Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Alim Kime Denir, Rabbani Alim Kime Denir, Örnek İsimler Verir misiniz?

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmed Emin Akin Hoca ve Husnu Aktas hocanin sevdigim bir diger yonleri mucadeleci taraflari, Husnu hoca Medeni Vahşet isimli eserinden Mamak cezaevinde bir sure kaldi, Akin hocada 28 şubat surecinde kurulan bir komplo neticesinde tam 6 sene hapis yatti. Allah boyle mucadele ehli alimlerin sayisini artirsin

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
Alim Kime Denir?Rabbani Alim Kime Denir?Örnek Isimler Verir Misiniz?

Eline saglik bu konu icinde tesekkür ederim.

Bu mesajlar bölümünde hepsine bakip okumadim tek 1 kac tanesi kadarinida görebilmis oldum.

Kime alim denir buna dair bir arastirma yap ve okumani isterim vede bizzat bunuda kendin ögren diye sanada diyorum.

Alim i rabbini da kisacasi ilmi ile amil ve derin bir alim olur ayni zamanda bir abid vede ehli takva olur.

Bu arada benden önce yazan 41 tane mesajin da hepsine birden katilmiyorum ve bazi kisilerin mesajlarida bunun haricindedir.

Öyle her bilinen ve hoca denilen kisi alim olsaydi alimlerin sayisida cok olur.

Malesef türkiyede alim denilecek o sahsiyetler de az ve bir baska ifade ile sayilacak gibi bir türdendir.

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
ESSELAMU ALEYKUM
BEN ASIL OLARAK SORUMDA KAFANIZ DAKİ ALİM! TANIMINI ÖĞRENMEK İSTEMİŞTİM VE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ALİM TARİFİYLE ÖRNEK OLARAK VERDİĞİNİZ ALİMİN BİRBİRİYLE UYUMLU OLMASI LAZIM DI.
Ve aleykum selam.

Kafamdaki alim ve benim acimdaki alim o kimse öyle bir sahsiyet olur ki Medrese tahsili görmüs veyahut bu 12 ilim denilen o bilgileri okuyup ve ögrenmis veyahut bunlarin hepsini de hifz etmis kisiye de alim denir.

Böyle olman kimselere kim olurlarsa olsunlar onlara alim demiyorum ve bu sinifin icinede koymuyorum Ulema olarak kisacasi benim acimdan bundan ibaret olur.

Üst Ana Sayfa Alt