Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü 17 Yaşında Namaza Başladım. Geçmiş Namazlarımı Kaza mı Edeyim, Tevbe mi?

B Çevrimdışı

bdr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a 17 yaşındayım öncden ara sıra namaz kılıyordm. sonra imana gelip namazımı aksatmadan kılıyorm.namaz kılamamanın çok günah oldğn hatta kılmadığımız her namazı cehennemde kılacağımızı öğrendikten sonra araştırmalar yaptım. ama kaç tane kaza namazı yapacağımı bilmiyorm. sadece tövbe etsem allah beni affedermi yoksa günahkar olrmym_?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim;
Namaza başlamandan dolayı tebrik ederim. Rabbim inşeallah makbul ameller işlememizi nasib eder. Musluman çocuk/genç akil baliğ (buluğa ermesiyle) mukellef hâle gelir. Hatta velisi (tâbi önce kendisi kılacak), çocuğu 7 yaşına (en geç)gelince namaza alıştırma mahiyetinde başlangıç yaptırır, 10 yaşına gelince de kılmayı emreder, kılmaması durumunda tazir ve hafifiçe tedib edici şekilde dövmelidir.
Geçmiş namazlarınızın kazasını kıldığınız gibi ayrıca tevbe de edilmelidir. Benzer sorunuzla ilgili daha önce sorulmuş soruya verdiğimiz cevabı incelemenizi de tavsiye ederiz.

İlgili Konu:

Hiç Namaz Kılmadım. Geçmiş Namazlarım Ne Olacak

https://www.islam-tr.org/konu/hic-namaz-kilmadim-gecmis-namazlarim-ne-olacak.27409/

Üst Ana Sayfa Alt