Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Sahurcular Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam hayırlı sahurlar

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Alleykum akhiler
eldeki deliller diyaneti yalanlar cinsden. sakın ola cuma günü bayramdır diyen diyanete aldanmayasınız. yarın akşam forumdan hilal gözlem sonuçlarını takip edersek daha sağlıklı olur.
Allahu alem eğer diyanetin söylediği doğru çıkarsa vallahi çok şaşırırım

Rabbim tutduğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul et.
Allahım tüm kainatı kaplayan rahmetinin hakkı için bizi affet. günahlarımızı bağışla. Amin

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve rahmetullah hayırlı sahurlar
Ey iman edenler! Allah’ı çokça zikredin.
O’nu sabah akşam tesbih edin.
O, sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size merhamet eden; melekleri de sizin için bağışlanma dileyendir. Allah, mü’minlere çok merhamet edendir.
Allah’a kavuşacakları gün mü’minlere yönelik esenlik dileği “Selâm”dır. Allah, onlara bol bir mükâfat hazırlamıştır.
(Ahzab suresi -41-44)

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:)Selamun Aleykum akhicanlar Hayırlı sahurlar. :)
ben bir şey sorcam ama aslında cevabını da biliyorum.
Eğer ki diyanet bayramı tutturamazsa Ben cuma günü tutamam.Bizimkiler Bayramda(!)diye tutturmazlar.Bir kaç kere soyledimde,Bunca yıldır boyle yaptık herkes boyle yapıyo koskoca diyanet hilali bilmiyomu dediler.Ben gizliden tutmaya çalışırım inşaAllah Ama zor.Tutamazsam kazasını yapsam olur mu ?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer ki diyanet bayramı tutturamazsa Ben cuma günü tutamam.Bizimkiler Bayramda(!)diye tutturmazlar.Bir kaç kere soyledimde,Bunca yıldır boyle yaptık herkes boyle yapıyo koskoca diyanet hilali bilmiyomu dediler.Ben gizliden tutmaya çalışırım inşaAllah Ama zor.Tutamazsam kazasını yapsam olur mu ?

akhi ilmi cevabı zaten bildiğin için o kısma hiç girmiyorum.
fakat diyeceğim o'ki oruç'u bize farz kılan zat'ı razı edemez isek tutduğumuzun orucunda kıldığımız namazında bize kafi gelemeyeceğini bilmeliyiz.
eğer yarın akşam hilal görünmez ise cuma günü tutulacak oruç samimiyet sınavıdır gibi geliyor.
en doğrusunu bilen Aziz ve Celil olan Allah'dır

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alaeykümselam akhican :)
Ey iman edenler!. Sizden evvelki (ümmet)lere yazıldığı gibi, sizin üzerinize de oruç yazıldır (farz kılındı). Ta ki korunasınız. (O Ramazan ayı) sayılı günlerdir. Artık sizden kim hasta yahut yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde (tutar). İhtiyarlığından veya şifa ümidi olmayan hastalığından dolayı (oruç tutmaya) gücü yetmeyenler üzerine de bir yoksul doyumu fidye (lazımdır). Bununla beraber kim gönül isteği ile bir hayır yaparsa, işte bu onun için daha hayırlıdır. Oruç tutmanız sizin hakkınızda (fidye vermenizden) hayırlıdır; bilirseniz." bakara 183 184
bilirsin ama yazdım akhi eğer cuma günü ramazan günü olursa elinden geleni yap tutmaya çalış akhi
siteyi takip et inşeallah akhiler bi açıklama yapar tamammı devam mı :)

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abiler.Elbetteki tutmaya çalışırım inşaAllah.Ama bide bayram namazı var.Cuma Ramazan olursa bu kılacakları namaz ne namazı olacak.Ayriyeten bende gitme mecburiyetinde olacam.Ve eğer sonraki gun bayram olursa bayram namazımıda kılamayacam.Vallahi bu çektiğimiz zillet değilde nedir ? Bir de diyolarki ibadetimize bi şey demiyolar.Biz inancımızı Haykıramıyoruz be ! Bizleri bu duruma sokanlara Hakkım haram olsun.Ateşleride bol olur inşaAllah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...