Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ahiler Açıktan İlahiyat Nasıl Okunur? Sınava Girmek Gerekir mi?

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ES SELAMU ALEYKUM BEN ANADOLU LİSESİNDE OKUYORUM ...ALLAH İZİN VERİRSE İLAHİYATI AÇIKTAN OKUMAK İSTİYORUM NASIL OKUYA BİLİRİM HER HANGİ BİR SINAVA GİRMEM GEREKİYORMU VEYA KAÇ PUAN ? BİLGİSİ OLAN AHİLER CEVAPLARSA MEMNUN OLURUM?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam kardeş,öncelikle benim bildiğim kadarıyla sınava girmen gerekiyor.2 yıllık açıköğretim ilahiyat önlisans programları var.Tabi bu önlisans programını bitirince 4 yıllık ilahiyat programına lisans tamamlama hakkın var.Hem de açıköğretim olarak tamamlama imkanı var diye biliyorum. 2013 yılında 140 baraj puanıyla öğrenci alınıyordu sanırsam.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
açıktan 4 yıllık ilahiyat yok, 2 yıllık var dgs ye girilir başarılı olursa ilitam veya orgun olarak kalan 2 yılını verebilir.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam kardeş,öncelikle benim bildiğim kadarıyla sınava girmen gerekiyor.2 yıllık açıköğretim ilahiyat önlisans programları var.Tabi bu önlisans programını bitirince 4 yıllık ilahiyat programına lisans tamamlama hakkın var.Hem de açıköğretim olarak tamamlama imkanı var diye biliyorum. 2013 yılında 140 baraj puanıyla öğrenci alınıyordu sanırsam.

bende bunu biliyordum ,gulyabanii ahi nin dedikleri ilk defa duyuyorum bildiğim kadarıyla ygs ye girip barajı geçersem gidebilirim...dgs yi ilk defa duyuyorum...

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bende bunu biliyordum ,gulyabanii ahi nin dedikleri ilk defa duyuyorum bildiğim kadarıyla ygs ye girip barajı geçersem gidebilirim...dgs yi ilk defa duyuyorum...

ben 2 yıl önlisanstan sonrası için dedim, yani 2 yılı bitirince ben gideyim istedigim uniye diye bir şey yok, dgs ye girmen lazım