Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruş Şam'ın Suriye'deki Davet Çalışmaları - islam-tr.net Sunar

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam-tr.org Sunar

Ahraruş Şam'ın Suriye'deki Davet Çalışmaları

Suriye’de en etkin direniş gruplarından biri olan Suriye İslam Cephesi hem en iyi askeri güce hem de bir çok faaliyet alanına sahip. Suriyelilerin oluşturduğu bu cephe yaklaşık 12 tugayın birleşmesi ile kuruldu. Cephenin içinde en büyük grup olan Ahraruş Şam İslami Hareketi ise Esed güçlerine en etkili darbeleri vuran tugaylardan bir tanesi. Suriye devrimi başladığından itibaren askeri alanda ismini dünyaya duyuran bu grup, Suriye’de davet ve yardım alanında da bir hayli ilerlemiş durumda.

Suriye İslam Cephesi, Suriye’de Esed sonrası kurulacak düzen için bir hayli çaba sarf ediyor. Bir yandan yardım çalışmaları ile Suriye halkının yaralarını sarmaya çalışırken bir yandan da halka İslami davet çalışmaları yapıyor. Esed sonrası kurulması hedeflenen İslami bir düzen için halkı şimdiden hazırlamaya çalışıyor. Hem askeri sahada hem de kamu hizmetlerinde bu kadar etkin ve profesyonel olması halkın sevgisini kazanmalarına yol açıyor.

Suriye İslam Cephesi’nin başlıca Askeri Ofisi, Yardım Ofisi, Davet Ofisi, Siyasi Ofis, Medya Ofisi, gibi birimleri bulunuyor. Ayrıca mühendislik ve tıp konusunda eğitimli insanların kendi dallarında oluşturduğu birimlerde mevcut.

Ahraruş Şam hareketi devrimin başından beri davet çalışmalarına ciddi anlamda önem veriyor. Kurtarılmış bölgelerin camilerinde bilhassa çocuklara Kur’an dersleri veriliyor. Büyükler içinde belli saatlerde fıkıh ve akaid dersleri mevcut. Bazı bölgelerde özel kurslar açılarak daha kapsamlı eğitim veriliyor. Ayrıca çeşitli konularda davet bildirileri bastırılarak halka dağıtılıyor.

Ffhw3.jpg

PjRIS.jpg

ChAKu.jpg

c5pgD.jpg

gjItu.jpg

DDa02.jpg

3IPjb.jpg

Ahraruş Şam’ın Deyr ez-Zor bölgesindeki Kur’an-ı Kerim Eğitim Kursları

Ahraruş Şam’ın Hama kırsalındaki Sehl el-Ghab bölgesinde “İmanın Aslan Parçaları” İslami Enstitüsü

Suriye İslam Cephesi’nin bir başka tugayı Ensaruş Şam tarafından Türkmen dağında açılan Kur'an kursu.

Ahraruş Şam İslami hareketi Halep'teki okulları ziyaret ederek davet çalışmaları, kültürel çalışmalar, konferanslar, müsabakalar gerçekleştiriyor ve öğrencilere mükafatlar veriyor.

Şam Kırsalı’ndaki Madaya bölgesinde eğitim gören öğrenciler için sınav ve bilgi yarışmaları yapılıyor. Başarılı öğrencilere hediyeler dağıtılıyor.

Ahraruş Şam hareketine bağlı Hamza bin Abdulmuttalib tugayı Kur’an ezberleme kurslarına katılan çocuklara ödüller veriyor.

attachment.php

attachment.php

Ahraruş Şam'ın dağıttığı davet bildirilerinden bir kaçı; “Müslüman kadının hicabı” ve “Allah'a ve dine sövmenin hükmü” adlı risaleler…

Suriye İslam Cephesi'nin halkı bilinçlendirmek için dağıttığı bildirilerde mevcut. Bu bildiriler “Ümmetin İnşası” serisi olarak yayınlanıyor. “İslam’da Özgürlük, Demokrasi, Laiklik, İslam’da Kavmiyetçilik, Şeriat” gibi konular yer alıyor. Böylelikle bu konular hakkında cahil bırakılan halk, bir nebze de olsa aydınlatılmaya çalışılıyor.

attachment.php

attachment.php

Cephe'nin dağıttı bildiriler

Cephe’nin Halep, Rakka gibi şehirler başta olmak üzere kurtarılan bölgelerin yol ve caddelerine astıkları tabelalarda dikkat çekiyor. Bu tabelalarda çeşitli konular hakkında ayet ve hadisler yazıyor.
attachment.php

7EwvR.jpg

Ramazan ayı ile ilgili tabelalar...

Lt1ZS.jpg

Namaz'ın fazileti hakkında bir hadis...

Klvay.jpg

Kur'an'ın fazileti ile ilgili bir hadis..

JlZ1L.jpg

QVRVW.jpg

Cihad'ın fazileti hakkında tabelalar...

cmQQU.jpg

zkaCp.jpg

Ahraruş Şam gençlerinin duvarlara yazdıkları hadis ve sloganlar...

Kurtarılmış Rakka şehrinde Ahraruş Şam’a bağlı gençler duvarlara ayet ve hadisler yazıyor.

Suriye İslam Cephesi'nden ayrı olarak Suriye’de büyük bir oluşum olan Suriye İslami Kurtuluş Cephesi’de davet büroları ile halka hizmet veriyor.Suriye’de bu gibi faaliyetlerin artması gelecek neslin İslami davayı üstlenmesinde önemli rol oynuyor.

Davet çalışmaları hakkında daha fazla video için tıklayın.

545835_573858579293012_40999927_n.jpg

574524_573337669345103_1471477773_n.jpg

BKrDIsUCUAAOMRA.jpg

BKrEktcCMAARfra.jpg

946245_198163967014877_2034545094_n.jpg

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun Mervan kardeş,Ahraruş Şam'ın bu çalışmaları çok güzel.Fakat benim bu hareketle ilgili merak ettiğim bazı şeyler var.Ahraruş Şam hareketinin suriye'nin komşusu olan tağuti rejimlere bakışı nedir?İslami devlet kurulması amacını taşıdıklarını biliyoruz fakat İslami devlet kurulunca ve yönetimde pay sahibi olduklarında filistin ve diğer cihad bölgelerine yardım etmeyi ve cihadı sürdürmeyi düşünüyorlar mı?bu konuları merak ediyorum.Sizin bilginiz varsa cevap verebilirmisiniz Mervan kardeş.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allaha hamd olsun, emin olun kardeslerim, suriyede suan bu haberde gecen güzel durumlardan cok daha güzel durumlar olmakta ve orada mucahidler sistemli sekilde islam devletinin temelini atmaktalar. Rabbim kardeslerimizi fitneden,fesattan,ayriliklardan korusun ve insaAllah bizlere islam devletini Rabbim nasip eder. Özellikle ahrarus sam ve nusret cepheleri halka götürdükleri hizmetle beraber insanlar bu vesile ile insanlar islam devletine isinmaktadir, Rabbim orada bulunan tüm cephedeki müslümanlari güzellestirsin, insanlarin kalplerine onlarin sevgisini daim kilsin ve kafirlerin de kalplerine korku salsin, Rabbim onlari her türlü fitne ve fesattan korusun.

Allah razi olsun mervan kardes cok güzel, basirili bir calisma, Rabbim daha güzel haberleri de getirmeni nasip etsin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dunya mucahidleri ilk defa cihad haricinde , toplumsal yasamin icinde gormeye başlıyor. Bunlar cok guzel .

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun Mervan kardeş,Ahraruş Şam'ın bu çalışmaları çok güzel.Fakat benim bu hareketle ilgili merak ettiğim bazı şeyler var.Ahraruş Şam hareketinin suriye'nin komşusu olan tağuti rejimlere bakışı nedir?İslami devlet kurulması amacını taşıdıklarını biliyoruz fakat İslami devlet kurulunca ve yönetimde pay sahibi olduklarında filistin ve diğer cihad bölgelerine yardım etmeyi ve cihadı sürdürmeyi düşünüyorlar mı?bu konuları merak ediyorum.Sizin bilginiz varsa cevap verebilirmisiniz Mervan kardeş.

Açıkcası dış politikalarını bilmiyorum ama bu konuda rejim tamamen yıkıldığında açıklamalar yapacaklardır. Filistin ve cihad bölgelerine yardım etmeyi ve cihadı sürdürmeyi elbetteki her cihadi grup gibi düşünürler. Dediğim gibi kendilerinin bu konuda tam bir fikirlerini bilmiyorum.

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmet İçin Faydalı ve Aktif bi grup hele ki android olarakta sanal alemde aktif faaliyetlerde bulunması kendi ve güzel maslahatlar doğrultusunda islama faydalı olacaktır.

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
allahu ekber rabbim tez zamanda oraya kavuşanlardan eylesin şeriatın izzetini tatmayan bilmez

Rüştü Çevrimdışı

Rüştü

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ahraruş-Şam'dan hiç bir mücahid istişhad yaptı mı? Bu konuda bilginiz varmı? Varsa bu konudaki istişhad haberleri paylaşırmısınız lütfen delil olarak..

Rüştü Çevrimdışı

Rüştü

Üyeliği İptal Edildi
Banned
umarım beni cihad ordularının faziletini istişhadlara göre değerlendiren sapıklarla karıştırmadın. merak ettim sordum yani niye art niyet arıyorsun? el-nusra'da ve şam ve ırak islam devletindeki mücahidlerin yaptığını biliyorum.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş-Şam'dan hiç bir mücahid istişhad yaptı mı? Bu konuda bilginiz varmı? Varsa bu konudaki istişhad haberleri paylaşırmısınız lütfen delil olarak..

Benim bildiğim kadarı ile yok. Bombalı arabalar ile saldırı operasyonları var ama arabaların içinde insan yok yani uzaktan kumanda ile havaya uçuruyorlar.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Suriye İslam Cephesi | Ahraruş Şam İslami Hareketi
    :: Harika Yayın ::

Şer'i (Davet) Ofisinin Hama Kırsalındaki Faaliyetleri

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraru Şam El İslamiyye Hareketi-Diyalog Konferansları – VİDEO
Suriye İslam Cephesi kurtarılan gölgelerde halkın sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Ahraru Şam el İslamiye Hareketi kurtarılan bölgelerde halkla ilişkiler alanında ciddi adımlar... 30 Eylül 2013 00:41

Suriye İslam Cephesi kurtarılan gölgelerde halkın sorunlarını dinlemeye devam ediyor.
Ahraru Şam el İslamiye Hareketi kurtarılan bölgelerde halkla ilişkiler alanında ciddi adımlar atıyor.
Hareket bu defa mart ayında özgürleştirilen Rakka şehrinde halkın sorunlarına cevap bulma adına açık konferans tertip etti.
Konferansa ait Türkçe altyazılı video,

islahhaber

Ahraruş Şam İslami Hareketi Kurtarılmış Rakka Şehrindeki Diyalog Konferansı [Tr Altyazı]

Üst Ana Sayfa Alt