Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Abdulaziz bin Baz ve Şeyh Useymin Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Abdulaziz b. baz ve Şeyh Useymin hakkında yorum yaparmısınız. resimdeki Abdulaziz b. baz değilmi ? birde Dünyan dönmüyor kim dönüyor diyorsa kafir olur demiş alakası nedir ? Bayramınız mubarek olsun.

Ekli dosyalar

• Suud Müftüsü Promo.jpg
    Suud Müftüsü Promo.jpg
    264.2 KB · Görüntüleme: 603
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
fotodaki kim

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Dünya dönmüyor demişm kim döner derse tövbeye davet edilir tövbe etmezse öldürülür ganimetleri Müslümanların hazinesine katılır demiş kitabında Kuran sünnetteb bu varmı ?

E Çevrimdışı

Ebu Munzir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya sabit, düz ve dönmüyor. Güneş kara balçıklı bir suda batıyor ve dünyanın etrafında dönüyor. Güneşin doğduğu yer ve battığı yer vardır. Kuran'dan, hadislerden ve Selef Ulemasının (Ashab-Tabiin-Tebe-i Tabiin) sözlerinden bu anlaşılıyor. Manasız, uzak, zorlama veya batıl tevillere gerek yok nasslar gayet açık bu konuda.

Bizi Kitabullah bağlar. Modern bilimler safsatası hiç bir şekilde bağlamaz.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
dunyanın düz olduğuna ve dönmediğine dair hadis ve ayet yazarmısın birde güneş balçıkta batırıyor anlamadım

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
link çok uzun şuan okuyamadım sonra okuycam. kısa sunu söyleyin Akhiler Kurana göre Dünya düzmü Yuvarlakmı ?

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
link çok uzun şuan okuyamadım sonra okuycam. kısa sunu söyleyin Akhiler Kurana göre Dünya düzmü Yuvarlakmı ?

Kur'an açık açık "düzdür" veya "yuvarlaktır" demiyor. Fakat yuvarlak olduğuna işaret ediyor.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Sorun okumaya erinmek değilm okuduktan sonra bir sonuca varamamak yine

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya sabit, düz ve dönmüyor. Güneş kara balçıklı bir suda batıyor ve dünyanın etrafında dönüyor. Güneşin doğduğu yer ve battığı yer vardır. Kuran'dan, hadislerden ve Selef Ulemasının (Ashab-Tabiin-Tebe-i Tabiin) sözlerinden bu anlaşılıyor. Manasız, uzak, zorlama veya batıl tevillere gerek yok nasslar gayet açık bu konuda.

Bizi Kitabullah bağlar. Modern bilimler safsatası hiç bir şekilde bağlamaz.

Şaka mı yapıyorsunuz yoksa ciddi misiniz anlamadım :)

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi