Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 4.şubat-5 Mart Tarihleri Arasında Kafkasya Emirliği Vilayeti Sektörlerinde Mücahid Operasyonlarının

Qoman Eskar Çevrimdışı

Qoman Eskar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
UmmaNews K.E haber kaynağının verilerilerine göre 2011 yılı 4.Şubat ve 5 Mart tarihleri arasında Kafkasya Emirliği Vilayeti sektörlerinde Mücahid operasyonlarının sonuçlarından derlenen kısa özet şöyledir...
Nohchiycho (Çeçenya) Vilayeti:
— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 5
— Mücahit Komutanlığını önemli büyük operasyon sayısı: 1
— Yaralı yerel mürted: 9
— Şehid (inşaAllah) olan Mücahid sayısı: 11 ( Urus-Martan bölgesinde RF-FSB askeri çetesinin helikopter bombardımanı ile)

G'alg'ayche (İnguşetya) Vilayeti :

— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 2
— Öldürülen yerel mürted: 1
Dağıstan Vilayeti:
— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 26
— Mücahit Komutanlığını önemli büyük operasyon sayısı: 5:
1- Khasav-Yurt ATS (Kukla polis) yönetim binasına bombalı saldırı, 2 yerel mürted yokedildi
2- Gubden operasyonu: 1 kafir öldürüldü, 5 ağır yaralandı.
3- Gubden , Şehadet saldırısı yapıldı ve sonraki kukla polis kontrol noktasında 6 yerel mürted ve 21 kafir ağır yaralı 2 ölü

4- Mücahidlerin "Muvahidun" özel operasyon grubu Shamilkale (eski Mahachkale)de yerel mürtedlere bir operasyon yaptı. ölü ve yaralanların sayısı net değil.
5- RF Dağıstan Vergi Servisi Müdür yardımcısı eski FSB Albay rütbelisi Zalkipri Sheikhova öldürüldü.
— Öldürülen yerel mürted: 6
— Yaralı yerel mürted: 16
— Öldürülen kafir : 3
— Yaralı kafir: 28
— Şehid (inşaAllah) olan Mücahid sayısı: 7
Vilayat KBK (Kabardey-Balkar-Karachay Birleşik Vilayeti ) :
— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 24
— Mücahit Komutanlığını önemli büyük operasyon sayısı: 6

1- RF FSB özel kuvvetler askeri zırhlı helikopteri düşürüldü 5 kâfir ve 1 yerel mürted öldürüldü 6 kafir ağır yaralı

2- Nalçik'te FSB aracının altına bomba yerleştirildi patlama sonrası el bombalı saldırı yapıldı.

3- Shalushke içinde 1 DPS kukla yönetim mürted polis yaralandı

4- Nartan, Urvanskom yerleşim alanında DPS kukla yönetim mürted polisine bir saldırı yapıldı.

5- Nalchik, Khasanya banliyö yerleşim alanında DPS kukla yönetim mürted polisine bir saldırı yapıldı.
6) Nalchik'te DPS kukla yönetim mürted polisine bombalı ayrı bir saldırı yapıldı
— Öldürülen yerel mürted: 8
— Yaralı yerel mürted: 3
— Öldürülen kafir :10
— Yaralı kafir: 20
— Şehid (inşaAllah) olan Mücahid sayısı: 4
Nogay Bozkırı Vilayeti (Stavropol) :
— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 2
— Mücahit Komutanlığını önemli büyük operasyon sayısı: 2
1- RF FSB özel kuvvetler askeri zırhlı 1 adet Mi-28 helikopteri düşürüldü ve 1kafir öldürüldü 1 kafir ağır yaralandı
2-KBK vilayeti sınırındaki kafirler ile Mücahidler arasındaki silahlı çatışmada 4 kafir öldürüldü ve 4 kişi ağır yaralandı
— Öldürülen kafir :5
— Yaralı kafir: 5
Kafkasya Emirliği Vialyetlerinde meydana gelen Mücahid operasyonlarının genel istatistikleri:
— Mücahidler tarafından gerçekleştirilen operasyon sayısı: 61
— Toplam öldürülen yerel mürted ve kafir sayısı: 33
— Toplam yaralanan yerel mürted ve kafir sayısı: 81
— Toplam Şehid (inşaAllah) olan Mücahid sayısı:22
ShamilOnline.org