Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru 2017 Kurban Bayramı Tebriği

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
IMG_20170831_222054_1.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum verahmetullah ,birbirlerini Allah için seven ahir gün kardeşlere selam olsun.Mazlumlarin feryadi ,arşa yükselen ahı ;ümmetin suskunluğu , çaresizliği içinde bir bayram !

Kurbanlarımız,uyanışımıza ve kurtuluşumuza vesile olsun.

Şu dört gün boyunca inseALLAH yetimler, analar ,yavrular için çalışmak nasip olsun .Amin

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bu güzel duaları yapan Abdulmuizz Fida abime ve tebrik eden tüm abi/abla/kardeşlerime teşekkür ediyorum. Belirli bazı durumlardan dolayı sizlerle böyle geç bayramlaşıyorum.

Bugün bir danayı boğazlarken kaçmasın diye onu sıkı sıkı tutuyorduk. Hayvanın maşaAllah'ı vardı. Bu yüzden bizlerde korkuluyduk. Hayvanı boğazladık inanın bir hırıltı, bir karşı durma yahut bir çırpınış olmadı. Hayvanı kesen ekip olarak her birimiz birbirimize bakarak subhanAllah diyebildik. İşte bu örnekten sonra anladım ki İsmail'i bir kurban ancak böyle bir itaatle olur. Rabbim bu dini yüceltmek adına her birimizi İsmail'i bir kurban olabilmek için Kendisine uyan ve itaat eden kullarından eylesin.

Değerli abilerim/ablalarım/kardeşlerim öncelikle sizlerin ve ailelerinizin akabinde tüm Müslümanların kurban bayramını tebrik eder, her birinize hayır, salih ameller ve İsmail'i bir itaat getirmesini, ümmete yeni bir diriliş ruhu, yeni bir kıyam ve mazlumlara umut olacak yeni bir Lider/Halife/Baş getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Hayırlı bayramlar.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Canım kardeşlerim ettiğiniz tüm dualara Kabe'nin karşısında amin demek nasip oldu elhamdulillah, Rabbim tüm dualarımızı kabul etsin.
İbrahim as, Hacer annemiz ve İsmail as'ın imanı, teslimiyeti ve sabrını hepimize nasip eylesin. Hepinize Mescidi Haram'dan hayırlı bayramlar diliyorum....

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Canım kardeşlerim ettiğiniz tüm dualara Kabe'nin karşısında amin demek nasip oldu elhamdulillah, Rabbim tüm dualarımızı kabul etsin.
İbrahim as, Hacer annemiz ve İsmail as'ın imanı, teslimiyeti ve sabrını hepimize nasip eylesin. Hepinize Mescidi Haram'dan hayırlı bayramlar diliyorum....

Rabbim kabul eylesin kardeşim, inşaAllah bize de nasip olur o mübarek topraklara gitmek.

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnşaAllah bacım :) İnsan gelip görmeden gerçekten tam anlamıyla idrak edemiyormuş. Anlatılması zor bir duygu, Rabbim hepinize tattırsın İnşaAllah:)

Kabe fotograflardaki durusundan ne kadar farklı duruyor dımı abla tarifi zor ancak gorulmesi ile anlasılabilecek durum Rabbimiz (tekrarını) nasib etsin bizlere ve tum kardeslere medineye giderseniz orada manen bir dinlenme hissedeceksiniz insaAllah

Valla cook ozledim oralari :(

Rabbimiz kabul etsin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kabe fotograflardaki durusundan ne kadar farklı duruyor dımı abla tarifi zor ancak gorulmesi ile anlasılabilecek durum Rabbimiz (tekrarını) nasib etsin bizlere ve tum kardeslere medineye giderseniz orada manen bir dinlenme hissedeceksiniz insaAllah

Valla cook ozledim oralari :(

Rabbimiz kabul etsin
Şimdi öyle bişeyki ahi insan tavafı, sa'yi yapıp namazlarını kılıyor tam otele gitmeye yöneldiğin zaman karşıdan giriş yapanları görünce onlarla tekrar girmeyi istiyorsun...yani seni bırakmak istemiyor Rabbin sanki:( Anlatamıyorum...Dediğin gibi kendi gidip görmeli ve bu güzel duyguları tatmalı tüm kardeşlerimiz. Herkese nasip olur İnşaAllah...Amin ahi...Sanada tekrarını nasip etsin Allah cc.