Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Rabbi! Bu günde müstehap sünnet amellerden nasibimizi çoğalt; dünya ve ahirette sorumlu olduğumuz şeyleri hazırlayarak bize lütuf ve bağışta bulun; bugünde vesileler arasından sana vesilemizi yakınlaştır bize; ey ısrarla yalvaranların ısrarı kendisini başkalarıyla ilgilenmekten alıkoymayan Rabbim.! Allahumme Amin..

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aziz ve Celîl olan Allah Teâla;
"İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükâfatını da ben vereceğim." buyurmuştur.
(Buhârî, Savm 9; Müslim, Sıyâm 163)

Düşünsenize,
daha dünyadayken Allah Azze Celle size imtiyazlı, ayrıcalıklı bir kul olduğunuz müjdesini veriyor.
Yani oruç tutuyor ve Allah'ın, (tabiri caizse) 'özel bir kulu' oluyorsunuz.

Çok öteye gitmeye gerek yok, işte sana müjde...

Vakitler hayr'ola..
Selam ve dua ile...

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"fakat hakkin zevkini duymayan onu hayal etmeye mahkumdur, gercegi bilmeyen taklid etmeye mecburdur.
Allah'i bilmeyen dunyaya sarilir, dunyayi bilmeyen kuruntuya sarilir.
kitabi tanimayan hesapta ayilir, Kur'an'i anlamayan tercemesine dolanir"

esselamu aleykum ve rahmetullah muslumanlar :)
son gunlerdeyiz telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar, koyu sohbetler, es, dost, muhabbet, fasa fiso tamamen sussun, susturun insaAllah.

belki omrumuzun son Ramadan'i, arinamadan gitmeyelim Rabbe insaAllah.
dualarinizda bizi de unutmayin :hmmm:

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"fakat hakkin zevkini duymayan onu hayal etmeye mahkumdur, gercegi bilmeyen taklid etmeye mecburdur.
Allah'i bilmeyen dunyaya sarilir, dunyayi bilmeyen kuruntuya sarilir.
kitabi tanimayan hesapta ayilir, Kur'an'i anlamayan tercemesine dolanir"

esselamu aleykum ve rahmetullah muslumanlar :)
son gunlerdeyiz telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar, koyu sohbetler, es, dost, muhabbet, fasa fiso tamamen sussun, susturun insaAllah.

belki omrumuzun son Ramadan'i, arinamadan gitmeyelim Rabbe insaAllah.
dualarinizda bizi de unutmayin :hmmm:

Ve aleyküm selam ve rahmetullah.. Aynen dediğin gibi kardeşim..

"Dua.. Dua.. Eller karıncalanmış,
Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış.."

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
Hayırlı son 10 günler…

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle yaklaşık yarım saat önce eve gelmemi nasip etti. Yol boyunca aklımda iki yeğenim vardı. Son zamanlarda büyüğü küçüğünü oldukça kıskanıyor. Bu yüzden bir farklılık yapıp yarın onu parka götüreceğim. Ona değer verdiğimi, onu sevdiğimi görmesini sağlayacağım. Bunun yanında başka tavsiyesi olan varsa yazabilir. Memnuniyetle dinlerim.

Bu arada kardeşler değinmiş son on gün mevzusuna, banada dua istemek düşer. Zira dua müslümanların hem silahı hemde zırhıdır. Hayırlı sahurlar.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
images-33.jpg
Peki o zaman akhi sebebini sorabilirmiyim.?

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üstadım, serbest bırak o düş'tekileri zira hem sana zarar hem Çaya zarar.
Bilhassa çay sıcak ve muhabbetle içilir soğutma düş'tekiler ile.
Bu yazına mahsuben,
Silahın olsaydı misal: g3 el kundağıyla dövmeyi planlıyordum ama yokmuş palaskan illaki vardır nasibin onunlaymış ha oda yok deseydin yazıcı olduğun için telsizini kullanacaktım en son çare.. "çok ivedi" bir şekilde geliyorum..

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yazına mahsuben,
Silahın olsaydı misal: g3 el kundağıyla dövmeyi planlıyordum ama yokmuş palaskan illaki vardır nasibin onunlaymış ha oda yok deseydin yazıcı olduğun için telsizini kullanacaktım en son çare.. "çok ivedi" bir şekilde geliyorum..

Rabbim seni ahirette gülenlerden eylesin :)) sebebini sorabilirmiyim abi. Sonuç yine dayak olmicak sa eğer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...