Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2017 Sahurcular( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum. Yarın tekli gece olduğu için Kadir gecesi olma ihtimali (Allahu alem) olabilir ayrıca ertesi gün pazar tatil olması hasebiyle gece namazı programlarına katılabilirsiniz. Günün videosuyla mesajıma nokta koyuyorum.
(abi bir çiçeğin dikenidir, vurduğu yerde gül biter : )) #khayırlısahurlar

+Bilmiyom?
-Gız bilmirsen ezberleyeceksin!
-Küs!
-İzlemeyeceksin...

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleykum hayırlı sahurlar. .

Selamunaleykum. Yarın tekli gece olduğu için Kadir gecesi olma ihtimali (Allahu alem) olabilir ayrıca ertesi gün pazar tatil olması hasebiyle gece namazı programlarına katılabilirsiniz. Günün videosuyla mesajıma nokta koyuyorum.
(abi bir çiçeğin dikenidir, vurduğu yerde gül biter : )) #khayırlısahurlar

+Bilmiyom?
-Gız bilmirsen ezberleyeceksin!
-Küs!
-İzlemeyeceksin...

Ve aleyküm selam ve rahmetullah hayırlı bereketli sahurlar..

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Zorlu Yol

Koparılmaz bir duygu
Yol uzun...
Baktığım her kutup çehrende bir gül.
Yol çetin, yol uzun.

Bir günü bekliyorum, göğsümde bir ağrıyla
Dinecek, dindirecek bir şifa ol.
Alev alan her odun gibi kül olacaksada bedenim.
Gelecek, gitmeyecek bir şifa ol.

24.04.2016/ Adapazarı-Poyrazlar

Bu satırlar bir dünyalığa değil, ahirete götürecek bir yaşam biçimine ithaf edildi.

Selam veren kardeşler, Allah'ın selamı sizinde üzerinize olsun. 'Hayırlı sahurlar' diyerek bizleri unutmayan kardeşler; size ve diğer tüm kardeşlerede hayırlı sahurlar. Nasihat noktasında bizlere Allah'ın ayetlerini, Rasûlullah'ın ve ulemanın sözlerini paylaşan kardeşler; başta kendi nefsime daha sonra size ve tüm üyelere ölümü hatırlatıyorum. Peki hazırlığınız ne alemde?

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sahurlar...

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zorlu Yol

Koparılmaz bir duygu
Yol uzun...
Baktığım her kutup çehrende bir gül.
Yol çetin, yol uzun.

Bir günü bekliyorum, göğsümde bir ağrıyla
Dinecek, dindirecek bir şifa ol.
Alev alan her odun gibi kül olacaksada bedenim.
Gelecek, gitmeyecek bir şifa ol.

24.04.2016/ Adapazarı-Poyrazlar

Bu satırlar bir dünyalığa değil, ahirete götürecek bir yaşam biçimine ithaf edildi.

Selam veren kardeşler, Allah'ın selamı sizinde üzerinize olsun. 'Hayırlı sahurlar' diyerek bizleri unutmayan kardeşler; size ve diğer tüm kardeşlerede hayırlı sahurlar. Nasihat noktasında bizlere Allah'ın ayetlerini, Rasûlullah'ın ve ulemanın sözlerini paylaşan kardeşler; başta kendi nefsime daha sonra size ve tüm üyelere ölümü hatırlatıyorum. Peki hazırlığınız ne alemde?

"Bakmakla görmenin, duymakla algılamanın, düşünmekle hissetmenin o arasındaki çıldırtan dengesizlik..
Saniye aralığı can acısı..
Bitmek bilmeyen pişmanlık
Ey yürek..
Ey dil..
Ey nefes..
Duanın sırrı zihinde
Mıh gibi durur fikrin içinde
Taşınan bir hakikat, toprak olur gölge
Asırlar anlatamadı ama yaşandı her bedende..

Son düzenleme:
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamunaleykum, hayırlı sahurlar.
Aleykum selam ve rahmetullah kardeşim

Anlık hissiyatımı buraya yazayım )

Rabbimizin verdiği, bildiğimiz-bilmediğimiz türlü nimetler için Rabbimize hamd olsun. Hele bazı nimetleri var ki, sadece kaybettiğiniz zaman değerini anlıyorsunuz.

Misal: Kendi gücüne ve zekasına güvenenler, küçücük, birkaç gram ağırlığındaki tiroid bezinin çalışmayı terketmesi durumunda, kendisine ait ne bir güç, ne de zeka kırıntısı bulunmadığını anlayıveriyor. Hani herkes sözde bunu bilir de, bu hastalık özde anlatıyor. Elhamdülillahi ala külli hal, hastalıkta bile eşsiz nimetler saklı. Kim bilir bilmediğimiz, farkında olmadan öylece yaşadığımız ne nimetler var hayatımızda.. Biraz tefekkür olsun diye anlatayım istedim, tam da ilacımın dozunu yine tutturamamış ve fazla alarak bünyeyi afallatmışken.. ) Eksikliği ayrı, fazlalığı ayrı zarar..

Evet bunda da şunu anlıyoruz ki: sağlıklı insanda hergün ince hesap yapmaksızın, tiroid bezi tarafından tam dozunda salgılanan tiroid hormonu (ki bilenler bilir: kullandığım ilacın küçüklüğünü görseniz şaşarsınız) sizin için farkında olmadığınız sayısız nimetlerden biri. (Merak edenler daha çok bilgi için kısa bi araştırma turuna çıkabilirler)

Kaybetmeksizin şükrünü eda edebilmeniz temennisiyle, hayırlı sahurlar..

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah kardeşim

Anlık hissiyatımı buraya yazayım )

Rabbimizin verdiği, bildiğimiz-bilmediğimiz türlü nimetler için Rabbimize hamd olsun. Hele bazı nimetleri var ki, sadece kaybettiğiniz zaman değerini anlıyorsunuz.

Misal: Kendi gücüne ve zekasına güvenenler, küçücük, birkaç gram ağırlığındaki tiroid bezinin çalışmayı terketmesi durumunda, kendisine ait ne bir güç, ne de zeka kırıntısı bulunmadığını anlayıveriyor. Hani herkes sözde bunu bilir de, bu hastalık özde anlatıyor. Elhamdülillahi ala külli hal, hastalıkta bile eşsiz nimetler saklı. Kim bilir bilmediğimiz, farkında olmadan öylece yaşadığımız ne nimetler var hayatımızda.. Biraz tefekkür olsun diye anlatayım istedim, tam da ilacımın dozunu yine tutturamamış ve fazla alarak bünyeyi afallatmışken.. ) Eksikliği ayrı, fazlalığı ayrı zarar..

Evet bunda da şunu anlıyoruz ki: sağlıklı insanda hergün ince hesap yapmaksızın, tiroid bezi tarafından tam dozunda salgılanan tiroid hormonu (ki bilenler bilir: kullandığım ilacın küçüklüğünü görseniz şaşarsınız) sizin için farkında olmadığınız sayısız nimetlerden biri. (Merak edenler daha çok bilgi için kısa bi araştırma turuna çıkabilirler)

Kaybetmeksizin şükrünü eda edebilmeniz temennisiyle, hayırlı sahurlar..
Rabbim şifa versin..
Neden dozunu tutturamıyorsunuz Doktor gözetimi altında almıyormusunuz?

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uyumuyorduk artık, çünkü hüznün saatiydi yatağımız
ve birer değnek gibi büküyorduk akreple yelkovanı,
ve onlar hızla yaylanıp kırbaçlıyordu zamanı
kan gelene kadar

...
ve genç bir şimşek, yüzerek yaklaştı

esselamu aleykum ve rahmetullah
Kur'an'lı ve tefekkürlü seherler, hayırlı ve bereketli sahurlar olsun

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Rabbim şifa versin..
Neden dozunu tutturamıyorsunuz Doktor gözetimi altında almıyormusunuz?
Amin ahi, Allah radı olsun.

Doktor kontrolünde ahi. Ama doktorlar kan testiyle tiroid hormonunun eksik veya fazla olduğunu anlasa da, gereken ilaç dozu konusunda onlar da pek hassas ayar yapamıyorlar; deneme yanılma yöntemiyle uygun doz bulunmaya çalışılıyor.

Ama şu da var ki, uygun dozu bulsak bile bi zaman sonra eksik veya fazla gelmeye başlıyor. (Mevsimlere, kilo alıp-vermeye göre ilacın gerekli dozu değişebildiği gibi, bazı dönemler tam doz, bi zaman sonra ise çeyrek doz yeterli gelebiliyor. Bu yüzden düzenli kan testi gerekiyor, ki yakın zamanda yaptırmıştım ve değerler normaldi)
Uyumuyorduk artık, çünkü hüznün saatiydi yatağımız
ve birer değnek gibi büküyorduk akreple yelkovanı,
ve onlar hızla yaylanıp kırbaçlıyordu zamanı
kan gelene kadar

...
ve genç bir şimşek, yüzerek yaklaştı

esselamu aleykum ve rahmetullah
Kur'an'lı ve tefekkürlü seherler, hayırlı ve bereketli sahurlar olsun
Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşlerim, hayırlı sahurlar.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ahi, Allah radı olsun.

Doktor kontrolünde ahi. Ama doktorlar kan testiyle tiroid hormonunun eksik veya fazla olduğunu anlasa da, gereken ilaç dozu konusunda onlar da pek hassas ayar yapamıyorlar; deneme yanılma yöntemiyle uygun doz bulunmaya çalışılıyor.

Ama şu da var ki, uygun dozu bulsak bile bi zaman sonra eksik veya fazla gelmeye başlıyor. (Mevsimlere, kilo alıp-vermeye göre ilacın gerekli dozu değişebildiği gibi, bazı dönemler tam doz, bi zaman sonra ise çeyrek doz yeterli gelebiliyor. Bu yüzden düzenli kan testi gerekiyor, ki yakın zamanda yaptırmıştım ve değerler normaldi)

Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşlerim, hayırlı sahurlar.

Allahümme amin ecmain..
Evet değişkenlik gösteriyor ama zaman aralığı kısa değil gerçi kişiden kişiyede değişibilir ama çeyrek ile tam amarında üç çeyreklik büyük bir fark var ve buda bünyeyi ciddi anlamda sarsar.. Yinede siz kendinizi daha iyi bilirsiniz ama en azından bir kaç doktora görünüp ortalamayı alın derim :)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Allahümme amin ecmain..
Evet değişkenlik gösteriyor ama zaman aralığı kısa değil gerçi kişiden kişiyede değişibilir ama çeyrek ile tam amarında üç çeyreklik büyük bir fark var ve buda bünyeyi ciddi anlamda sarsar.. Yinede siz kendinizi daha iyi bilirsiniz ama en azından bir kaç doktora görünüp ortalamayı alın derim :)
Yaşadığım yerde bi devlet hastanesi var, ve iki dahiliye doktoru. İkisine de gittim, usülleri aynı ahi.

Bu arada yukarıda ilacın dozunu tutturamadım demiştim, o kısmı şöyle açıklayayım: son günlerde kendimde bi tuhaflık sezdiğim için ne olur ne olmaz günlük kullanmam gereken dozu 4'e bölüp, en az birer saat arayla, parça parça alıyordum. En son, henüz 3. parçayı almıştım ki, bi süre sonra çarpıntı başladı. İyi ki kırarak almışım )

Tabi bu yöntemi ilk zamanlarda bilmiyordum, belirtileri takip etmem gerektiğini ve ilacın dozunun zamanla fazla gelebileceğini de.. (Verilen doz 3 hafta içinde sınırı aşmaya sebep olmuş ve en son aldığım tam dozla birlikte acillik olmuştum. Rabbim tekrar göstermesin, eksik olması, fazla olmasından çok çok iyi elhamdülillah)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Yaşadığım yerde bi devlet hastanesi var, ve iki dahiliye doktoru. İkisine de gittim, usülleri aynı ahi.

Bu arada yukarıda ilacın dozunu tutturamadım demiştim, o kısmı şöyle açıklayayım: son günlerde kendimde bi tuhaflık sezdiğim için ne olur ne olmaz günlük kullanmam gereken dozu 4'e bölüp, en az birer saat arayla, parça parça alıyordum. En son, henüz 3. parçayı almıştım ki, bi süre sonra çarpıntı başladı. İyi ki kırarak almışım )

Tabi bu yöntemi ilk zamanlarda bilmiyordum, belirtileri takip etmem gerektiğini ve ilacın dozunun zamanla fazla gelebileceğini de.. (Verilen doz 3 hafta içinde sınırı aşmaya sebep olmuş ve en son aldığım tam dozla birlikte acillik olmuştum. Rabbim tekrar göstermesin, eksik olması, fazla olmasından çok çok iyi elhamdülillah)

RABBİM,hastalık bırakmayan şifa versin şu mubarek saatte amin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...