Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Akıl

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında, adamın biri sorar:

- Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl belirliyorsunuz?

Doktor:

- Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç sey veriyoruz. Bir kaşık, bir fincan, ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz. Siz ne yapardınız?

Adam:

- Ooo ! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova kaşık ve fincandan büyük.

- Hayır, der doktor. Normal bir insan küvetin tıpasını çeker.

"Gerçek Akıl, Sadece Bize Sunulan Çözümleri Seçmek Değil, En Uygun Çözümü Bulabilmektir."

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yıllardır insanlara böyle yapmadılar mı ya sağcı olacaksın yada solcu sanki başka bir seçenek yokmuş gibi Allah ın şeriatını hiç hesaba bile katmadilar

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
vallahi tıpa dedim :D yazının ortalarında ama :D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
eyvallah abi :D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hayatım fen ilimlerinin sorularını çözmekle geçti akhi :D öss'de fizik 1 fulleyıp fizik 2 den 1 yanlış yapmıstım 44 de 1 yanlış yani olsun o kadar fakat particiliğin batıl bir metod olduğunu öğreneli 1 sene oldu o hakikati göremedim bende geç gördüm :D

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
seçenekleri ortaya çıkaran da malesef biz insanlarız. ne kadar ironik.

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben de tabiiki kovayi sectim :) hepimiz ayni mantiktayiz 5 asagi 5 yukari ;)

Yıllardır insanlara böyle yapmadılar mı ya sağcı olacaksın yada solcu sanki başka bir seçenek yokmuş gibi Allah ın şeriatını hiç hesaba bile katmadilar

bu toplumu idare etme mekanizmi.tarihi ta misir firavunlari zamanindan gelmis.simdiye kadarda kullanilmakta.hep toplumu iki ya uc sahte uretilmis secim(idealler veya ideolojiler) karsisinda birakirlar.ki verilen secim arasindan birini secsin ve kabullensin.ayni partiler,takimlar,tv shovlar ve baska cok sayida.amac asl hedefin ve hakikatin gizledilmesi.ve toplumu yonetmek ve uyutmak.
bunun karsisina ancak ve ancak islam ve seriat cika bilir .
allaha hemd olsun

Üst Ana Sayfa Alt