Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Aramızda Koronaya Yakalanan Var Mı?

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Amin ahi. Şuan kullandığım bitkisel ürünler Mesir macunu, Kasem macun-u yelkovan, Udi hindi yağı, Ziyadede atom çayı, bal, pekmez... Allah'a hamd olsun iştahim açık.

Allah razı olsun ahi. Şuan bel/sırt ağrılarım kitap okutmayacak kadar arttı bir sonra ki evre tat/koku kaybıymış. Sabredeceğiz inş.
Aynen öyle oldu bende de..vücut ağrıları bir hafta şiddetli oldu..Allahualem bugün yarın tat koku gidebilir..geri gelmesi bende 3-4 hafta sürdü..Allah yardımcın olsun akhi

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Memleketin üçte biri belkide daha fazlası oldu herhalde , benim karantina da son günüm hafif bir grip gibi geçti Elhamdülillah. Kronik bir rahatsızlığı olmayanda Allah'ın izniyle pek bir etkisi yok gibi, ama yeni bir hastalık olduğu için bir taraftanda kime nasıl bir etkisi olacak bilinmiyor. Sonuçta başımıza Allah'ın yazdığından başka bir şey gelmeyecek, günahlarımıza kefaret olur inşallah. Rabbim tüm Müslümanları bu tür musibetlerden korusun.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün yaptırdığım test pozitif çıktı dualarınızı bekliyorum İnşallah. Rabbim bütün hastalara şifa versin

Allah şifa versin kardeşim. Genç ve orta yaşlılarda gripten daha hafif geçiyor. Toplumu korku ve panik ile kontrol altında tutmaya ve bir sonraki atılacak adımlara zemin hazırlıyorlar. Mesela şuan İşveç'te kedilerde başarılı olan mikro-çip çalışmasından sonra insanlarında baş parmağı ile işaret parmağı arasında ki yumuşak perdeye mikro çip takıyorlar. Şuanlık mikro-çiplere geçirdiği hastalıklar, kullandığı ilaçlar, karantina bilgilerini falan yüklüyorlarmış. TR'de ise geçenlerde ''genç bir kız koronadan öldü'' diye haber yaptılar halbuki akrabası ''yeğenim lösemi tedavisi görürken öldü'' diye açıklama yaptı. Bu hastalığı yaratan Allah'a iman ediyoruz, şifayıda yine belki bir saman çöpünü sebep kılarak Allah verecek. Bağışıklık sistemini Atom Balı, Mesir Macunu, Udi Hindi yağı, Turşu gibi şeyler yiyerek güçlü tut inş. ve dua et. Günahlarına kefaret olsun.

Son düzenleme:
Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şifa versin kardeşim. Genç ve orta yaşlılarda gripten daha hafif geçiyor. Toplumu korku, panik ile kontrol altında tutmaya ve bir sonraki atılacak adımlara zemin hazırlıyorlar. Mesela şuan İşveç'te kedilerde başarılı olan mikro-çip çalışmasından sonra insanlarında başparmağı ile işaret parmağı arasında yumuşak perdeye mikro çip takıyorlar. TR'de geçenlerde ''genç bir kız koronadan öldü'' diye haber yaptılar halbuki akrabası ''yeğenim lösemi tedavisi görürken öldü'' diye açıklama yaptı. Bu hastalığı yaratan Allah'a iman ediyoruz, şifayıda yine belki bir saman çöpünü sebep kılarak Allah verecek. Bağışıklık sistemini Atom Balı, Mesir Macunu, Udi Hindi yağı, Turşu gibi şeyler yiyerek güçlü tut inş. ve dua et. Günahlarına kefaret olsun.
Sağolasın abi. Ben henüz çocuk sayılırım :)
Ve dediğin gibi gerçekten hafif geçiyor ilk gün başım çok ağrımıştı ama şuan hiç hasta gibi bir halim yok. Allah tüm hastalara şifa versin hastalıklarımızı günahlarımıza kefaret kılsın İnşallah

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birebir yakınımda olan kimse olmadı hamd olsun. İnternet üzerinden doğal urunler satıyorum. Korona olanlara udi hindi, macun, çörekotu, antbiyotik sirke verdim. Hamd olsun çabuk iyilestiler. Etrafinizdakilere udi hindi yağı ve çörekotu yağı kullanmalarını önerin insaAllah

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karantina süremiz bitti. Allah'a hamd olsun gripten daha hafif bir şekilde bu hastalığı atlattık. Hastalık boyunca hepimizde farklı belirtiler oldu. Erkek kardeşimde tat/koku kaybı oldu. Bende eklem ağrısı oldu. Kızkardeşim ise bize göre hastalığı daha ağır geçti. Kızkardeşimde iştah kaybı, eklem ağrısı ve nefes darlığı oldu. İştah kaybı olduğu içinde aktardan aldığımız bitkisel ilaçları düzenli kullanmadı yada bu hastalık (Allahu alem) bayanlarda daha ağır geçiyor.

Türkiye şartlarında bir insanın ortalama ömrü 70 yıl. Şu kısa ömrümüzde bile Bill Gates, Elon Musk ve Dünya Sağlık Terör Örgütü gibi kafir ve kuruluşları bizi rahat bırakmıyor. Eski normalimize artık geri dönemeyiz diyerek bizi yeni dünya düzenine alıştırmaya çalışıyorlar. Bunuda otoritesi sorgulanamayan ve aldığı kararlar eleştirilemeyen Bilim Kurulu (Bill Gates Kulu) ile yapıyorlar. Maske ile insanları yalnızlaştırma, sosyal mesafe ile sohbetleri bitirme, kağıt paradan virüs bulaşır diyerek dijital paraya geçişi hızlandırma, aşılarla dünya nüfusunu azaltma, 5G, Kod/Çip ile insanları kontrol etme hatta biliyorsunuz Koronadan öldüğü iddia edilen kişilere otopsi yapılmıyor. Organlarının alınıp, satıldığına dair iddia bile var.

Biz Allaha' iman etmiş Müslümanlar olarak Allah'a tevekkül edeceğiz ve onun gönderdiği Peygamberin tıb tavsiyesine uyuyacağız. Bu gibi bulaşıcı hastalıklardan vefat edersekte bizim için asıl mesele imanlı ölüp, şehid sevabı ile ahirete gitmek olsun.

Kısa bir hatıramı anlatarak konuyu sonlandırıyım inş. Birkaç sene önce kışın grip olmamak için ''grip aşışı'' olmuştum. Tevekkülümde sıkıntı olduğu için ve aşıda bir işe yaramadığı için o yıl grip olup yatağa düşmüştüm : )

Son düzenleme:
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Karantina süremiz bitti. Allah'a hamd olsun gripten daha hafif bir şekilde bu hastalığı atlattık. Hastalık boyunca hepimizde farklı belirtiler oldu. Erkek kardeşimde tat/koku kaybı oldu. Bende eklem ağrısı oldu. Kızkardeşim ise bize göre hastalığı daha ağır geçti. Kızkardeşimde iştah kaybı, eklem ağrısı ve nefes darlığı oldu. İştah kaybı olduğu içinde aktardan aldığımız bitkisel ilaçları düzenli kullanmadı yada bu hastalık (Allahu alem) bayanlarda daha ağır geçiyor.

Türkiye şartlarında bir insanın ortalama ömrü 70 yıl. Şu kısa ömrümüzde bile Bill Gates, Elon Musk ve Dünya Sağlık Terör Örgütü gibi kafir ve kuruluşları bizi rahat bırakmıyor. Eski normalimize artık geri dönemeyiz diyerek bizi yeni dünya düzenine alıştırmaya çalışıyorlar. Bunuda otoritesi sorgulanamayan ve aldığı kararlar eleştirilemeyen Bilim Kurulu (Bill Gates Kulu) ile yapıyorlar. Maske ile insanları yalnızlaştırma, sosyal mesafe ile sohbetleri bitirme, kağıt paradan virüs bulaşır diyerek dijital paraya geçişi hızlandırma, aşılarla dünya nüfusunu azaltma, 5G, Kod/Çip ile insanları kontrol etme hatta biliyorsunuz Koronadan öldüğü iddia edilen kişilere otopsi yapılmıyor. Organlarının alınıp, satıldığına dair iddia bile var.

Biz Allaha' iman etmiş Müslümanlar olarak Allah'a tevekkül edeceğiz ve onun gönderdiği Peygamberin tıb tavsiyesine uyuyacağız. Bu gibi bulaşıcı hastalıklardan vefat edersekte bizim için asıl mesele imanlı ölüp, şehid sevabı ile ahirete gitmek olsun.

Kısa bir hatıramı anlatarak konuyu sonlandırıyım inş. Birkaç sene önce kışın grip olmamak için ''grip aşışı'' olmuştum. Tevekkülümde sıkıntı olduğu için ve aşıda bir işe yaramadığı için o yıl grip olup yatağa düşmüştüm : )
Tekrar ailece geçmiş olsun kardeşim.yazdıklarına kesinlikle katılıyorum.daha önceden hazırlanmış ve hazırda var olan aşı bu sıralar piyasaya sürüleceği için korkutma politikaları daha da çoğalmış durumda.amaç insanları daha çok korkutup aşıyı daha büyük kitlelere yapmak diye düşünüyorum..Allahualem