaylıyormusun diye.
Telegrama kısmen geçiş yaptık ve gayet iyi çalışıyor fakat bazı gruplar whatsapptan değiştirmedikleri için hala tam anlamıyla devre dışı bırakamadık.acaba bunu onaylasak ne kadar tehlikeye ve riske atmış oluruz?bilgisi olan kardeşler varsa avamında anlayabileceği bir dilde anlatırsa makbule geçer

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Telegrama kısmen geçiş yaptık ve gayet iyi çalışıyor fakat bazı gruplar whatsapptan değiştirmedikleri için hala tam anlamıyla devre dışı bırakamadık.acaba bunu onaylasak ne kadar tehlikeye ve riske atmış oluruz?bilgisi olan kardeşler varsa avamında anlayabileceği bir dilde anlatırsa makbule geçer
Aslinda durum biraz daha karisik.
Btk da 15 Mayis'i bekliyor ve belki sonrasida bu programa girisimizi kisitlayabilirler.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi

Ahi ben anladığım kadarıyla özetle anlatığım inş. Örneğin; arkadaşına "Evde kedi maması bitmiş. Gelirken kedi maması alır mısın?" diyeceksin. WhatsApp, bu konuşmayı ürün filtresi kullanan 3.taraf işletmelere satacak. O filtreye "kedi maması" kelimesi takılacak ve Google, Facebook veya Instagram'da karşımıza "kedi maması" reklamları çıkacak.

WhatsApp'ın en büyük artısı durum özelliği ve ülkemizde en çok kullanılan sohbet uygulaması olması ama şuan Google Play istatiklerine baktığımız zaman en popüler uygulama Telegram olduğunu görüyoruz. Bu arada BİP, WhatsApp'dan daha sıkıntılı bir program.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi ben anladığım kadarıyla özetle anlatığım inş. Örneğin; arkadaşına "Evde kedi maması bitmiş. Gelirken kedi maması alır mısın?" diyeceksin. WhatsApp, bu konuşmayı ürün filtresi kullanan 3.taraf işletmelere satacak. O filtreye "kedi maması" kelimesi takılacak ve Google, Facebook veya Instagram'da karşımıza "kedi maması" reklamları çıkacak.

WhatsApp'ın en büyük artısı durum özelliği ve ülkemizde en çok kullanılan sohbet uygulaması olması ama şuan Google Play istatiklerine baktığımız zaman en popüler uygulama Telegram olduğunu görüyoruz. Bu arada BİP, WhatsApp'dan daha sıkıntılı bir program.
Telegram ozellik olarak hepsinden iyi. Bip sadece reklamdan ve bedava kullanim vermesinden kazandi. Yoksa Btk'nin Dedi'si, Whatsapp'a daha yakin ve guzel.
Guvenli diye pazarlamaya calistiklari Bip'i denemek icin kurmustum. Engelledigim biri hala fotograf kismini goruyordu. Arayuzunu de sevmedim.

Evet, dogru anlamissiniz. Ama bir ara Whatsapp durumlarinda da bu reklamlarin cikacagi soylenmisti. Muhtemelen ilerde olur.

Facebook ve İnstagram kullanmiyorum ancak saniyorum zaten onlar bu sekilde islem yapiyor zaten. Bu durumda onlari kullanip, Whatsapp'i sorun etmek cok da mantikli degil gibi.

Bu arada yeni haber geldi. 15 Mayis'ta direk kisitlamadan vazgecmisler. Ancak o uyari gelmeye devam edecek ve bir sure sonra kalici olacakmis. Zamanla bazi kisitlamalar olacakmis.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

İslam-TR Üyesi
Telegram ozellik olarak hepsinden iyi. Bip sadece reklamdan ve bedava kullanim vermesinden kazandi. Yoksa Btk'nin Dedi'si, Whatsapp'a daha yakin ve guzel.
Guvenli diye pazarlamaya calistiklari Bip'i denemek icin kurmustum. Engelledigim biri hala fotograf kismini goruyordu. Arayuzunu de sevmedim.

Evet, dogru anlamissiniz. Ama bir ara Whatsapp durumlarinda da bu reklamlarin cikacagi soylenmisti. Muhtemelen ilerde olur.

Facebook ve İnstagram kullanmiyorum ancak saniyorum zaten onlar bu sekilde islem yapiyor zaten. Bu durumda onlari kullanip, Whatsapp'i sorun etmek cok da mantikli degil gibi.

Bu arada yeni haber geldi. 15 Mayis'ta direk kisitlamadan vazgecmisler. Ancak o uyari gelmeye devam edecek ve bir sure sonra kalici olacakmis. Zamanla bazi kisitlamalar olacakmis.

Türkiye gibi düşünce özgürlüğü olmayan, kendi gibi düşünmeyi düşman ilan eden ülkelerde BİP, Dedi gibi yerli bir program kullanmamak lazım. Bencede yakın zamanda WP durumlarında reklam görebiliriz.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye gibi düşünce özgürlüğü olmayan, kendi gibi düşünmeyi düşman ilan eden ülkelerde BİP, Dedi gibi yerli bir program kullanmamak lazım. Bencede yakın zamanda WP durumlarında reklam görebiliriz.
Ben bir ara kufur sozlesmelerini onaylama konusundan cok etkilenip, Whatsapp'i silmistim bir kac sene oldu. O aralar Dedi yeni cikmisti. Sozlesmesi olmayan bir o, bir Telegram bir de Kamapp vardi o zaman. Oradan biliyorum. 1 sene kadar kullanmistim.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

Maksat reklam vb şeyler ise çokta sıkıntı olmaz.zaten bildiğim kadarıyla Google bunu yapıyor.
Telegram bence çok iyi çalışıyor ama açıkları vs varsa bilmiyorum

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hutve Çevrimdışı

Hutve

İslam-TR Üyesi

WhatsApp, çokta geri adım attı sayılmaz ahi. Sadece kademe kademe kısıtlamaya gitmeye karar verdi ve en sonunda tamamen kısıtlayacak.

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
WhatsApp, çokta geri adım attı sayılmaz ahi. Sadece kademe kademe kısıtlamaya gitmeye karar verdi ve en sonunda tamamen kısıtlayacak.

Akhi bazı paralı programlar var,whatsapp taki istediğin 3 kişi için su kadar para vs...ne zaman online olmuş takip etmek için ama yazışmaları göremiyorlar,iler de bunun önünü açmak için çabalıyorlar.bu tarz programlara satmak için

Bu genelde evli veya sevgili kimselerin birbirine güvensizlikleri nedeni ile bu tarz programlara yöneliyorlar.bu işte güzel kar edeceklerinden dolayı zemin hazırlıyorlar

Üst Ana Sayfa Alt