Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Asmada Üzümler

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
İslami forum olduğu göz önünde bulundurularak daha fazla rağbet görmek adına bolca "Azizim" içeren cümleler kurulabilir. Unutulmaya yüz tutmuş, az kullanılan kelimeler ile cümlelerin süslenmesi suretiyle fevkalade bir islam entellektüeli olunabilir. Her cemiyet mensubu vermez bu tiyoları, kıymet bilin.

Bir mesajinla daha berhudar eyledin bizi abi.
Kendi yorumlarimizin beyhudeligine dikkat çekip, yorumlarimizi zengin kilmak icin göstermiş oldugun bu çaba,cemaat-i islam gençlerini bir hayli mesud etmistir.
Bundan mutevellit,
Kalbimize ekmis oldugun efkari umumiyedeki tavsiyeni klavyemize naksederek, daha dikkatli olucaz inşallah, olmayacaksak terk-i forum eyleriz.

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
Aslında üslubu bozmayacaktım Allahu alem ancak sonra birileri de çıkıp ne uzatıyorsun kardeşim demesin diye alakasız kaldım . affola :)

Estağfurullah.
Müteessir olduk şimdi bak.
Ehli keyfi haliniz nasil yorum isterse oyle olsun.
Sanmayin ki biz mukellef yorum yapiyoruz

Bizimki sadece minnak bir latife.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında üslubu bozmayacaktım Allahu alem ancak sonra birileri de çıkıp ne uzatıyorsun kardeşim demesin diye alakasız kaldım . affola :)
Sizin gibi mahlası (nick) dahi cemiyet hayatının bir akis-i olan zatı şahanenin böyle bir üslub-u amiyane kullanmış olması şaşkınlığıma mucib oldu. Frankların bu konuda bir durub-u emsalisi vardır, bilirsiniz : "Nick yorum uyumsuzluğu"...

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Geleceğin cundioğulları işte bu bab altından filizlenip yeryüzü ehline selam verecek. Bu mukaddes neslin tohumları toprağın altında(tam burada) mücerred cümleler ile yoğrulacak ve cihan-ı cühelanın yüzüne bir tokat gibi inecek. Bu vesile ile yolumuzu yol belleyen gençlerimizin alnından mükaame ediyor, zat-ı şahanelerinize afiyet ve sıhhat diliyorum.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yav neyse onu bunu bırakın kardeşlerde konuya dönelim. Yav üzümler ne güzel hele son ikisinin tadı muazzamdır. 2-3 salkımını rahatlıkla yiyebilirim. Neyse yav oruç oruç.:)

Allah konuya açan kardeşe rahmet etsin. Trollenmeye çok müsait başlık açmış. Bizimde biraz teşviğimiz ile hatt-ı mevzudan çıkmış olup, forum ahalisine bir takım muacciz hareketlerimiz.. şaka şaka tamam daha bitti :)

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sizin adınıza adınıza bende müteşekkirim ancak benim içimdeki entellüektüel dışarı çıkmasa daha iyiydi açıkçası.

Entelektüel kelimesini seddeli yazmisin.

Forumun bekasu icün
Diva şairligine geri mi donsen acep

Seyh galip
Nesimi
Nef i
Nabi
Dehhani
Kececizade vs vs gibü.
..

Konuya dönecek olursak eymen abi,

Bu başlık aklima uzum serbeti disinda 3 sey daha getirmiştir

1.cocukken asma tavanlı cardagimiz vardi.
Anneannem yazin tarhana serer bizi de başında bekletirdi kedi gelirse kovalarsiniz diye.
Bizde beklemek yerine karnimizin agriyacagini bile bile olmamis uzumleri yer kalanlari da kağıttan boru yapar gelen geçene uflerdik.
2.siyah uzum de hep bana ortaçağ filmlerindeki krallarin sofrasındaki aksesuarlari hatirlatir.
Zaten kilosu cok para.
Taksitle evim evimden 1+1 ev alirim
3.asma deyince de zeytinyagli eksili bir sarma olsa da yesek.

Geri kalan aklima gelenleri yazmiyorim forumun sıhhati icin.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Entelektüel kelimesini seddeli yazmisin.

Forumun bekasu icün
Diva şairligine geri mi donsen acep

Seyh galip
Nesimi
Nef i
Nabi
Dehhani
Kececizade vs vs gibü.
..

Konuya dönecek olursak eymen abi,

Bu başlık aklima uzum serbeti disinda 3 sey daha getirmiştir

1.cocukken asma tavanlı cardagimiz vardi.
Anneannem yazin tarhana serer bizi de başında bekletirdi kedi gelirse kovalarsiniz diye.
Bizde beklemek yerine karnimizin agriyacagini bile bile olmamis uzumleri yer kalanlari da kağıttan boru yapar gelen geçene uflerdik.
2.siyah uzum de hep bana ortaçağ filmlerindeki krallarin sofrasındaki aksesuarlari hatirlatir.
Zaten kilosu cok para.
Taksitle evim evimden 1+1 ev alirim
3.asma deyince de zeytinyagli eksili bir sarma olsa da yesek.

Geri kalan aklima gelenleri yazmiyorim forumun sıhhati icin.

O şerbet nasıl bir şey yav çok merak ettim. Öyle bir anlattın ki.:)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada ben onu gerçekten entellektüel sanıyordum. Daha adını yanlış bildiğim şeyin birde islamisine soyununca böyle oldu.
Alketa Grojni Hanım; mütamadiyen mesajlar atıyorsunuz. Bunun sebebi ile bizi müşerref fil hakika. Binaen aleyh mamafihleri cümle-i şerif içerisinde yadetmekte adeta azizim. Cemil Meriç'inde dediği gibi "Ne kadarda fil hakika bir durum." değilmi.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Divan şiirinde pek bilinmeyen akrostişler var elimde. Dedemden yadigar iki tanesini sizinle paylaşacağım.

Şeyh Galip
Eyh Galip
Yh Galip
H Galip
Galip
Alip
Lip
Ip
P

İkincisi

Nabi
Abi