Haber A Haber’in ‘özel’ Olarak Yayınladığı Tsk Haberi Bilgisayar Oyunu Çıktı!

Melhame-i kübra

Erkek
Üye
A Haber’in, TSK’nın PKK’ya yaptığı operasyon şeklinde yayınladığı görüntülerin, Arma isimli bilgisayar oyununa ait olduğu anlaşıldı.
Oyundaki bir çatışmayı sanki operasyon sırasında çekilmiş görüntüler olarak lanse eden A Haber, görüntüleri Atak helikopterinin operasyonuyla birleştirdi. Telsiz konuşmalarının monte edildiği video, daha sonra A Haber tarafından internetten kaldırıldı.

Video haber kanalı tarafından kaldırılmış olsa da YouTube’da yaptığımız ufak bir arama ile söz konusu videoya rahatlıkla ulaştık -hemen aşağıda-. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl da ATV, GTA hilelerini 'darbe şifresi' olarak yayınlanmış ve de sonrasında yaptıkları hata için özür dilemiş.


Oyundan kısaca bahsedeceksek askeri bir oyun olan Arma, ilk olarak Windows platformu için 10 Kasım 2006’da piyasaya sürülmüştü. Seri haline gelen oyunun daha sonra 2. ve 3. sürümleri çıkmıştı. Son oyun olan Arma 3, 12 Eylül 2013’te piyasaya sürülmüştü. Masaüstüyle sınırlı kalmayan oyun, daha sonra iOS ve Android platformları için de geliştirilmişti.
 

Coolumsu

Aktif Üye
Üye
Türkiye'de medya iyice komediye döndü. Hiçbir zaman gerçek anlamda zaten doğruluk ve tarafsız bilinci olmamıştı. Ancak son zamanlarda yandaşlık yapacağız diye, seviye hiç ol adığı kadar yerlere düştü. 5 yaşındaki çocuklarım alay konusu oldular. GTA şifresi haberini izlemiştim de, cidden insanların en şerlisi aklını en az kullananlar. :)

Medya halkı aptal yerine koymayı artık bıraksın.
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi

Benzer konular

Üst Alt