Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bakıp Da Görememek

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Yazar bayan Helen Keller, küçüklüğünde yakalandığı bir hastalık nedeniyle görme ve işitme yeteneklerini kaybetmiş, konuşmayı öğrenememişti. Eşyaları dokunarak algılayabiliyordu. Aldığı eğitim yardımıyla, dokunarak iletişim kurma yeteneği kazandı.

Helen Keller "Görebilmek için Üç Gün-Three Days To See" isimli yazısında bir tecrübesini anlatıyor. Bir arkadaşı New York'un çevresindeki ormanlarda, parklarda geziye çıkar; dönüşünde Helen ona ne gördüğünü sorar. Arkadaşı "Hiçbir şey, bildiğin sıradan şeyler.'' cevabını verir.

Keller, bu cevaba şaşırır, üzülür ve şöyle yazar: ''Ben New York'un müzelerinde dolaşırken dokunduğun eşyaları keşfetmekten heyacan duyuyordum. Sen nasıl oluyor da gördüğün harika manzaraları algılamıyorsun?..''

Keller devam ediyor: ''Gaflet yüzünden göremiyoruz. Anlayamıyoruz. Görebilmek için üç gününüzün kaldığını düşünün. O zaman tüm güzel görüntüleri yakalayacaksınız. Duyabileceğiniz üç gününüzün kaldığını düşünün. Her bir sesin, her bir notanın ruhunuza dolduğunu göreceksiniz. Yaşanacak üç gününüz kaldığını düşünün. Hayatınızın saniyelerini hasretle yaşayabildiğinizi anlayacaksınız.'' Doğru değil mi bunlar?..

Keller, ağır zorluklarla eğitildi; sınavını kazandı ve adını tarihe yazdırdı. Hayatının Keller'dan daha zor şartlarda gectiğini kim idda edebilir? Başka birileri de olabilir; ama o siz değilsiniz!

Yeryüzü insanları mutlu edemiyor mu? Yanlış kullandığınız para hayatınızı cehenneme çevirir. Nasıl yapacağınızı bilmezseniz, en leziz yemekten zevk alamazsınız. Bakışınız bozuksa, ne eş, ne de çocuk sizin için mutluluk kaynağı olabilir.

Düşün ve Başar...

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yazın çok hoşuma gitti. Ellerine sağlık.
Ama kafama bir şey takıldı.

temin_dari ' Alıntı:
Yazar bayan Helen Keller, küçüklüğünde yakalandığı bir hastalık nedeniyle görme ve işitme yeteneklerini kaybetmiş, konuşmayı öğrenememişti.
Bu kişi hem göremiyor hem de duyamıyorsa;
temin_dari ' Alıntı:
Helen Keller "Görebilmek için Üç Gün-Three Days To See" isimli yazısında bir tecrübesini anlatıyor. Bir arkadaşı New York'un çevresindeki ormanlarda, parklarda geziye çıkar; dönüşünde Helen ona ne gördüğünü sorar. Arkadaşı ''Hiçbir şey, bildiğin sıradan şeyler" cevabını verir.
Bu cevabı nasıl alıyor?

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
"Aldığı eğitim yardımıyla, dokunarak iletişim kurma yeteneği kazandı."

Çok güzel okumuşsun ben bile o kadar dikkat etmemiştim. Sanırım cevabı da burada. Eğer yine yanılıyorsam söyleyin ben de hatamı görürüm

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
İslam da Güneş gibidir üflemekle sönmez göz yummakla gece olmaz.
Göz yuman kendisine gece yapar :)

Üst Ana Sayfa Alt