Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Afganistan'dan İşid'e Biat Videosu Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler Twitterde bir haber çok geziyor. Afganistandan mücahidlerinin Işide biat ettiği haberi ne durumdadır acaba? Bir video yayınlanmış 15 dklık... Bu sadece bir grup mudur yoksa talibanın tamamen biat etmesi olarakmı anlamamız gerekir sizce?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:) talibanin tamamen biat etmesi imkansiz
Isid bunu hep yapiyor. Eger video dogruysa izlemedim de ama dogru olsa da videodakilerin kendi adina konusmasidir.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslam dini ve Müslümanlar açısında İttifak kaçınılmaz bir fırsat. İnşeallah Şam'da kurulan "İslam Devleti", Peygamber (A.S.) müjdelediği siyah sancaklılar olurda ümmet ittifak halinde, ihtilafsız tek sancak altında toplanır. Meşru bir gerekçeleri olmadan "İslam Devleti"ne karşı cihad'ı (?-!) meşru sayanları -eğer "İslam Devleti" hâksa- Allah'a havale ediyorum. Allah haklı olan tarafları yüceltsin ve bizleri hayırlı bir sancak altında toplasın İnşeallah. Allah en iyisini bilendir.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Isidin deyr ezzor da mesru gerekcesi neydi koyun gibi kafasini kesti mucahidlerin isidin mesru gerekxesi neydi ahrar komutani tank avcisinin kafasini kesti. Isid musluman kani akitmaktan zevk aliyor. Sahve kafir musrik kes kafayi. Yazik vallahi. Boyle olmasalardi bugun cok farkli olurdu kimse kafirlerle savasmasina laf etmiyor.

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Isidin deyr ezzor da mesru gerekcesi neydi koyun gibi kafasini kesti mucahidlerin isidin mesru gerekxesi neydi ahrar komutani tank avcisinin kafasini kesti. Isid musluman kani akitmaktan zevk aliyor. Sahve kafir musrik kes kafayi. Yazik vallahi. Boyle olmasalardi bugun cok farkli olurdu kimse kafirlerle savasmasina laf etmiyor.

Ben Güneydoğuda oturuyorum hocam. IŞİD'ne gidip gelenlerle görüşme imkanına sahibim. Görüştüğüm kişilerin hiç birisinden Ehli Sünnet'e aykırı bir beyan duymadım. IŞİD'in şuan Ehli Sünnet dışı harekette/hareketlerde bulunduğunu bilmiyorum -siz biliyorsanız anlatın lütfen-. Bu zamana kadar binlerce Cihad'cı örgüt türeyi verdi hangisi İslam Devleti kurabildi? Benim anlatmak istediğim eğer IŞİD hâk bir grup ise -ki bu bir daha çok zor ele geçecek büyük bir fırsattır-, kurdukları devlet ve hilafet meşru ise bu devlete/halifeye biat diğer İslam'i -artık ne kadar İslam'iler bilemem- örgütlere Vacibtir. Ben IŞİD'ne buğz eden grupların meşru bir gerekçeleri var mı yokmu bilmiyorum -kuruntulardan başka-. Velakin bunlar sırf koltuk davası, siyasi otorite için IŞİD'ne biat etmiyorlarsa ben bu kişi ve grupları Allah'a havale ediyoru m/z. Allah en doğrusunu bilendir.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iyide talibanın lideri sahidullah şahid değilki molla fazlullah talibanın bir kısmı sadece biat etmiş demekki birde hala bu ışid zalimlerine meyledenler var Allah ıslah etsin daha dün nusra nusayri kafirlere nubel ve zehra ilçelerinde hücum ederken nusret cephesi ve diğer mücahitlere tam 4 kere bombalı saldırı yaptı ayriyeten 3 nusra esirini infaz etti sadece dün oldu bu olanlar

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam dini ve Müslümanlar açısında İttifak kaçınılmaz bir fırsat. İnşeallah Şam'da kurulan "İslam Devleti", Peygamber (A.S.) müjdelediği siyah sancaklılar olurda ümmet ittifak halinde, ihtilafsız tek sancak altında toplanır. Meşru bir gerekçeleri olmadan "İslam Devleti"ne karşı cihad'ı (?-!) meşru sayanları -eğer "İslam Devleti" hâksa- Allah'a havale ediyorum. Allah haklı olan tarafları yüceltsin ve bizleri hayırlı bir sancak altında toplasın İnşeallah. Allah en iyisini bilendir.
eğer ışid bir müslümanın kanını hafif görüyorsa bu onun meşru bir islam devleti olmadığına yeterli bir delildir.ki ışid değil bir müslüman kendisine biat etmeyen herkesi kafir olarak görüyor. kafayı yiyecem ışid in bunca yaptıklarına karşılık hala ışidin meşru bir islam devleti olup olmadığını soranlar var. akhi senin ışid in müslümanlara ve cihada verdiği zarardan haberin yokmu!!! ?

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
eğer ışid bir müslümanın kanını hafif görüyorsa bu onun meşru bir islam devleti olmadığına yeterli bir delildir.ki ışid değil bir müslüman kendisine biat etmeyen herkesi kafir olarak görüyor. kafayı yiyecem ışid in bunca yaptıklarına karşılık hala ışidin meşru bir islam devleti olup olmadığını soranlar var. akhi senin ışid in müslümanlara ve cihada verdiği zarardan haberin yokmu!!! ?

Bak arkadaşım ben güneydoğudayım diyorum, burada sınır yok girişler çıkışlar serbest. IŞİD'ne gidip gelenler var onlardan bazılarıyla görüşüyorum adamlar Ehli Sünnet dışı görüşler beyan etmiyorlar. Ayrıca IŞİD, Şia'dan başka hangi grubu tekfir etti? Diğer İslami gruplarla savaşmasının nedeni hilafete biat etmemeleri değil mi? Ben bir olaya taraflı bakarım, tek tarafım İslam olarak bakarım. Medyaya bakmam, kulaktan duyma sözlere aldırmam açar Kur'an ve Sünnet'e bakarım. Yıllardır samimi olduğum adamlar gidip/geliyorlar onlara soruyorum durumu var mı sende bunlardan daha güvenilir bir kaynak? Ben her mesajıma eklerim -yanlışım varsa düzeltin- cümlesini. Buyur yanlışım varsa düzelt dua ederim. Ama bana kulaktan duyma bilgilerle gelme, Allahın adıyla gel, yemin et bende sana itimat edeyim. Elli kişiye sorsan IŞİD'ni elli kişi ayrı cevap verir, benim ilkemdir inşeallah az bilir öz bilirim ama kuvvetli bilirim zayıf haberlere aldırmam.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Bak arkadaşım ben güneydoğudayım diyorum, burada sınır yok girişler çıkışlar serbest. IŞİD'ne gidip gelenler var onlardan bazılarıyla görüşüyorum adamlar Ehli Sünnet dışı görüşler beyan etmiyorlar. Ayrıca IŞİD, Şia'dan başka hangi grubu tekfir etti? Diğer İslami gruplarla savaşmasının nedeni hilafete biat etmemeleri değil mi? Ben bir olaya taraflı bakarım, tek tarafım İslam olarak bakarım. Medyaya bakmam, kulaktan duyma sözlere aldırmam açar Kur'an ve Sünnet'e bakarım. Yıllardır samimi olduğum adamlar gidip/geliyorlar onlara soruyorum durumu var mı sende bunlardan daha güvenilir bir kaynak? Ben her mesajıma eklerim -yanlışım varsa düzeltin- cümlesini. Buyur yanlışım varsa düzelt dua ederim. Ama bana kulaktan duyma bilgilerle gelme, Allahın adıyla gel, yemin et bende sana itimat edeyim. Elli kişiye sorsan IŞİD'ni elli kişi ayrı cevap verir, benim ilkemdir inşeallah az bilir öz bilirim ama kuvvetli bilirim zayıf haberlere aldırmam.

Nusra'nın veya Ahrar'ın veya diğer İslami Cephelerin kanlarını helal görmeleri Suriye Cephesini bölmelerini bu şekilde mi savunuyorsun? Veya senin gözünde ışid dışında cihad eden diğer grupların hükmü nedir? Çünkü kendileri (içlerinde bulunan, senin tanıdığın konuştuğun zatlardan bahsetmiyorum, yönetim olarak) Bu Cephelerin ve El-Kaide'nin mürted olduklarını beyan etmekteler.

Ayrıca bunlar arasında mahkemeye gidelim denilmesine rağmen mahkemeyi de kabul etmeyip tekfir eden yine ışiddir

esselamu aleykum.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende Güneydoğu da yaşıyorum. Ona bakarksan isid hakkinda medyada olmayan şeyleri de duyuyorum bizzat yaşayanlardan.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bizde kafir medyadan duymuyoruz kardeşim orada savaşan nusra mücahitlerinin yaptığı paylaşımlar söyledikleri sözlere göre söylüyoruz kusura bakma biz el kaide medyasına güveniyoruz ışidin kendi içindeki ehlisünnete uygun olması ayrı müslümanlara zulüm etmesi ayrı şeyler ışid kendi açıklamalarında yaptıklarını kabul etmesine rağmen senin bu sözlerin ilginç

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nusra'nın veya Ahrar'ın veya diğer İslami Cephelerin kanlarını helal görmeleri Suriye Cephesini bölmelerini bu şekilde mi savunuyorsun? Veya senin gözünde ışid dışında cihad eden diğer grupların hükmü nedir? Çünkü kendileri (içlerinde bulunan, senin tanıdığın konuştuğun zatlardan bahsetmiyorum, yönetim olarak) Bu Cephelerin ve El-Kaide'nin mürted olduklarını beyan etmekteler.

Ayrıca bunlar arasında mahkemeye gidelim denilmesine rağmen mahkemeyi de kabul etmeyip tekfir eden yine ışiddir

esselamu aleykum.

Bana IŞİD'in bu cepheleri mürted saydığına dair vesikalarını bir şekilde ulaştırırmısın hocam. İster konu altından ister özel mesaj yoluyla -konuyu daha fazlameşgul etmemek için-.

Bende Güneydoğu da yaşıyorum. Ona bakarksan isid hakkinda medyada olmayan şeyleri de duyuyorum bizzat yaşayanlardan.

Bu konuda cok sey söylendi zaten tekrar etmeye vaktim yok.

Arkadaşım çoğu kişi; Irak'tan Türkiye'ye sığınanların IŞİD'nden kaçtığını sanıyor, o gelenlerin PKK/PYD/Peşmerge gibi güçler tarafından zorla göç ettirildiğini biliyor muydun?

Neyse ben bıktım vesikasız konuşanlardan. Kanıtsız onuşanların sözleri sadece bir melodi gibi geliyor kulağıma.
-Benim bilmediklerim varsa öğretin lütfen-

Üst Ana Sayfa Alt