Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Allah'ı Zikr Etmekten Bizleri Uzaklaştıran Etkenler Nelerdir?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"(Resulüm!) Şimdi sen sabret. Çünkü Allah'ın vadi gerçektir. Günahının bağışlanmasını iste. Akşam-sabah Rabbini hamd ile tesbih et." (Mu'min 55)

"(Resulüm!) Onların dediklerine sabret. Güneşin doğuşundan önce de, batışından önce de Rabbini hamd ile tesbih et." (Kâf 39)

"...Allah'ı çok zikreden erkekler ve zikreden kadınlar var ya; işte Allah, bunlar için bir mağfiret ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır." (Ahzab 35)

Bu konun faziletine binaen bir çok ayet ve hadis yazmamız mümkündür. Fakat şahsım adına söylüyorum bana nasihatiniz olsun babında... Allah'ı zikr etmekten bizleri uzaklaştıran etkenler nelerdir.? Kalplerimizin Huzur bulması için bu amelleri nasıl sürekli hale getirebiliriz.

Nasihatlarınızı bekliyorum inşaAllah....

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhim insanoğlu unutkan bir varlık,sence aklında ezbere olan bir zikri planlı ve programlı bir şekilde söylemezmisin veya uygulamazmısın tabi ki uygularsın örnek vericek olursam ben unutuyorum genelde

geçen bir kitapçıdan yapıştırma dualar aldım eve girerken,çıkarken okunacak dua,helaya girip çıkarkan vs bunları uygun göreceğim şekilde gereken yerlere yapıştırdım elhamdulillah alışkanlık haline geldi bana yabancı bir yerde olsam dahi bunu uyguluyorum :) sana da tavsiye ederim veya çıktı olarak yazdırıp gereken yerlere yapıştırabilirsin akhim

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhim :) Bu nasihatine uymaya çalışacağım inşaAllah...

Kalbimin katılaştığını düşünüyorum bundan dolayıda hikmetle bakamadığıma inanıyorum. Kalbimi tamir etmem için Kur'an ve Zikre ihtiyacım olduğunu biliyorum. Bunları düzenli ve ihlaslı hale getirebiliriz inşaAllah...

Bununla ilgili yaşanmış olaylar ve hikmetli anlatımlarda imanımı artırır ve bu konuda beni azimlendirir düşüncesinden dolayı konu açayım dedim inşaAllah...

Umarım Nasihate kulak veren ve amel edenlerden olurum inşaAllah....

Allah razı olsun güzel kardeşim....

Üst Ana Sayfa Alt