Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2018 Sahurcular Konusu( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Umm Hurayra Çevrimdışı

Umm Hurayra

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum hayırlı sahurlar
De ki: Allah şunu yasak etti, diye şehadet edecek şahitlerinizi getirin! Eğer onlar şahitlik ederlerse, sen onlarla beraber şahitlik etme; âyetlerimizi yalanlayanların ve ahiret gününe inanmayanların arzularına uyma. Onlar, Rablerine eş tutuyorlar. - Enam:150
Bense mesajı yazdım ama gönderemedim )

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180529-193407.png
    Screenshot_20180529-193407.png
    157.4 KB · Görüntüleme: 66
Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Selamun aleykum hayırlı sahurlar
De ki: Allah şunu yasak etti, diye şehadet edecek şahitlerinizi getirin! Eğer onlar şahitlik ederlerse, sen onlarla beraber şahitlik etme; âyetlerimizi yalanlayanların ve ahiret gününe inanmayanların arzularına uyma. Onlar, Rablerine eş tutuyorlar. - Enam:150
Bense mesajı yazdım ama gönderemedim )
Dün dünde kaldı cancağızım. Şimdi nerelerdesin )

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kişinin İslam'dan nasibi, namazdan nasibi kadardır. Kişi namaza ne kadar istekli ise İslam'a da o kadar isteklidir. O halde ey Allah'ın kulu, kendini tanı ve İslamsız olarak Allah'a kavuşmaktan sakın. Çünkü sen namaza kalbinde ne kadar yer veriyorsan, senin İslam'ın da o kadardır."

Ahmed b. Hanbel

Y Çevrimdışı

Yobazsair

.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته..

Ebu Hureyre'den rivayet edilen bir hadiste Rasûlullah ﷺ şöyle buyurmaktadır: "Oruçlu için iki sevinç vardır: Birisi iftar ettiği, diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir." (Buhari, 1085; Muslim, 1151)

Hayırlı sahurlar..

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
8659- Ebu Süleyman der ki:
"Gerçek kardeş henüz sana bir şey demeden onu görmenle sana öğüdünü verebilen kişidir. Bazen Irak'taki kardeşlerimden birini sadece görmemle bir ay boyunca amel ederdim. “

8660- Üstad Ebû Ali el-Verrâk der ki: "Görünüşü sana öğüt vermeyen kişinin konuşması sana öğüt verecek değildir.”*

*(çünkü güzel ahlak sahibi değildir)
Şuabu’l İman

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sahurlar
Hz Musa'dan ne güzel bi dua..

"Rabbi innî limâ enzelte ileyye min hayrin fakîr"

"Rabbim dedi, bana, hayra ait ne indirdiysen, ne lütufta bulunduysan şüphe yok ki hepsine de muhtacım ben." Kasas Suresi 28:24

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla
"Onun önünde ve arkasında Allah'ın emriyle onu koruyan takipçiler (melekler) vardır. Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar Allah, onlarda bulunanı değiştirmez. Allah bir topluma kötülük diledi mi, artık onun için geri çevrilme diye bir şey yoktur. Onların Allah'tan başka yardımcıları da yoktur."Rad 11

hayırlı sahurlar kardeşler

dün ki sıkıntıdan dolayı foruma giremedim

Y Çevrimdışı

Yobazsair

.
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi ve Beraketuhi..

Allahım! Ayakta iken beni İslâm ile koru, otururken beni İslâm ile koru, uyurken beni İslâm ile koru, hakkımda hiçbir düşman ve hasetçinin isteğini yerine getirme. Perçeminden tuttuğun şeylerin şerrinden Sana sığınırım. Her türlü hayrı Senden isterim ki bütün hayırlar Senin elindedir. - Hadisi Şerif-İbn Hıbban, Ed’ıye, No: 934

Hayırlı sahurlar

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sahurlar kardeşlerim

"Innemâ yuveffe's sâbirune ecrehum bi ğayri hisâb"(Zumer 39:10)
"Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir."

Sabır ehli insanlar sınırsızca mükafatlandırılacaklar. Allah azze ve celle bize bu latif ve dikkate değer duayı içselleştirebilmeyi nasip etsin. Amin....

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi ve Beraketuhi..
Aleykumselam ve Rahmetullah

Furkan 63-66Ayetler: Rahmân´ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) «Selam!» derler (geçerler);Gecelerini Rablerine secde ederek ve kıyam durarak geçirirler.Ve şöyle derler: Rabbimiz! Cehennem azabını üzerimizden sav. Doğrusu onun azabı gelip geçici değil, devamlıdır.Orası cidden ne kötü bir yerleşme ve ikamet yeridir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...