Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

15 Temmuz Darbesi Ve Demokrasi Nöbetleri - Ahmed Kalkan

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Her ulkenin,her partinin,her olusumun bir miadi vardir, islami olmayan hersey eninde sonunda çöker. Bu en gerçek olan şey.

Laik devletin kurumudur evet diyanet. Devlet kontrolu altindadir. Seküler devlet olsa bu bir tik ayrılır işleyiş bakımından. Bu yuzden sosyalistler laik devlet değil sekulerlik pesindedir kendi icindeki ayirisimlar vs.

Foruma geldiğim ilk zamanlar hangi konu icinde hatırlamıyorum ya hayseme ya alkame ikisinden birine cevaben yazmistim.

Yeni sistem gelistirilmeli diye. Zira bu bozuk sistemle bu iş yürümez.
Ahmed Kalkan hoca da aynı şeyi söylüyor pek çoğu da belki ama bunun icin akil insanlarin bir araya gelip bir an evvel birsey sunmalari gerek.

Ve yine ilk basta dedigi gibi darbe girisiminin arkasindaki amerika hatta ingiltere, avrupa birliği vs vs asıl konuşulmasi gereken şeyler bunlar.
Cevaplanmasi gereken bir sürü soru işareti var.
Fakat bunlari konusmak yerine surekli uzeri ortulmeye çalışılan ayri bir çalışma da var.
Bir suru spekülasyon var ama cevap yok.
Yurtdisi basinin sürekli olarak yanlis lanseleri neler neler.

Dışarı cikma meselesi ile alakali olarak da sunla bogustum gunlerdir.sokaga çıkanların bir kısmı çağrı yapilmadan çıkmış demokrasi cagrisi nedir bilmeyen insanlar vardi. Hepsi birbirinden ayrilmali. Tekbirlerle çıkan ila demokrasi icin cikanlar ki hoca da bunu belirtmiş.
Evde oturup paralelciler bunlardan hayirlidir diye bir ev içinde yasamak ki, hedef islamcilar, demokrasi icin çağrıya karsi tekbirle yola çıkıp asil hedeften yola çıkmak aynı safta olmasan da ayni saftaymis gibi gozumek.
bu 2 arada derede ne yapmali sorunsali.
Evde kalsan islam karsitlari ile ayni safta olmak ile demokrasi çağrısı ile dışarda olmamk ve yine evde kalmak
peki bireysel olarak nerede olacaksin ? Sorunsali.

Gazetelerde demokrasi sehitlerinin gorselleri uzerine islami kesimin çoğu buna karşı çıktı.
Ne demek demokrasi sehitleri diye.
Demokrasi bayramindan şehitler gunune evrilen bir 15 temmuz?
Zira islamci kesimin bir çoğuna gina geldi demokrasi kelimesinden.

Dünkü chp mitinginden sonra seriatcilara karsi sloganlara meydanlara giden faşist gruba karşı
Tekbirlerle inletelim çağrısı yapıldı.

Selalar, ezanlar islami kesimi
Demokrasi kelimesi diğer kesimi meydana çağırmak icin stratejik hamle.

Kismeye sinirlenmeyen kavga etmeyen adamlar nasil boyle birilerine dönüştü diye birsey söylemiş hoca,
Ben söyleyeyim bir açıdan.
Düşünme yetisini kaybetmiş insanlar ahlaki karar almaktan yoksundurlar.
En kritik anda düşünme becerisini devreye sokan insan, iyiyle kötüyü doğru ve yanlisi ayirt edebilen insandir.
Bu yetiden yoksun onlarlar vicdanlarini bir kenara koyarlar ve robotik davranirlar duygusallıktan uzaktirlar.
Ve buna kötülüğün siradanligi denir.

Hocanin dediklerine katılıyorum.
Yeni sistem şarttır.

Üst Ana Sayfa Alt