Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
"Yaşlı adam kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı.

Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de olduğunu, hem niye renklerinin illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. O merakla sordu dedesine. Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı. “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.” “Neyin simgesi” diye sordu çocuk. “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları.” Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

“Peki, sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?” Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa: “Hangisi mi evlat? Ben hangisini daha iyi beslersem o!"

Evet, iyilik ve kötülük.. Kendi içimizdeki mücadelemizde en çok hangi tarafı beslersek o kazanır.

Hayırlı sahurlar..
Muazzam, +1.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Tum abla canlar
Tum abi canlar
Tum kardeş canlar

Küçük kardeşlerime yazmis olduğunuz kalbi mektuplariniz için, eşlik edip, iştirak ettiğiniz için her birinize kalbi teşekkur ediyorum.
Cok guzel tatli şeyler yazmissiniz.
Her birini tek tek kağıtlara yazıp hediyelerimizin ucuna ilişitirvecegim insallah:)

Rabbim hepinizden razi olsun
Ramazanin kalan son gunlerinizi hakkiyla gecirmek duasıyla.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tum abla canlar
Tum abi canlar
Tum kardeş canlar

Küçük kardeşlerime yazmis olduğunuz kalbi mektuplariniz için, eşlik edip, iştirak ettiğiniz için her birinize kalbi teşekkur ediyorum.
Her birini tek tek kağıtlara yazıp hediyelerimizin ucuna ilişitirvecegim insallah:)

Allahümme amin ecmain kardeşim
"Rabbimiz seni de seviyor biliyorum bizlere vesile olduğun için"
:)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Tum abla canlar
Tum abi canlar
Tum kardeş canlar

Umut gemisine hep beraber, hakkıyla binmek duasıyla. Kardeşlerimize bol bol selam, sevgi ve özlemlerimizi dile getirin inşaAllah.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum hayırlı sahurlar cümleten. .

Gördüğüm çoğu çocuğun elinden tutup markete götürdüğümden.Beni gördüklerinde,önce uzaktan göz teması kurup,ardından kikirdeyerek koşup sarılıyorlar.
Bugün İsmail tahacık yolumu kesti namımı duymuş galiba:kptmya: "Naber, Naşılşın,Haviyn iyimişin,geşelim mi" dedi (yolun sonu market olduğunu kendide biliyor) muhabbet,sohbet güzel bir akşam geçirdik
IMG_20170614_030355_processed.jpg

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum hayırlı sahurlar cümleten. .

Gördüğüm çoğu çocuğun elinden tutup markete götürdüğümden.Beni gördüklerinde,önce uzaktan göz teması kurup,ardından kikirdeyerek koşup sarılıyorlar.
Bugün İsmail tahacık yolumu kesti namımı duymuş galiba:kptmya: "Naber, Naşılşın,Haviyn iyimişin,geşelim mi" dedi (yolun sonu market olduğunu kendide biliyor) muhabbet,sohbet güzel bir akşam geçirdik Ekli dosyayı görüntüle 19815
Ve aleyküm selam ve rahmetullah hayırlı bereketli sahurlar kardeşim..
Rabbim senden razı olsun :)

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
IMG_20170614_032556.jpg

Hayırlı sahurlar

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Selamun Aleykum

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e:

Ya Rasulallah! Cennetin yapısı nedir diye sordum?

Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Bir kerpici gümüşten, bir kerpici altından, harcı keskin kokulu misk, çakılları inci ve yakut, toprağı za’ferandır...’ buyurdu.”

Tirmizi 2646

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ramazan in son 10 una eristik insaallah oyle guzel bir gecede tum gunahlarimizin affolunup yasamimizin hayirlara ve bereketlere ihsan olmasi icin dua edelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...