Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Alevi _ Şia Uydurmaları!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3 Çevrimdışı

33abdullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm bir arap alevisi elime bu sözleri verdi bunlara inanmayan kafir olduğunu bu sözleri benimseyenin huzur bulcanı yatakta uyuırken yanıbaşında taşımasını bana anlattı durdu..öyle tipler varki öyle inanmışlar bu insanlara nasıl anlatılmalı diye düşünmeye başladım körü körüne taklide girmişler beyinleri nyıkanmış insanlar sizden nasıl bir nasıhat almam gerekir diye sizle paylaşmak istedim ...

1.hikmet 10 parçaya bölündü 9 u aliye verildi kalanı da diğer insanlara pay edildi.
2.eğer denizler murekkep bütün ağaçlar kalem olsa adem oğulları yazıcı olsalar .cin tayfası da hesap tutsalar .ya ali senin faziletlerini tamamlayamazlar.
3.ya ali doğumuna şahit olmasaydım hikmetinin sırrına akil erdiremezdim.
4.ali bendendir bende alidenim.kendi yerime ancak ben veya ali eda edebilir ve ali tüm müminlerin velisidir.
5.ali benden sonra hak uğruna düşmanlara kılıç sallayacaktır.
6.eğer alinin zülfükarının olmasaydı islam ayakta kalmazdı.
7.hidayet önderi sensin ya ali!benden sonra hidayet hidayet arayanlar seninle hidayet bulacaklar.
8.en iyi hüküm vereniniz alidir.
9.ey ali ikimiz allahın nurundan yaratıldık.
10.fatımayı ali ile evlendirmemi allah bana emretti.
ey allahın kulları!!bu alinin kanı benim kanımdır.teni benim tenimdir ve canı benim canımdır.
11.sırata sabit olanınız ehli beytimi en aşırı seveninizdir
12. ali dinin direğidir
13.ali insanların ilim açısından en bilgili olanıdır.
14.ali dinin kapsdır her kim o kapıdan içeri girerse mümin ve kim o kapıdan dışarı çıkarsa kafir olur.
15. aliyi anmak ibadettir .
bukadar söz yeter gerhalde bunları tek tek irdelediğimizdede karşıdaki kişiye nasıl gerçekleri anlatabilirz ..ne dememiz lazım

16.ey allahın kulları bu ali nın kanı benim kanımdır.teni benim tenimdirve canı benim canımdır
17.ali ümmet içerisinde allahın indirdikleri hakkında en çok sahibi olan kimsedir.
18.ali her hususta kuran ile berberdir o kuran dışı bir söz söylemez ve bir iş işleyemez kuranda aliden asla ayrılmaz
19.aliden üstün yiğit zülfükardan keskin kılıç yoktur
20.ali muhammedi tanımak cehennemden kurtuluştur.ali muhammedi sevmek sırat köprüsünden geçiştir..ali muhammdein velayetini kabul etmek azaptan emanda olmakıtr..
21.aliyi sevmek iman ona düşmanlık duymak nifaktır.aliye düşmanlık eden allaha ve bana düşmanlık etmiş olur.
22ben ilim şehriyim ve ali onun kapısı.allahu teala şöyle buyurmuşturevlere kapılarından girin ohalde kim ilim istiyorsa ona kapısından girsin
23sırrımın sahibi ali bin ebu talibtir.
24.benden sonra 12 halife gelecek.hepside ben-i haşimdendir.
25.ya ali benim ehli beytim nuhun gemisi ne benzer o gemiye binen kurtulur.benmeyen boğulur helak olur gider.
26.ali ve yandaşlarıkıyamet gününde kurtulmuş olanlardır
27.aliyi sevmek cehennemden kurtuluştur.
28allah meleklerine karşı hergün aliyle övünür.
29.her peygamberin nesli kendinden devam etmiştir.ama benim neslim hz aliden devam ediyor

kardeşlerim burda sözlerin nekadar uydurma olduğu belli önemli olan karşımızdaki insanlara bu sözlerin nasıl uydurma olduğunu anlatmak sonuçta kaonu hadisilmine geliyor.bu sözleri veren arkadasş bana bunları veririken bana yaklaşımı şöyleydi::bende dinliyorum tabiki bak diyor bu verdiklerimi sana seni sevdiğim için veriyorum sen araştırıcısın diyor okadar inanmışki bu sözlere kendisini cennete götüren vesile olduğunu düşünüyordu okadar acıdım ki haline bana inanmayan kafir olur diyor sanki bana kurandan ayet veriyordu çok tuaf oldum ..bu toplumu bu hale getirenler istediklerine gerçektende kavuşmuşlar çokk üzücü bir tablo ya bize ilim gelmeseydi dedim kendi kendime ya hidayet gelmöeseydi allaha hamd olsun ki ilim le tanıştık elhamdulillah selamun aleyküm kardeşler

223

DÜN YİNE BİR ALEVİ NASURİYE MEZHEBİNE BAĞLI KENDİSİ MERSİNİN ARAP ALEVİLERİNDEN TAM BİR CAHİL AMA SÖYLEDİKLERİNE BAKIP DİNLEMEKLE YETİNDİM BANA HASAN VE HÜSEYİN RADYALLAHUANHUMA NIN KELLELERİYLE MESCİDDTE TOP GİBİ OYNADIKLARI İÇİN ASLA CAMİYE GİRMEYİZ ORDA NAMAZ KILMAYIZ DİYORLAR ...ACABA HASAN VE HÜSEYİN R.ANHUMA NASIL KİM TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ YEZİDİN BURDA Kİ ROLU NEYDİ BU SİYAsi KONUYU BİRAZ AÇABİLECEK İLİM EHLİ KARDEŞLEDEN PAYLAŞIM SELAM VE DUA İLE

selam ve dua ile

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
33abdullah;255313' Alıntı:
selamun aleyküm bir arap alevisi elime bu sözleri verdi bunlara inanmayan kafir olduğunu bu sözleri benimseyenin huzur bulcanı yatakta uyuırken yanıbaşında taşımasını bana anlattı durdu..öyle tipler varki öyle inanmışlar bu insanlara nasıl anlatılmalı diye düşünmeye başladım körü körüne taklide girmişler beyinleri nyıkanmış insanlar sizden nasıl bir nasıhat a
lmam gerekir diye sizle paylaşmak istedim ...

1.hikmet 10 parçaya bölündü 9 u aliye verildi kalanı da diğer insanlara pay edildi.
2.eğer denizler murekkep bütün ağaçlar kalem olsa adem oğulları yazıcı olsalar .cin tayfası da hesap tutsalar .ya ali senin faziletlerini tamamlayamazlar.
3ya ali doğumuna şahit olmasaydım hikmetinin sırrına akil erdiremezdim.
4.ali bendendir bende alidenim.kendi yerime ancak ben veya ali eda edebilir ve ali tüm müminlerin velisidir.
5.ali benden sonra hak uğruna düşmanlara kılıç sallayacaktır.
6.eğer alinin zülfükarının olmasaydı islam ayakta kalmazdı.
7.hidayet önderi sensin ya ali!benden sonra hidayet hidayet arayanlar seninle hidayet bulacaklar.
8.en iyi hüküm vereniniz alidir.
9.ey ali ikimiz allahın nurundan yaratıldık.
10.fatımayı ali ile evlendirmemi allah bana emretti.
ey allahın kulları!!bu alinin kanı benim kanımdır.teni benim tenimdir ve canı benim canımdır.
11.sırata sabit olanınız ehli beytimi en aşırı seveninizdir
12. ali dinin direğidir
13.ali insanların ilim açısından en bilgili olanıdır.
14.ali dinin kapsdır her kim o kapıdan içeri girerse mümin ve kim o kapıdan dışarı çıkarsa kafir olur.
15. aliyi anmak ibadettir .

16.ey allahın kulları bu ali nın kanı benim kanımdır.teni benim tenimdirve canı benim canımdır
17.ali ümmet içerisinde allahın indirdikleri hakkında en çok sahibi olan kimsedir.
18.ali her hususta kuran ile berberdir o kuran dışı bir söz söylemez ve bir iş işleyemez kuranda aliden asla ayrılmaz
19.aliden üstün yiğit zülfükardan keskin kılıç yoktur
20.ali muhammedi tanımak cehennemden kurtuluştur.ali muhammedi sevmek sırat köprüsünden geçiştir..ali muhammdein velayetini kabul etmek azaptan emanda olmakıtr..
21.aliyi sevmek iman ona düşmanlık duymak nifaktır.aliye düşmanlık eden allaha ve bana düşmanlık etmiş olur.
22 ben ilim şehriyim ve ali onun kapısı.allahu teala şöyle buyurmuşturevlere kapılarından girin ohalde kim ilim istiyorsa ona kapısından girsin
23sırrımın sahibi ali bin ebu talibtir.
24.benden sonra 12 halife gelecek.hepside ben-i haşimdendir.
25.ya ali benim ehli beytim nuhun gemisi ne benzer o gemiye binen kurtulur.benmeyen boğulur helak olur gider.
26.ali ve yandaşlarıkıyamet gününde kurtulmuş olanlardır
27.aliyi sevmek cehennemden kurtuluştur.
28allah meleklerine karşı hergün aliyle övünür.
29.her peygamberin nesli kendinden devam etmiştir.ama benim neslim hz aliden devam ediyor

kardeşlerim burda sözlerin nekadar uydurma olduğu belli önemli olan karşımızdaki insanlara bu sözlerin nasıl uydurma olduğunu anlatmak sonuçta kaonu hadisilmine geliyor.bu sözleri veren arkadasş bana bunları veririken bana yaklaşımı şöyleydi:)bende dinliyorum tabiki bak diyor bu verdiklerimi sana seni sevdiğim için veriyorum sen araştırıcısın diyor okadar inanmışki bu sözlere kendisini cennete götüren vesile olduğunu düşünüyordu okadar acıdım ki haline bana inanmayan kafir olur diyor sanki bana kurandan ayet veriyordu çok tuaf oldum ..bu toplumu bu hale getirenler istediklerine gerçektende kavuşmuşlar çokk üzücü bir tablo ya bize ilim gelmeseydi dedim kendi kendime ya hidayet gelmöeseydi allaha hamd olsun ki ilim le tanıştık elhamdulillah selamun aleyküm kardeşler
223

bukadar söz yeter gerhalde bunları tek tek irdelediğimizdede karşıdaki kişiye nasıl gerçekleri anlatabilirz ..ne dememiz lazım selam ve dua ile

Alevi _ Şia Uydurmaları!

C-1 Asılsız, uydurma söz!
Ehl-i sunnet kaynaklarında böyle bir söz yoktur!
Şia kitaplarında şu haliyle bulunur :
Abdullah'dan şöyle nakledilmiştir: "Ben Peygamber'in (s.a.v.) yanındaydım; Ali hakkında sorulunca, şöyle buyurdu:
"Hikmet on parçaya bölünmüştür; bunlardan dokuz kısmı Ali'ye, bir kısmı ise (diğer) insanlara verilmiştir.

(Şia kitabları : Menâkıb-u Ali b. Ebî Tâlib, s.287; İhkâku'l-Hak, c.5, s,517; El-Gadîr, c.3, s.96; İrşâdu'l-Kulûb, s.212; Keşfu'l-Ğumme, c.1, s.113 (az farkla); Kenzu'l-Ummâl, c.13, s.146.)

Hikmet hakkında sahih bir hadis :
Ebû Hurayra (r.anh)’den rivâyete göre, Rasûlullah (r.a.v.) şöyle buyurdu:
Hikmet, değerli bilgiler mu'minin yitik malıdır, onu nerede bulursa almaya daha hak sahibidir.”
(Tirmizi, İlim 19; İbn Mâce, Zuhd 17)

C-2 Asılsız, uydurma söz!
Şia kitaplarında şu haliyle bulunur :
"Şayet ağaçlar kalem, deniz mürekkep olsa, cinler hesap etse, insanlar da katip olsalardı, Ali b. Ebî Tâlib'in faziletlerini sayıp bitiremezlerdi!
(Mizânu'l-İtidal (Zehebî), c.3, s.467; Tezkiretu'l-Huffâz (Zehebî), s.8; Şia kitabı : Tezkiretu'l-Havâss, (Sıbt İbn Cevzî); Şia kitabı : Gâyetu'l-Meram (Bahrânî), s.493)

Allah'ın (c.c.) kelimeleri için bahseden ayeti, Ali'nin fazileti diye çarptırılmakta:
"Eğer yeryüzündeki ağaçlar hep kalem olsa, deniz de arkasından yedi deniz daha kendisine destek olduğu halde murekkeb olsa, yine de Allah'ın kelimeleri yazmakla tükenmez. Şubhesiz ki Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir." (Lukman 27)

C-3 Asılsız, uydurma söz!

C-4 Habeşî b. Cunâde'den şöyle nakledilmiştir; Rasulullah'ın (s.a.v.) şöyle buyurduğunu duydum:
"Ali bendendir, ben de Ali'den; bana ait olanı ancak ben veya Ali eda eder."
(Şia kitabı : İhkâku'l-Hak, c.5, s.274; Şia kitabı : Yenâbîu'l-Mevedde, s.54, Musned-i Ahmed b. Hanbel, c.5, s.171, Sunen-i İbn Mâce, c.1, s.55; Şia kitabı : Menâkıb-u Ali b. Ebî Tâlib, s.227, Et-Tâc, c.3, s.331; Sahîh-i Tirmizî, c.13, s.169 (az farkla)

Rasulullah (s.a.v.): "Ali bendendir, ben de ondanım ve o, benden sonra her mu'minin velisidir."
(Şia kitabı : Menâkıb-u Ali b. Ebî Tâlib, s. 230)

C-5 Asılsız, uydurma söz!
Şia hadis kaynağı el Kafi'de şu haliyle bulunur :
Rasulullah (s.a.v.): "şöyle buyurmuştur: "Bu (Ali), benden sonra hak uğruna insanlara kılıç sallayacaktır!"
(Şia kitabı : El-Kâfî, c.1, s.354)

C-6 Asılsız, uydurma söz!

C-7 Asılsız, uydurma söz!

C-8 Asılsız, uydurma söz!
Şia kitablarında şu haliyle bulunur :
Rasulullah (s.a.a): "Sizin, (yargılarda) en iyi hüküm vereniniz Ali'dir."
(Şia kitabları : Keşfü'l-Yakîn, s.45; El-Gadîr, c.3, s.96; El-Kâfî, c.7, s.425)

C-9 Asılsız, uydurma söz!
İbn Abbâs'tan rivâyet edilmiştir; Resulullah'ın (s.a.v., Ali'ye (r.anh) şöyle buyurduğunu duydum:
"Ben ve sen, Allah-u Teâlâ'nın nurundan yaratıldık!"

(Şia kitabı : İhkâkü'l-Hak, c.5, s.254)

C-10 Asılsız, uydurma söz!
Râvi diyor ki babam bana, dedemden, o da kendi babasından şöyle nakletmiştir: "Bir gün Rasulullah (s.a.v.) ile birlikte onun kapısında oturuyorduk. Birden Fâtıma'yı, Hasan'ı taşıdığı hâlde gördük ki şiddetli bir şekilde ağlıyordu. Allah Rasulü (s.a.v.) onu karşılayıp 'Allah gözlerini ağlatmasın, neden ağlıyorsun?' buyurdu ve Hasan'ı onun elinden aldı. Fâtıma cevabında şöyle dedi: "Ya Rasulullah, Kurayş kadınları beni ayıplayıp şöyle dediler: "Baban seni malsız, mülksüz bir fakirle evlendirdi."
Bunun üzerine Allah Rasulu (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Seni ben değil, Allah-u Teâlâ semâda evlendirdi ve buna Cebrâîl, Mîkâîl ve İsrâfîl'i şahit tuttu. Ey Fâtıma, bil ki Allah-u Teâlâ yeryüzüne teveccuh edip ondan babanı seçti ve onu peygamber olarak meb'ûs etti. Sonra ikinci defa teveccuh etti ve bu sefer ondaki yaratıkları arasından eşin Ali'yi seçti ve onu da vasî olarak kararlaştırdı. Ardından seni yedi göğün üstünden Ali'yle evlendirdi, bana da seni onunla evlendirmemi ve onu kendime vasî ve vezir olarak seçmemi emretti. Evet Ali, kalbi en şecaatli olan, insanlardan en çok ilme sahip olan, insanlardan en güzel hüküm verebilen, insanlar içinden en önce iman eden, onların en cömerti olan ve onlar içinden en güzel ahlaka sahip olan kimsedir…"

(Şia kitabı : İhkâkü'l-Hak, c.4, s.106)

C-11 Asılsız, uydurma söz!

C-12 Asılsız, uydurma söz!
Şia hadis kaynağı el Kafi'de şu haliyle bulunur :
Rasulullah (s.a.v.): "Ali, dinin direğidir."
(Şia kitabı : El-Kâfî, c.1, s.354)

C-13 Asılsız, uydurma söz!
Rasulullah (s.a.v.): "Ali, insanların ilim açısından en bilgili olanıdır."
(Şia kitabı : İhkâkü'l-Hak, c. 15, s. 397)

C-14 Asılsız, uydurma söz!
Abdullah İbn Mes'ûd'dan, Rasulullah'ın (s.a.v.) şöyle buyurduğu nakledilmiştir:
"Ali b. Ebî Tâlib, dinin kapısıdır; kim o kapıdan girerse, mu'min ve kim ondan dışarı çıkarsa, kâfir olur."

(Şia kitabı : İhkâkü'l-Hak, c.7, s.145)

C- 15 Asılsız, uydurma söz!
Rasulullah (s.a.a): "Ali'yi zikretmek (anmak), ibâdettir."
(Şia Kitabları : Menâkıb-u Ali b. Ebî Tâlib, s.206; Ravzatü'l-Muttakîn, c.4, s.47; Vesâilü'ş-Şîa, c.11, s.568; İhkâku'l-Hak, c.17, s.137; Kenzü'l-Ummâl, c.11, s.601; Bihârü'l-Envâr, c.26, s.229.)

C-16 Ali'den (a.s) şöyle nakledilmiştir; Rasulullah (s.a.v.), Hayber fethedildiğinde bana buyurdu ki:"Sen, benim ilmimin kapısısın; senin evlatların, benim evlatlarımdır; senin etin, benim etimdir ve senin kanın, benim kanımdır."Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : İhkâku'l-Hak, c.6, s.448)

C-17 Rasulullah (s.a.v.): "Ali, ummet içerisinde Allah'ın indirdikleri hakkında en çok bilgi sahibi olan kimsedir."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : İhkâku'l-Hak, c.15, sf: 399)

C-18 Ali her hususta kuran ile berberdir o Kur'an dışı bir söz söylemez ve bir iş işleyemez kuranda aliden asla ayrılmaz
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : Bulunamadı)

C-19 İmâm Cafer-i Sâdık'ın (a.s) şöyle buyurduğu rivâyet edilmiştir: "Bedir gününde, Rıdvan isimli bir melek semâdan şöyle seslendi: 'Zulfikâr gibi bir kılıç ve Ali gibi bir yiğit yoktur."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabları : Ravzatü'l-Vâizîn, c.1, s.128, Bihârü'l-Envâr, c.20, s.86 (az farkla)

C-20 Ali, Muhammedi tanımak cehennemden kurtuluştur. Ali Muhammedi sevmek sırat köprüsünden geçiştir. Ali, Muhammed'in velayetini kabul etmek azaptan emanda olmaktır..
Asılsız, uydurma söz!

C-21 Rasulullah (s.a.v.): "Ali'ye düşmanlık besleyen, Allah'a düşmanlık beslemiştir!"
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabları : İhkâku'l-Hak, c.7, s.42, Fezâilu'l-Hamse, c.2, sf: 229)

C-22 Rasulullah (s.a.v.): "Ben ilim şehriyim ve Ali onun kapısıdır.
Allah-u Teâlâ şöyle buyurmuştur: 'Evlere kapılarından girin.' (Bakara 185) O hâlde, kim ilim istiyorsa, ona kapısından girsin."
(Suyûti, el- Cami’us-Sağir, 1/415; İbn-i Hâcer, Sevaiku'l-Muhrika, 73; İbn Hâcer el-Askalânî, Tehzibu't-Tehzib, 6/320; Hakim, Mustedrak-i Hâkim, 3/126)
Bu rivâyet hakkında uydurma ve zayıf rivâyet olduğu söylenmiştir. Dolayısıyla reddedilir.

Ehl-i sunnet kaynaklarında sahih olarak böyle bir söz yoktur!
(Şia kitabları : İhkâku'l-Hak, c. 5, sf: 494, Yenâbîu'l-Mevedde, s.65)

C-23 "Ey ashabım, hiç kuşkusuz Allah (celle celaluhu) size Ali b. Ebî Tâlib'in velâyetini ve ona uymayı emrediyor. O hâlde benden sonra, o sizin veliniz ve imâmınızdır; ona muhalefet etmeyiniz ki kâfir olursunuz; ondan ayrılmayın, yoksa yolunuzu şaşırırsınız. Şubhe yok ki, Allah (celle celaluhu) Ali'yi benim vasîm ve benden sonra hidâyet vesilesi kılmıştır. O, benim sırrımın (saklandığı) yer, ilmimin heybesi ve ehlim arasındaki halifemdir. Ummetimden ona zulmedenleri, Allah'a şikâyet ediyorum."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabları :El-Emâlî (Şeyh Sadûk), s.234, İsbâtu'l-Hudât, c.2, s.58)

C-24 "Ya Ali, sen benim vasîm ve halifemsin; senin emrin, benim emrim ve senin nehyin, benim nehyimdir. Beni nübüvvete seçen ve yaratıkların en üstünü kılana (Allah'a) andolsun ki sen Allah'ın yaratıklarına hucceti, vahyinin emini ve kullarına halifesisin; sen her Müslümanın mevlâsı, her mu'minin imâmı ve her muttakinin önderisin; senin velâyetinle benim ummetim merhume (merhamet edilmiş) bir ummet oldu ve senin düşmanlığınla, muhalif fırka mel'un oldu. Benden sonraki (gerçek) halifeler on ikidir; onların ilki sen ve sonuncusu da Kâim'dir ki, Allah onunla yer yüzünün doğularını ve batılarını fethedecektir…."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : Esrârü'ş-Şehâde, sf: 24)

C-25 "Senin benim ummetimin İmâmı ve benden sonra onların üzerindeki halifemsin; senin ve benden sonra evlatlarından gelecek İmâmların misali Nûh'un gemisinin misalidir; ona binen kurtulur, binmeyen ise boğulur."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : İsbâtü'l-Hüdât, c.1, sf: 61)

C-26 Kim benden sonra Ali'den ayrılırsa, Kıyâmet günü, o beni görmeyecektir, ben de onu. Kim Ali'ye muhalefet ederse, Allah cenneti ona haram kılar ve yerini ateş olarak kararlaştırır. Kim Ali'yi yalnız bırakırsa, Kıyâmet günü Allah da onu yalnız bırakır ve kim Ali'ye yardım ederse, Allah da Kıyâmet günü ona yardım eder ve sorgulama sırasında huccetini ona telkin eder…"
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabları : İsbâtü'l-Hüdât, c.1, s.504, İhkâkü'l-Hak, c.5, sf: 56)

C-27 Rasulullah (s.a.v.): "Ali'yi sevmek, (cehennem) ateşinden kurtuluştur.
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabları : İhkâkü'l-Hak, c.7, s.47, Bihâru'l-Envâr, c.39, s.30)

C-28 "Ali (r.anh), hicret gecesinde Rasulullah'ın (s.a.v.) yatağına yattığında, Allah-u Teâlâ Cebrâîl ve Mîkâil'e vahyederek aşağıya inmelerini ve Ali'yi (a.s) o gece sabaha kadar korumalarını emretti. Onlar da 'Ne mutlu, ne mutlu sana, kim senin gibi olabilir ey Ali. Allah seninle meleklerine iftihar etmektedir."
Asılsız, uydurma söz!
(Şia kitabı : Nûrü'l-Ebsâr, s.96)

C-29 Ey insanlar, her peygamberin soyu kendi sulbundendir. Ama benim neslim, Mu'minlerin Emiri Ali'nin (r.anh) sulbundendir.
Asılsız, uydurma söz!

SELAMUN ALEYKÜM DÜN YİNE BİR ALEVİ NASURİYE MEZHEBİNE BAĞLI KENDİSİ MERSİNİN ARAP ALEVİLERİNDEN TAM BİR CAHİL AMA SÖYLEDİKLERİNE BAKIP DİNLEMEKLE YETİNDİM BANA HASAN VE HÜSEYİN RADYALLAHUANHUMA NIN KELLELERİYLE MESCİDDTE TOP GİBİ OYNADIKLARI İÇİN ASLA CAMİYE GİRMEYİZ ORDA NAMAZ KILMAYIZ DİYORLAR ...ACABA HASAN VE HÜSEYİN R.ANHUMA NASIL KİM TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ YEZİDİN BURDA Kİ ROLU NEYDİ BU SİYAsi KONUYU BİRAZ AÇABİLECEK İLİM EHLİ KARDEŞLEDEN PAYLAŞIM SELAM VE DUA İLE
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim ,

Kardeşim size tavsiyem şu Nusayri sapıklardan uzak durunuz.
Madem camiye girmiyorlar, evlerinde 5 vakit namaz kılıyorlar mı ki?
Hasan ve Huseyin (r.anh)'ın çocukları ve akrabaları mescide girmeye devam etti de, bu namaz düşmanlarına ne oluyor ?
Hasan ve Huseyin'den önce, babaları Ali (r.anh) sabah namazına mescide giderken şehid edildiği halde, çocukları mescidden geri mi kaldı? Biz mescide giriyoruz diye hasan ve Huseyin'i sevmemiş mi oluyoruz?
Yezid'in, Huseyin'le olan davası ayrı bir meseledir. Burada iki satırda geçiştirilemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt