Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ali Rıza Demircan: "kuran'da Zinaya Ceza Yok"

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlahiyatçı Ali Rıza Demircan Habertürk TV'de yayınlanan Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. Demircan, Kuran-ı Kerim'in zinaya ceza getirmediğini belirterek, "Zinayı kanunla yasaklamak Kurani ilkelere terstir. Kuran zinaya ceza getirmez, zinanın aleniyete dökülmesine ceza verir" ifadesini kullandı.
"ZİNAYI KANUNLA YASAKLAMAK KURAN'A TERSTİR"

Demircan, "Zinayı kanunla yasaklamak Kurani ilkelere terstir. Kuran zinaya ceza getirmez, zinanın aleniyete dökülmesine ceza verir. İslam dininde zina hem suçtur hem de günahtır. Zina hem suçtur hem islamda 3. derecede büyük günahtır. Kuran zinaya ceza getirmez. Bir adam bir kişinin tanıklığında zina yapsa 4 şahit lazım. Günah işlemiştir, tövbe eder kurtulur. Alenen işlediği zaman İslam dünyasında düzeni bozduğu için..." diye konuştu.

Müslim genç Çevrimdışı

Müslim genç

Üye
İslam-TR Üyesi
“(Ahir zamanda) cehennem kapılarına davet eden davetçiler olacak, kim onlara icabet ederse onu cehenneme atarlar.” Dedim ki : “Ya Resulallah onları bize tavsif et.” Buyurdular ki “onlar öyle kimselerdir ki, (cildleri) bizim cildimizdendir ve bizim dilimizle konuşurlar.” Ben “Ya Resulallah! Ben buna erişirsem bana (o zamanda) ne yapmamı emredersin.” “Müslümanların imamına ve cemaatine yapış. Eğer Müslümanların bir cemaati ve imamı yoksa bütün fırkalardan uzaklaş, (açlıktan) bir ağacın kökünü ısırma derecesine gelsen bile (onların içine girme.) Ölüm gelinceye kadar böyle devam et.”( kenz: 11-30822 , k.tis’a : ibni mace; fiten-3969)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Neresiyle okumuşsa prof diye getirmişler

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Islamin evlatlarinin seslerini kistilar bak simdi ortalik boyle ne oldugu dahi belli olmayan zibidilere kaldi.

Kafalari birbirlerine carpasicalar.

ALLAH ISLAH ETSIN.

Aynisi basina gelince nerede seriat nerede islam diye bagirir bu enikler.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Son birkac haftadir gundemde bu tür konular
Şasirtmadi.
her hafta birsey geliyor zaten
Lakin haritayi tam olarak okuyamiyorum ben
anlamadim bu işi.
Tmm musluman soyledir boyledir falan filan, karalama vs.
Ilerde daha neyi meşru kılmak icin patlatiyorlar bu konulari,

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yıllar evvel meşhur kanallarda tartışmalara katılırdı.. Biz de hâliyle severdik. Nihayetinde düşmanın düşmanı dostumuz derdik. Belki birazda çocukluğumuzun verdiği tarafgirlikle. Gelin görün ki kimi dostlar düşmanları özletir oldu.

Urvetul Vuska Çevrimdışı

Urvetul Vuska

Üye
İslam-TR Üyesi
1. (Bu) Bizim inzâl ettiğimiz ve (hükümlerini üzerinize) farz kıldığımız bir sûredir. Belki düşünüp öğüt alırsınız diye onda açık seçik âyetler indirdik.

2. Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

Nur süresi, 1-2. ayet.

Üst Ana Sayfa Alt