Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Annem Bana Çok Kızıyor!

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Annem bana çok kızıyor!
Adım Ayşe, ilkokul beşinci sınıfa gidi-yorum. Bu aralar sevgili annemle bir türlü anlaşamıyoruz. Oysa ne kadar seviyorum onu bir bilseniz. Bu aralar sürekli; "Ayşe eşyalarını topla, her tarafı durmadan karıştırıyorsun. Ben senin yaşındayken on parmağımda on marifet vardı. Ne güzel yemekler yapıyordum…" diyor.

İnanın ne ben saymakla bitirebilirim ne de siz okumakla. Her gün bu sözleri duymaktan yorulmuştum. Bir ara 'Ben bu kadar kötü bir çocuk muyum ki?' diye kara kara düşünmeye bile başlamıştım. Anneler, çocuklarını sevdiği kadar bir de onları anlamaya çalışsa, bu sorunların büyümeden çözüleceğine inanıyorum.

Annemin şikâyetleri gün geçtikse artmaya devam ediyordu. Böyle giderse annemle aramız tatsızlaşacak gibi. Bir akşam yatmadan önce iyice düşündüm. Bu konuyu annemle konuşmaya karar verdim. Bunun için de annemin neşeli olduğu bir zamanı aradım. Ne yapıp ne edip annemin bu günlerde bana çok kızdığını ona fark ettirmeliydim. Kıvrak zekâmla bu soruna bir çözüm yolu buldum. "Anne!" dedim.

"Seninle oyun oynamak istiyorum. Sen benim kızım ol. Ben de senin annen olayım." Yapacağımız iş, rol gereği evde akşamları yaptığımız şeyleri canlandıracaktık. Bin bir nazla bu fikrimi anneme kabul ettirmeyi başardım. Daha doğrusu büyüklerin deyimiyle, 'Bin dereden su getirdim'.

Akşam yemeğinden sonra tıpkı annem gibi elime örgü şişini aldım. Salondaki koltuğun baş köşesine oturdum. Annem de koltuklardan birinde benim gibi yerini aldı. Annem gibi örgü örerken bir yandan da; "Ayşe, elini ağzından çek! Ayşe, televizyona çok yakından bakıyorsun! Ayşe, boş duracağına odanı topla…" diyordum.

Bir müddet sonra annem, tahammül edemedi. "Ben sana böyle mi davranıyorum?" diye bağırarak ayağa kalktı. Ben de; "Daha çok şey vardı; ama şimdi hepsi aklıma gelmiyor." diye cevap verdim. Annemin hem sinirli hem de tedirgin bir hali vardı. Sonra ben izin alıp odama gittim. Bir müddet sonra annem yanıma geldi.

Benimle konuşmak istediğini söyledi ve; "Gerçekten sana böyle mi davranıyorum?.." diye sordu. Anne-kız derin bir sohbete başladık. Birbirimize duygularımızı aktardık. Bazı konularda fark etmeden yaptığım hatalarımın farkına da vardım. İnanın arkadaşlarımla yaptığım sohbetlerden daha güzel bir sohbetti bu. O günden sonra annemle arkadaş gibi olduk. Ne diyeyim, darısı sizin başınıza.

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ilkokula gıden biri için güzel ve akıllıca bır davranıs kusup uzaklasmaktansa cozum arayabılmek en guzelı :)

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Bu yazıyı bir ilkokul çoçuğu yazamaz diye düşünüyorum.Ayrıca annelerin amacı çocuğu darlandırmak değil yetiştirmek düzenli tertipli olmasını sağlamak.günümüzün sorunlarından biri olan çocuk eğitimi maalesef ebeveynlerde bitti.gerek bu tür yazılar gerekse çağdaşlaşmak uğruna onları hayata hazırlıyamıyoruz.özelliklede dini konulada eğitim almadıkları içinde çocuk sürekli bir boşlukta.kim nereye isterse oraya çekiyor......

Cennetin ayaklarının altına serilen annelerin ÇOCUKLARINI ÇOK SIKTIĞINI KABULLENEMİYORUM kusura bakmayın.....

D Çevrimdışı

Demir1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sevgili kardeşim.. Anneni bukadar sevmen ve ona bukadar değer vermen çok güzel. Onları baş tacı etmemiz gerekir. Ben yurtdışında yetiştim 3 senedir Türkiyedeyim buraya evlendim. 2 hafta önce annem burdaydı tatil yapmaya gelmişti annesinin yanına. Son iki günde benim yanıma geldi kalmaya. İkinci gün annemle gezmeye çıktık ama bilsen başımıza ne geldi.. Annem yolda ayağını burktu, ufak bişe sandım çok üzüldüm tabi. Ama anneme '' birşey yok anneciğim kalk bir bakiiym'' dedim ama annem kalkamadı. Çok kötü burkmuştu ayağını. O an okadar kötü hissettimki kendimi kaybettim, annemi oturttum, öptüm. ''Tamam anneciğim iyi olucaksın merak etme'' dedim. Hemen bir taksi çevirdim. Hastaneye götürdüm. Doktor lifleri zedelenmiş dedi ama bir görsen nasıl ağrıları vardı. Elini hiç bırakmadım. Doktor geçer dedi ama ben yinede yola çıkacağı için 1 gün sonra, alçıya aldırdım. Ağrı kesicilerle ağrıları dindi. Şimdi de sürekli merak ettiğimden arıyorum soruyorum. Üzülme diyor bana ama ben tabi hala çok üzülüyorum. Kadın benim yanıma geldi tatil için, olanlara bak!.. Hala biraz ağrıları varmış. Eminimki onun ağrıları dinene kadar ben burda sürekli onu düşünücem. Çok zor birşey. Keşke dedim anne senin diil benim başıma gelseydi. Annemde '' tövbe de kızım senin ne suçun var olucağı varmış oldu. herşeyde vardır bir hayır'' dedi. Oda benim kendimi suçlu hissetmeme üzülüyor tabi kendince. Ama anne başka ya çok canım yandı onu öyle görünce. Annemin babamın kardeşlerimin üzülmelerini hiç istemiyorum. Eşimide tabii. Onlar için sürekli dua ediyorum. Onları çok ama çok seviyorum

D Çevrimdışı

Demir1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
buarada Pulcet kardeşimizede şunu söylemek istiyorum. SENİN ÇOCUĞUN YOK BELLİ.. Ama bazı şeyleri düşünmek için insanın illakide çocuğunun olması gerekmiyor. Hiçbir anne baba evladının kötülüğünü istemez. Belliki senin yaşın küçük, biraz büyü anlarsın.... Sakın bu söylediklerimide yanlış anlama. Seninde belki bazı skıntıların vardır, herkes bir olamaz tabii. Ama şunu bilki anne babalar evlatlarına birşey söylüyorlarsa, vardır onlarında bir bildiği kardeşim ... Allaha emanet olun

D Çevrimdışı

Demir1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mesaj yazılalı çok zamn geçmiş belkide okumazsınız bile...

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
günümüzün sorunlarından biri olan çocuk eğitimi maalesef ebeveynlerde bitti......
forum yazılarımızı eş'lerimiz okuyabilir PULCET.
Mesela; sizin bu cevabınıı okusa, bi yumruk ye'memek elde değil:eek::eek:
anladi... :rolleyes:

bu işin şakası tabi..
annesi; topraktan doğduk, öğretmeni tesadüf diyor..
anne ne yapsın..
siz siteminizde haklısınız PULCET.

Demir abi, siz de haklısınız. Ana gibi yar olmaz.

Üst Ana Sayfa Alt