Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2 milyon müslümanı asimilasyon kamplarına hapseden Çinde 17 milyon kişi karantina altında

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İran’da korona virüsüne bağlı ölü sayısı 9'a yükseldi. Irak, koronavirüs nedeniyle İran vatandaşlarına tüm sınır kapılarını 3 gün süreyle kapattı.

Kaynak: https://t.co/SlroAsB6p1

+Şuan İranda 40'a yakin kişi de Coronavirusu vakasına rastlanmış durumda...Irak ve Kuveyt İran'a uçuşlarını durdurdu...

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İranlı mevkidaşı ile yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından, corona virüse bağlı İran'da ölü sayısının 5'e yükseldiğini, 18 vakada koronavirüs bulunduğunu ve şüpheli görülen 750 kişiden numune alındığını duyurdu. Öte yandan Bakan Koca, İran ve Türkiye arasındaki corona virüsü tedbirlerinin artırılması yönünde acileyet belirterek şüphe belirten yolcuların ülkeye alınmadığı bilgisini verdi. Lübnan'da ise virüse bağlı ilk ölüm gerçekleşti.
Screenshot_20200221-180905__01.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Suriye, Elbukemal'de İran destekli Fatimiyyun Grubuna bağlı bir militinda iddiaya göre koronavirüs tespit edildi. Hamdan bölgesinde askeri komutanlıkta karantinaya alınan şahıs ile ilgili medya kararması uygulanıyor"

Kaynak:

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Corona virüste ölenlerin sayısı 2 bin 619'a yükseldi
Salgında son 24 saatte 150 kişi yaşamını yitirdi, 409 yeni vaka saptandı. Bugüne kadar taburcu olanların sayısı da paylaşıldı. Çin'de salgınla mücadele için 14 milyar dolarlık kaynak ayrıldı. Salgın Afganistan, Kuveyt ve Bahreyn'e de yayıldı. İran'da ise ölü sayısı artmaya devam ediyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
şüphe belirten yolcuların ülkeye alınmadığı bilgisini verdi.
Kuluçka dönemi sessiz geçen bu tür hastalıklarda, nasıl bir şüphe belirtisi arıyorlar ilginç. (Hastalık belirti gösterecek aşamaya gelene kadar, bu kişiler nereleri gezdiler Allah bilir)

Allah akıl fikir versin.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben İsveç Stockholm da yaşıyorum.yaklaşık bir saat önce iki kardeşim ve annem sağlık ocağına gitmişlerdi.tam onlar oradayken orada iki kişiyi corona virüsü şüphesiyle karantinaya almışlar ve özel sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmışlar.ikiside irandan gelmişler.şuan biraz tedirgin bekleyiş var.annem yaşlı ve kız kardeşim gebe ve yaşadığım bölgenin çoğunluğu Müslüman.Allah subhanehu ve teala yardımcımız olsun kardeşlerim sizlerde dua edin inşaallah.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Ben İsveç Stockholm da yaşıyorum.yaklaşık bir saat önce iki kardeşim ve annem sağlık ocağına gitmişlerdi.tam onlar oradayken orada iki kişiyi corona virüsü şüphesiyle karantinaya almışlar ve özel sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmışlar.ikiside irandan gelmişler.şuan biraz tedirgin bekleyiş var.annem yaşlı ve kız kardeşim gebe ve yaşadığım bölgenin çoğunluğu Müslüman.Allah subhanehu ve teala yardımcımız olsun kardeşlerim sizlerde dua edin inşaallah.
Amin kardeşim. Allah swt bu imtihanda da Müslümanlara yardım etsin ve hayırlı güzel sonuçlar versin..

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geçmiş olsun kardeşim Allahın izniyle bulaşmaz bu hastalık müslümanlara havasız ortamda biri öksürse hemen ağzınızı burnunuzu kapatın ve ilk firsatta elinizi yüzünüzü yıkayın. yüzünüzü gözünüzü açık yaralarınızı ellemeyin in şa Allah.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
geçmiş olsun kardeşim Allahın izniyle bulaşmaz bu hastalık müslümanlara havasız ortamda biri öksürse hemen ağzınızı burnunuzu kapatın ve ilk firsatta elinizi yüzünüzü yıkayın. yüzünüzü gözünüzü açık yaralarınızı ellemeyin in şa Allah.
Allahumme Amin
Allah razı olsun kardeşim
Tavsiyelerin için teşekkür ederim

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim tüm müslümanlara dünyada ve ahirette kolaylıklar versin ve cehennem azabından korusun. Rabbimin yazdığından ötesi yok; geçen gün bir kardeşimin bana yolladığı bir sözdeki gibi : "Korkma! Ecelin seni ölümden korur."

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Rabbim tüm müslümanlara dünyada ve ahirette kolaylıklar versin ve cehennem azabından korusun. Rabbimin yazdığından ötesi yok; geçen gün bir kardeşimin bana yolladığı bir sözdeki gibi : "Korkma! Ecelin seni ölümden korur."
Allahumme Amin
Nasıl olsa bir defa gelecek ölüm,oda inşaallah Allah rızası için olur

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Son dakika haberine göre İran Sağlık Bakanlığı, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında 1501 kişinin enfekte olduğunu ve 66 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Kovid-19 salgınıyla mücadele için sünnet, düğün ve benzeri merasimlerin düzenlenmemesi çağrısında bulunan sağlık bakanı Said Nemeki, ayrıca cami cemaatlerinin de en aza inmesi gerektiğini, geçen hafta cuma namazlarının bu nedenle kılınamadığını belirtmişti.
İran, şu anda virüsün doğduğu yer olan Çin'den sonra en fazla ölü sayısına sahip olan ülke olması nedeniyle dünyada endişe uyandırıyor.
Vakaların görüldüğü bölgeleri karantinaya almamak için inat eden İran'da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, hiçbir şehir ya da bölgeyi karantina altına almayacaklarını söylemişti.
Virüsün yayılmasını engellemek amacıyla karantina fikrine şiddetle karşı çıkılan İran’da Kum kentindeki Hazreti Masume Türbesi Vakfı Başkanı Seyyid Muhammed Saidi, "Biz bu mukaddes türbeyi darüşşifa biliyoruz. Darüşşifa; yani halk gelip cismi ve ruhi hastalıklarına şifa bulsun. Burası açık kalmalı ve halk gelmeli" diyerek skandala imza atmıştı.
Öte yandan İran'da virüsle ilgili gerçek sayıların açıklanmadığı ve ölü sayısının aslında açıklanandan en az 10 kat fazla olduğu iddia edildi.
İran her ne kadar salgının kontrol altında olduğunu iddia etse de, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 500'ün üzerinde olduğu ileri sürüldü.
İran'da Halkın Mücahitleri Örgütü'nün iddiasına göre, Kum kentinde hayatını kaybedenlerin sayısı 150, başkent Tahran'da ise 100 kişinin öldüğü öne sürüldü.
İran Sağlık Bakan Yardımcısı İreç Herirçi, kendisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıklamıştı. Yüksek ateş nedeniyle dün karantinaya alındığını ve virüs testi yapıldığını aktaran Herirçi, "Birkaç dakika önce testlerin sonucu açıklandı. Ben de korona oldum." ifadelerini kullanmıştı.
Ülkenin zirvesindeki isimlerde de görülen hastalık, son olarak İran'ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in torununda da görüldü.
Arap kaynaklı haber kuruluşları bu haberi servis ederken Tahran'dan resmi bir açıklama gelmedi. İran'da Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Herirçi'nin yanı sıra Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, milletvekili Mahmud Sadıki, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar koronavirüse yakalandığını açıklamıştı.

5e5cb68755428304e062e9c2.jpeg

Kaynak: Milliyet

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İğrenç yalamak ne ya

Üst Ana Sayfa Alt