Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmed El-haziminin Akidesi

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AHMED EL-HAZİMİNİN AKİDESİ:

Hazimi Şöyle Diyor: Büyük Şirkete Cehaleti Mazaret Gören; Halkdan Olsun Alimlerden Olsun Kâfirdir. Hatta Hazimi Şöyle Demektedir: Her Kim Cehaleti Mazeret Göreni Tekfir Etmede Duraksarsa Kâfirdir. (Hayyil Hadra Mahallesinde Bulunan Mescidde Vermiş Olduğu Derste Zikretmiştir. El Edille Ve Elberahin Al Katiyye Ala Butlan Fevta Et-Tunusiyye İsimli Kasetler)

Ancak Hazimi Büyük Bir Çelişki İçerisindendir. Çünkü Şeyhlerim Dedikleri Kimselerin Hemen Hemen Hepsi: Büyük Şirkte Cehaleti Mazeret Görmektedirler. Örneğin: İbni Useymin, Fevzan, Bin Baz Gibi Kimseler.

Haziminn Çizmiş Olduğu Menhece Göre: Bu Kimseleri Tekfir Etmediği Hatta Şeyhim Dediği İçin Kendine Göre Kendiside Kâfir Olmaktadır. Bu Akideyi Bazı Kimseler Akide Edinmektedirler. Bu Nasıl Bir Çelişkidir!

İkinci Husus: Haziminin Menhecine Göre Eski Ve Yeni Cehaleti Mazeret Gören Bütün Ulemayı Tekfir Etmesi Gerekmektedir.

Eski Ulemalardan Cehaleti Mazeret Görenler: İbni Hazım, İbnü-L Arabî El-Maliki, Allahın Sıfatlarını Bilemeyen Bir Kimseyi Mazaeretli Gören İbni Teymiye (Allah Hepsine Rahmet Etsin)

Günümüz Âlimlerinden De Birçok Alim Cehaleti Mazeret Görmektedir: Şeyh Sa’di, Süleyman Ulvan, Şeyh Fevzan Gibi.

-Örneğin Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkavi-Allah Şehadetini Kabul Etsin-; Şirk Konusunda, Ölülerden İstiğase Konusunda Kitap Yazan İbni Hacer El-Heytemiyi Tekfir Etmemekte Ve Duraksamaktadır. O halde Haziminin Menhecine Göre Zerkavide Kâfirdir.

Hatta Zerkavi Bundan Da Öte Tağut Abdül Aziz Bin Abdurrahman Al-Suud’u Müslüman Gören Süleyman Bin Sehman’ın Tekfirinde De Duraksamaktadır. Hatta Onu Müdafa Etmekte Ve Kendisiyle Savaşanı Bağıy Addetmektedir.

Hatta Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkavi-Allah Şehadetini Kabul Etsin- Aynı Şekilde Büyük Şirkte Cehaleti Mazaret Gören Şeyh Abdurrahman Es-Sa’dinin Tekfirinde De Duraksıyor İdi.

Haziminin Menhecine Göre Bu Kimselerin Tekfirinde Duraksayan Herkes Kafirdir.

Ebu Musab Ez-Zerkavi-Allah Şehadetini Kabul Etsin- Şöyle Demektedir: Şeyh Abdurrahman Es-Sa’dinin Şöyle Demiştir: Büyük Günahların En Büyüğünün Çeşidi Hakkında Bundan Daha Büyük Bir Tehdit Gelmedi Hatta Misli Bir Tehdit Dahi Gelmedi. (Ve Ade Ahfad İbni Alkami)

Hatta Bundan Da Öte Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkavi-Allah Şehadetini Kabul Etsin- Bin Baz Ve İbni Useymini De Tekfir Etmiyor Duraksıyordu. Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkavi--Allah Şehadetini Kabul Etsin- Garip Yolculuğunu Şöyle Anlatıyor: Irak Cihadına Yeni Gelmiş Şamlı Bir Kardeşle Karşılaştım, Bu Kardeş Benimle Yaşamış Olduğu Gizli Şeyler Paylaştı.

-Süleyman Bin Sehman Da Necd Âlimlerinin Önde Gelenlerindendir. Birçok Ulemanın Tekfir Ettiği Zamanının Emirini Tekfir Etmediği İçin Haziminin Menhecine Göre Bu Kimsede Kafirdir.

Haziminin Menhecine Göre Bu Kimselerin Tekfirinde Duraksayan Herkes Kâfirdir.

Aynı Şekilde Şeyh Zerkavi (R.A) Büyük Şirkte Cehaleti Mazeret Gören Süleyman Ulvanın Tekfirinde De Duraksamaktadır.

Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkaviye- Allah Şehadetini Kabul Etsin- Şöyle Demektedir: Şeyh Süleyman Ulvan, Şeyh Ali Hudayr (Allah Esaretten Kurtarsın- Şeyh Ebi Abdullah El-Muhacir, Şeyh Reşud Ve Başkaları (Allah Hepsine Rahmet Etsin) (Tavdih Li-Ma Eserehu El-Makdisi)

Aynı Şekilde Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkaviye- Allah Şehadetini Kabul Etsin- Ve Şeyhlerin Sözleri De Bu Yöndedir. Örneğin: Ebu Yahya El-Libi, Atıyyetullah, Zevahiri Gibi Büyük Şirkte Cehaleti Mazeret Görmektedirler. Ayrıca Bu Kimseler Hamas Hükümetini De Tekfirinde Duraksamaktadırlar.

Tekfir Dinin Aslından Ve Zahir Bir Meseledir Diyen Kimsenin; Şeyh Ebu Musab Ez-Zerkaviye Ve Ebu Hamza, Ebu Ömer Gibi Şeyhleride Tekfir Etmeleri Gerekmektedir Çünkü Bu Şeyhler De Bizim Kafir Gördüğümüz Bazı Kimselerin Tekfirin De Duraksamaktadırlar.

Haziminin Menhecine Göre Bu Kimselerin Tekfirinde Duraksayan Herkes Kâfirdir. Onları Tekfirde Duraksayan Herkes De Kafirdir…

Faxrud-Din Azәri Çevrimdışı

Faxrud-Din Azәri

« صديقك من صَدَقَك لا من صدَّقك »
İslam-TR Üyesi
Demişsәn ki;
"Süleyman Bin Sehman Da Necd Âlimlerinin Önde Gelenlerindendir. Birçok Ulemanın Tekfir Ettiği Zamanının Emirini Tekfir Etmediği İçin Haziminin Menhecine Göre Bu Kimsede Kafirdir."

Sәnә keçәnlәrdә dә bir neçә sual verdim nә hikmәt(!)dirsә cavab vermәdin.

Tәkrar soruşuram sәndәn.

1. Süleyman bin Sәhmanın tәkfir etmәdiyi öz zamının әmirinin küfürlәri nәlәrdir? Vә Süleyman bin Sәhmanın bu görüşü hansı kitabında vәya hansı kitablarda keçir?

2. Bir çox ulәma dediyin o alimlәr kimlәrdir? Vә bu tәkfirlәri hansı qaynaqda keçir?

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yazıyı yazdıktan sonra kısa bir araştırmada senin sormuş olduğun kaynağı buldum buyur...

"و عاد أحفد أبن علقمي

Süleyman bin Sehmanın zamanının emrini tekfir etmeme meselesi bu kitabın ilgili bölümünde yer alıyor...

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca sen sadece neden bu meseleye takıldın kaldın.

mesela bu değildir. Asıl mesele Hazimi'nin usulünün ne kadar yanlış ve nelere yol açabileceğini göstermek için verilmiş olan sadece bir kaç örnekten birisidir...Önemli olan Haziminin usulünün ne kadar şer-i ölçü ve akli ölçülerden uzak olduğudur...Üzerinde durulması gereken nokta: Burasıdır...Bu usul muvahhid ehlisünnet ulemasının tutmuş olduğu bir usul değildir..

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
BüyükBarbaros,
Sualıma tam bir cavab alamadım. Yazmısan ki; "Birçok Ulemanın Tekfir Ettiği"
Mәn dә sual verdim sәnә hansı alimlәr vә nәyә görә tәkfir ediblәr? Yәni tәkfir ettiklәri o әmirin tәkfirini gәrәktirәcәk küfürlәri nәlәrdir?

Digәr mәsәlә mәnim üçün maraqlı deyil. Yәni Hәziminin minhәci, kimi tәkfir edib etmәdiyi mәnim üçün maraqlı deyil.

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım ben sana kaynağı verdim. Git oku ....O kadar çok merak ediyorsan git oku. Kitabı sana söyledim...Ayrıca özelden bu konuyla alakalı yazıyı sana gönderdim. Git meselenin detaylarını öğrenmek istiyorsan oku...

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
BüyükBarbaros,

"Qaynaq" olaraq verdiyin o 20 sәhifәlik kitabı әlhәmdulillәh oxudum. Amma tәәssüf ki o kitabda sәnә verdiyim sualın cavabını görәmәdim. (Әgәr mәnim gözümdәn qaçan bir şey varsa buyur sәn göstәr)

Sәn yazmısan ki; "Birçok Ulemanın Tekfir Ettiği"
Mәnim sәnә sualım isә belәdir:
Hansı alimlәr vә nәyә görә tәkfir ediblәr yәni tәkfir ettiklәri o әmirin tәkfirini gәrәktirәcәk küfürlәri nәlәrdir?

Sәn dә deyirsәn ki;
"Arkadaşım ben sana kaynağı verdim. Git oku ....O kadar çok merak ediyorsan git oku. Kitabı sana söyledim...Ayrıca özelden bu konuyla alakalı yazıyı sana gönderdim. Git meselenin detaylarını öğrenmek istiyorsan oku..."

Sәnin mәnә verdiyin o kitabda sәnә verdiyim sualların cavabını tapamadım. (Buyur әgәr mәnim gözümdәn qaçan bir şey varsa buyur sәn göstәr)

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Screenshot_2018-10-20-15-01-20-1.png
Bumu dәlil !?
Bumu sәnә verdiyim sualın cavabı !?

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet....Beğenemedin mi :)

Eğer neden tekfir etmemiş yahut hangi alimler tekfir etmiş..Git o dönemin tarihini veya bu konuda yazılı olanları oku... :)

Üst Ana Sayfa Alt