Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru 2018 Ramadan Bayramı Tebriği

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
2018 Ramadan Bayramı Tebriği
bayra.jpg

عِيدٌ مُبَارَكٌ
تَقَبَّل اللهُ مِنَّا وَ مِنْكُمْ صالِحَ الْأَعْمَالِ

Bayramınız Mubârak Olsun.
Allah bizden ve sizden salih amelleri kabul etsin.
Özelde islam-tr ailesinin, genelde İslam âleminin Ramadan Bayramını tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını Allah (c.c.)’dan dilerim.

islam-tr Ramadan Bayramı Tebrik Videosu

Rabbimiz subhanehu ve teala, sırf kendi rıdası için emrini yerine getiren mûminlerin oruçlarını kabul etsin; bayram vesilesi ile tüm İslam alemine, islam uğruna mucâdele edenlere, akrabalarımıza, çevremizdekilere, ailelerimize, ve bize hayırlar versin.

Rabbim zulm, işgal ve işkence altında olan İslam coğrafyasındaki ensar ve muhâcir kardeşlerimize yardım etsin,

Rabbim ailesiden uzakta, Tevhid uğruna cihad eden tüm mucahid kardeşlerimize fetih ve hayılar versin,
Rabbim dünya çilesine katlanarak Tevhidi anlatan tüm Muvahhid davetcilere merhametini versin, göğüslerini genişletib, dillerindeki bağı çözsün.
Rabbim sırf rıdası için, ehline iyi davranan müslümanlara sebat versin,

Kavmiyetçilik fitnesine düşürmeden, İslam ummetiyle birlikte Ramadan orucunu sunnete uyarak eksiksiz, tam olarak tutturan ve bizi ortak bayrama ulaştıran Rabb'imize hamd olsun.

Ya Rabbim, Dunyamızı Ramadan, Ahirâtımızı Bayram Eyle,

Ramadan bayramınız mubârak olsun...

Abdulmuizz Fida
islam-tr.org Yönetim

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhiler

Başta Şeyh,emir ve mücahidlerimiz,ardından islam-tr.org ekibi ve foruma destekçi olan saygı değer üyelerimizin ramadan bayramını kutlar.Bu bayram vesilesi ile ümmete daha şuurlu,ilayı kelimetullah davasını dert edinen bilinçli birer nefer kılmasını RABBİM'den niyaz ediyorum.

Ankara Keçiören muttakin der,de bayram namazı eda edilecektir inşaALLAH yakın kardeşlere duyrulur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
عِيدٌ مُبَارَكٌ

Özelde islam-tr ailesinin, genelde İslam âleminin Ramadan Bayramını tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını Allah (c.c.)’dan dilerim.

Rabbimiz subhanehu ve teala, sırf kendi rıdası için emrini yerine getiren mûminlerin oruçlarını kabul etsin; bayram vesilesi ile tüm İslam alemine, islam uğruna mucâdele edenlere, akrabalarımıza, çevremizdekilere, ailelerimize, ve bize hayırlar versin.

Rabbim zulm, işgal ve işkence altında olan İslam coğrafyasındaki ensar ve muhâcir kardeşlerimize yardım etsin,

Rabbim ailesiden uzakta, Tevhid uğruna cihad eden tüm mucahid kardeşlerimize fetih ve hayılar versin,
Rabbim dünya çilesine katlanarak Tevhidi anlatan tüm Muvahhid davetcilere merhametini versin, göğüslerini genişletib, dillerindeki bağı çözsün.

Kavmiyetçilik fitnesine düşürmeden, İslam ummetiyle birlikte Ramadan orucunu sunnete uyarak eksiksiz, tam olarak tutturan ve bizi ortak bayrama ulaştıran Rabb'imize hamd olsun.

Abdulmuizz Fida
islam-tr.org Yönetim

Amin abim amin.

Kalplerimizdeki hislerimize tercüman olmuşsunuz. Rabbim bizlere merhamet etsin. Herkese hayırlı bayramlar.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Hayırlı ramazanlar herkese
Bizlere hidayet verip (sanal'da)buluşturan Allah'a hamd olsun
Dilerim Allah'tan bizleri cennette firdevsde'de buluştursun
:islam-trGözümle görmediğim ama Allah için sevdiğim kardeşlerim benim:kanka:ahim
Rabbim Abdulmuizz abinin duasını kabul etsin Allaboumma Amin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah
Tum kardeşlerimin bayramı mubarek olsun ALLAH ZULCELAL yaptığımız ıbadetlerı sizden ve bizden kabul eylesin amin
Bu bayram sekerler Benden :)

images.jpg

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kıssa:

Ramazan ayının son on günü içerisinde Hz. Ömer (r.a.) Resûlullah (s.a.v.)’in kabrini ziyaret eder. Kabri önünde bir bedevinin dua ettiğini görür ve arkasında durup duasını dinleneye başlar. Şöyle dua etmektedir bedevi: “Yâ Rabbi! Bu senin Habibin, ben de kulunum. Şeytan da düşmanın. Eğer beni bağışlarsan Habibin sevinir, kulun kazanır, düşmanın üzülür. Beni bağışlamazsan Habibin üzülür, düşmanın sevinir, kulun helak olur. Yarabbi!sen Habibini üzmekten, düşmanını sevindirmekten, kulunu helak etmekten daha cömertsin. Yâ Rabbi! Araplar arasında asil insanlar vefat ettiklerinde kabri başında kölesini azat etme geleneği vardır. İşte Alemlerin Efendisi vefat etti. Kabri başında Beni cehennemden âzât et”. Bunun üzerine Hz. Ömer avazı çıktığı kadar: “Ya Rabbi! Bu Bedevi’nin Senden istediğini ben de istiyorum” diye bağırır. Sakalı ıslanıncaya kadar hıçkıra hıçkıra ağlar. Bedevî dayanamaz ve: Ey Müminlerin Emiri! Sen demi ağlıyorsun! Yâ Rabbi! Merhametlilerin en merhametlisi! Bizi de, ana-babamızı da, sevdiklerimizi de, üzerimizde hakları olanları da cehennemden âzât et. Âmin
Ya Rabbi biz de bedevinin istedigini istiyoruz kabul eyle Allah'ım. Ramazan bayramınız mübarek olsun

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Yüce arşın sahibi Allah azze ve celleyi arşının yüceliğine ve zatının ululuğuna yaraşır şekilde hamdederim..

O yüce zattan dilerim ki bizi Hakkı Hak bilip Hakka tabi olan, batılıda batıl bilip batıldan ictinab eden kullarından kılsın..

Niyaz ederim Allah cc dan bu Mubarek Ramazan bayramında Allah cc bizden ve sizden kabul buyursun.. Zalimlerin zulmünden mazlumları, Tağutların hükmünden cahilleri bertaraf kılsın..

Nice (gerçek) İslam bayramlarına kavuşma temennisiyle Bayramınız mubarek olsun..

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
35349740_1063413400465410_6320798976048103424_n.jpg

عِيدٌ مُبَارَكٌ

Abdulmuizz Fida
islam-tr.org Yönetim
Z3tsFg9.jpg

Bir kıssa:

Ramazan ayının son on günü içerisinde Hz. Ömer (r.a.) Resûlullah (s.a.v.)’in kabrini ziyaret eder. Kabri önünde bir bedevinin dua ettiğini görür ve arkasında durup duasını dinleneye başlar. Şöyle dua etmektedir bedevi: “Yâ Rabbi! Bu senin Habibin, ben de kulunum. Şeytan da düşmanın. Eğer beni bağışlarsan Habibin sevinir, kulun kazanır, düşmanın üzülür. Beni bağışlamazsan Habibin üzülür, düşmanın sevinir, kulun helak olur. Yarabbi!sen Habibini üzmekten, düşmanını sevindirmekten, kulunu helak etmekten daha cömertsin. Yâ Rabbi! Araplar arasında asil insanlar vefat ettiklerinde kabri başında kölesini azat etme geleneği vardır. İşte Alemlerin Efendisi vefat etti. Kabri başında Beni cehennemden âzât et”. Bunun üzerine Hz. Ömer avazı çıktığı kadar: “Ya Rabbi! Bu Bedevi’nin Senden istediğini ben de istiyorum” diye bağırır. Sakalı ıslanıncaya kadar hıçkıra hıçkıra ağlar. Bedevî dayanamaz ve: Ey Müminlerin Emiri! Sen demi ağlıyorsun! Yâ Rabbi! Merhametlilerin en merhametlisi! Bizi de, ana-babamızı da, sevdiklerimizi de, üzerimizde hakları olanları da cehennemden âzât et. Âmin
Ya Rabbi biz de bedevinin istedigini istiyoruz kabul eyle Allah'ım. Ramazan bayramınız mübarek olsun

Amin..

Cümleten hayırlı bayramlar dilerim.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Bir kıssa:

Amin ecmain sübhanAllah o nasıl bir bedeviymis ne güzel bir dua
Akhim inşaAllah kaynağı vardır