Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2018 Sahurcular Konusu( Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'ın adı ile
Allah ve Resûlüne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin; sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider. Bir de sabredin. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir. (Enfal 46)

hayırlı sahurlar

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Efendimiz (sav.) : “Dua, ibadetin ta kendisidir.”(Ebû Dâvûd, Vitir, 23)

“Kime dua kapıları açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir.” (Tirmizî, Deavât, 101) buyurmuştur.

Doğru dua etmenin ölçüsü nedir? Ağzımıza geldiği gibi spontane şekilde istediğimiz duayı öylece etmelimiyiz. Ben karşımda beni biri dinliyormuş gibi düm düz ediyorum, nizam ve ölçü gözetmeden.

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Cabir b. Abdillah der ki:
"Oruç tuttuğun zaman kulağın, gözün, dilin yalandan ve bütün haramlardan oruç tutsun (uzak dursun) .
Hizmetçilerine eziyet etmeyi de bırak, oruçlu gününde üzerinde vakâr ve sükunet olsun.
Oruçlu gününle oruçsuz gününü bir tutma.”
Şuabu’l İman 4/3374

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
/S3lam aleykum/
/Hayırlı sahurl4r/

Ebû Hureyre'den(ra) rivayet edildiğine göre Rasulullah (sas):
"Ramazan gecelerinde sevabına inanarak ve mükafatını Allah'tan umarak gece (teravih) namazını kılan kimsenin geçmiş (küçük) günahları bağışlanır." buyurmuştur
/_/Buhâri/_/​

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam

Fatır 10.Ayet: Kim izzet ve şeref istiyor idiyse, bilsin ki, izzet ve şerefin hepsi Allah´ındır. O´na ancak güzel sözler yükselir (ulaşır). Onları da Allah´a amel-i sâlih ulaştırır. Kötülüklerle tuzak kuranlara gelince, onlar için çetin bir azap vardır ve onların tuzağı bozulur.

Umm Hurayra Çevrimdışı

Umm Hurayra

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum
Hayırlı sahurlar

Yazıdaki açıklama

-bana cennetin nimetlerini anlat,
+orada Rasûlullah var.

اللهم صل وسلم على نبينا محمد.

Ekli dosyalar

• IMG_20180601_020035_653.jpg
    IMG_20180601_020035_653.jpg
    57.5 KB · Görüntüleme: 90
Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Rasulu (s.a.v) buyurdu ki:

“Hasır tek tek örüldüğü gibi vesveseler de kalbe tek tek gelir. Gelen vesveseyi kabul eden kalpte siyah; reddeden kalpte ise beyaz bir nokta oluşur. Kalp bu ikisinden birisine tamamen dönünceye kadar vesveseler gelmeye devam eder.

Kararan kalp yan yatırılmış testi gibidir. Ne bir iyilik yapar, ne de bir kötülükten sakınır. Hep isteklerinin peşinden gider. Beyaz kalp ise, yer ve gök var oldukça vesveseler artık ona zarar vermez”

Müslim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'ın adı ile

Rabbinin adını yalvararak korkarak ve yüksek olmayan bir sesle sabah akşam an ve gafillerden olma.

(Araf/205)

Hayırlı Sahurlar

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Abdullah b. Mes'ûd ra der ki:
"Elinizden geldiğince hazinenizi hiçbir hırsızın ona ulaşamayacağı ve hiçbir güve( böceği)nin onu yiyemeyeceği yer olan semaya (Allah katına) koyun. Zira her bir kişinin kalbi hazinesine bağlı olur."

Şuabu’l İman 10/10155

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam ve Rahmetullah

Bakara 186.Ayet: Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
"Cebrâil -aleyhisselâm- bana geldi ve dedi ki:

-Ey Muhammed! (Allah -azze ve celle- sana selâm söylüyor ve diyor ki;Ne kadar yaşarsan yaşa (sonunda) mutlaka öleceksin. Kimi seversen sev, (sonunda) mutlaka ondan ayrılacaksın. Ne yaparsan yap, karşılığını mutlaka göreceksin. Bilesin ki müminin şerefi, geceleri namaz kılarak ihyâ etmesi, izzeti ise insanlardan müstağnî olmasıdır(insanlara el açmamasıdır)."

Hâkim rivâyet etmiştir, Elbânî, 'Sahih-i'l-Câmi', s: 73'de hadisin hasen olduğunu belirtmiştir.

hayırlı sahurlar

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
وَمِنَ النَّاسِ مَن يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِاللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَادِ

"İnsanlardan öylesi de vardır ki, Allah'ın rızasını ara(yıp kazan) mak amacıyla nefsini satın alır. Allah, kullarına karşı şefkatli olandır."
Bakara, 207.

Hayırlı sahurlar

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sahurlar

"Aralarında hüküm vermesi için Allah'a ve Resûlüne davet edildiklerinde, müminlerin sözü ancak <<Işittik ve itaat ettik>> demeleridir. Işte asıl bunlar kurtuluşa erenlerdir." Sourat an-nûr 24/51

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...