Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2020 Sahurcular (Kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamunaleykum
Hayırlı sahurlar

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kur’an’da sadece üç şey
“Allah yolunda” (fi sebilillah)
kaydı düşülerek emredilir:

Cihad, hicret, infak!

SENİN HANGİSİNE GÜCÜN YETİYOR?

Nasıl olur da hiç birine güç yetiremezsin?

Cihad yok, hicret yok, infak yok!

Sen ne ile cennete girmeyi umuyorsun ey müslüman!
25700

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kur’an’da sadece üç şey
“Allah yolunda” (fi sebilillah)
kaydı düşülerek emredilir:

Cihad, hicret, infak!

SENİN HANGİSİNE GÜCÜN YETİYOR?

Nasıl olur da hiç birine güç yetiremezsin?

Cihad yok, hicret yok, infak yok!

Sen ne ile cennete girmeyi umuyorsun ey müslüman!
25702

Evet cennet beleş değil. Cenneti talep etmek sadece temennilerden ibaret olarak kaldığında o cennete ulaşamayacağımızın açık delilidir.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Bir kişiyi, “Rabbim Allah’tır” dediği için öldürecek misiniz?" Demişti Ebûbekir Radiyallahu Anh, hayretle.
Binlerce kişiyi, “Rabbim Allah’tır” dediği için öldürüyorlar.
Hasbinallah ve nigmel vekil.
Suriye savaşının ilk yıllarında izlediğim bir video halen gözlerimin önünden gitmez.
Vücudunun yarısına kadar toprağa gömülen adamdan beşer esad benim ilahımdır demesini isterler. Adam bunu yerine la ilahe illallah dediği için canlı olarak üzerini toprak ile kapatır ve şehid ederler.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece Ramazan'da değil, aslında her namaz sonrası alışkanlık edinmeliyiz. Affedilmeye muhtacız..
Evet aynen sana katılıyorum. Aslında en güzeli hüsnül müslümde olan sabah ve akşam zikirlerini yapmak. Sabah ve akşam zikirlerinin yapılacağı vakitler Allah cc duaları kabul edileceği vakit. Hemde Resulullah sa min dilinden yapılan dualar. Rabbim dua ve tövbelerimizi kabul etsin.

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Bereketli zamanlar çabuk geçer. Rahmetin sağanak sağanak yağdığı zamanlar çabuk geçer. Bu bereket zamanı bitmeden bayrama günahlarımızdan arınarak tevbe ederek kavuşursak bu bizim için en büyük rahmet olur"

Ramazan ayı ve oruç- Mahmut varhan

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu aralar değişik kitaplar okuyorum bir roman okuyorum. Adem Özköse'nin esir isimli hayat romanını okudum hemen bitti ve Suriye'deki cihadı baştan sona tekrar bir değerlendirme yapma imkanı buldum önceden yaptıklarımız ve şimdilikiler diye kendimizi sınıfta kalmış hissediyorum.
Bir Cennetle müjdelenen 10 sahabinin Allah onlardan razı olsun hayatını okuyorum onları bir dağda bizi başka yerlerde görüyor nasıl yetişiriz diye düşünüyor boşlukta kalıyorum. Şimdi de Rıza Paşa'nın Endülüs kitabını okuyorum kitapta diyor ki hristiyan yöneticiler yönetimin nasıl olması gerektiğini Müslüman beldelerine gelerek öğreniyorlar şimdiyse müslümanların durumu malum biz ne ara böyle olduk diye düşünüyorum... Hayırlı sahurlar. Bu arada roman okumaya korkuyorum hemen bitiveriyor...

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün Ramazan ayının 15. günü. Gökteki dolunay gibi tam Ramazan ayının ortasındayız. Zaman ne çabuk geçiyor. Bir çoğumuz belkide hepimiz bu konuya yazdığı ilk mesajı hatırlamıyor bile. İşte dünya hayatı bu kadar kısa aslında. Bugün 80 yaşındaki bir kişiye sorsak ''ne kadar yaşadın?'' diye bize sanki birkaç yıl yaşadım gibi cevap verir ve birkaç yıl daha yaşamayı talep eder. Çünkü emeller, hep eceli geçer. Ölüm döşeğinde son nefeslerini veren bir hastaya ''bu dünyada yarım bir işin kaldı mı?'' diye sorsak. ''Kefen paramı da hazırlasaydım iyiydi'' der. Allahu Tealanın sinek kanadı kadar değer vermediği dünyada bizim bir türlü işlerimiz bitmiyor... Ramazan ayının ortalarında olduğumuz gibi belki bizde ömrümüzün ortalarındayız yada sonlarında! İbadetlerimizi dahada arttırıp en azından azaltmayıp güzel bir sonla veda edelim... Seneye foruma girme imkanımız olmayabilir, belki dilimiz değilde halimiz insanlara nasihat edebilir yada hayatta olmayabiliriz. Allah kabul etsin

Allah, "Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?" diye sorar.
"Bir gün veya günün bir bölümü kadar kaldık; işte, saymakla görevli olanlara sor"
derler.

Mü'minûn Suresi - 112-113

Abdullah İbni Mes’ûd radıyallahu anh şöyle dedi:

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem bir hasır üzerinde yatıp uyumuştu. Uykudan uyandığında, hasır vücudunun yan tarafında iz bırakmıştı. Biz:

–Yâ Resûlallah! Sizin için bir döşek edinsek, dedik. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem:

“Benim dünya ile ilgim ne kadar ki? Ben bu dünyada bir ağacın altında gölgelenen, sonra da oradan kalkıp giden binitli bir yolcu gibiyim” buyurdular.

Tirmizî, Zühd, 44

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Ey ömrünü Allah’a itaat dışında öldüren!
Ramazan ayını ihmal eden!
Bilakis zamanının hepsini zayı eden!
Ey ticaretini geciktiren ve ihmal eden!
Bu ne kötü bir ticaret!
Ey Kur’anı ve Ramazan ayını, kendine düşman kılan,
Nasıl sana düşman olanın şefaatini dilersin?
Kıyamet gününde sura üfürüldüğünde şefaatçileri
Kendisinden davacı olanlara yazıklar olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Screenshot_20200509-032529.png

Screenshot_20200509-032603.png

Screenshot_20200509-032643.png

Screenshot_20200509-032733.png

Screenshot_20200509-032804.png

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Şüphesiz: Onlar «Bizim Rabbimiz Allah´tır» deyip sonra da dosdoğru bir istikamet tutturanlar (yok mu); onların üzerine melekler iner (ve der ki)«Korkmayın ve hüzne kapılmayın, size va´d olunan cennetle sevinin.»
(Sure No:41 Ayet No :30)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...