Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Avusturyalı Ünlü Boksör Wilhelm Ott Müslüman Oldu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Avusturyalı Ünlü Boksör Wilhelm Ott Müslüman Oldu
Ünlü boksör: "Koronavirüs günlerinde yeterince düşündüm ve Müslüman oldum!"
37 yaşında Avusturyalı Boksör Wilhelm Ott Müslüman oldu.
Uzun yıllar İslam diniyle alakalı araştırmalar yaptığını ve corona virüsü süresince yeterince düşünme zamanı olduğunu belirtti ve kelime-i şehadet getirdi.

Kelime-i Şehadet getirdiği videoyu sosyal medya hesabında paylaşan boksör, "Korona krizi, inancımı tekrar bulmam için bana gerekli dinlenmeyi verdi. İslam beni yıllardır işgal etti. Ama onunla hiçbir şey yapamayacağım zamanlar vardı ve kendimi politik olarak etkilememe izin verdim. Fakat zor zamanlar geçirdiğimde, İslami inanç bana gerekli gücü verdi. İnancım artık tek gerçek Tanrı'yı tanıyabilecek ve gururla söyleyebileceğim kadar güçlü, evet ben Müslümanım." sözlerine yer verdi.
Wilhelm Ott 2008 yılından beri profesyonel olarak boks yapıyor. Çıktığı 33 maçın 16’sını kazanan boksörün Müslüman boksörlerle müsabakalara çıktığı görülüyor.

boksör.jpg

Üst Ana Sayfa Alt