Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah’a istiğfarda bulunup O’na söz vermek için bir çağrı :

A Çevrimdışı

Abdullah Hudri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmetimiz bugün her yerde oldukça zor günler geçiriyor, özellikle de mübarek Şam topraklarında. Farklı şekillerde zuhur eden musibet ve sıkıntı dolu zamanlar geçiriyoruz. Şam’ın dışındaki yerler de aynı durumda fakat Şam, çatışmanın, değişimin ve etkinin merkezi olduğu için, tüm Müslümanlara, özellikle de Cihad sayesinde bereketlenen topraklarda bulunanlara ve musibetlerin kol gezdiği beldelerdekilere sesleniyorum; Allah’a (Azze ve Celle) günahlarınızdan tam bir dönüşle istiğfarda bulunun ve bu tövbenizden ne olursa olsun, musibetler ne kadar artarsa artsın dönmeyeceğinize inanarak niyetinizi düzeltin.

Alimleri ve Müslümanların liderlerini ise bu çağrımı uygulamaya, yaymaya ve salih niyetle insanlara bunu nasihat edip açıklayarak güçlendirmeye çağırıyorum. Ta ki Allah Subhanehu ve Teala Müslümanların, özellikle Mücahidlerin, Sadıkların ve Salihlerin niyetlerinde dürüst olduklarını görsün ve böylelikle üzerimizden bu musibetleri kaldırıp bize zaferler ve fetihler nasib etsin.

Öyleyse kendimize tövbemizde, nasihatlerimizde ve değişimimizde samimi olacağımıza; Rabbimize ne yalnızken ne de umuma açık yerde ihanet etmeyeceğimize ve Müslümanların selameti, düşmanların mağlubiyeti için Alemlerin Rabbine Dualarımızı artıracağımıza dair söz verelim.

Hakkı yaymak için dili ve eliyle çabalayan her bir müslümanın bu iyilik üzere birleşmesini umuyorum. Samimi ve Salih bir niyetle, istiğfarın bereketi içinde ve gözyaşları dökerek ihtiyaçlarımızı Allah’a ilettiğimiz dualarımız ve namazlarımızda bunu yapalım. Şüphesiz Allah, her şeyi hakkıyla işiten ve görendir.

Hamd Alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.

Şeyh Ebu Katade el Filistini (Allah onu korusun)

Üst Ana Sayfa Alt