Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bana düzgün ve içinde eksik olmayan akaid kitabı lazım

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
selamun aleykum arkadaşlar elimde akaid ile ilgili kitablar var ama genelde rububiyyet uluhiyyet var ama sıfatı zatiye ve subutiye yok hiç biri açıklamamış ama eski akaid kitablarında sadece sıfatı zati ve sıfatı subuti var rububiyyet ve uluhiyyet yok ondan dolayı bana güzel bir kitab lazım

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum selam we rahmetullah kardeşim,
Hasan Karakaya Hocanın (rahimehullah) İslam Akâidi isimli kitabından faydalanabilirsiniz inşaAllah;

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
We aleykum selam we rahmetullah kardeşim, Hasan Karakaya (rahimehullah) İslam Akâidi kitabından faydalanabilirsiniz inşaAllah;
Ya kardeş bende mehmet emin akın var faruk furkan var muhammed bin abdulvehhab var ama eksik de var Allah razı olsun

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
We aleykum selam we rahmetullah kardeşim,
Hasan Karakaya Hocanın (rahimehullah) İslam Akâidi isimli kitabından faydalanabilirsiniz inşaAllah;
kardeşim pdf varmı yaw kardeşime okuyacam

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Ya kardeş bende mehmet emin akın var faruk furkan var muhammed bin abdulvehhab var ama eksik de var Allah razı olsun
Amin ecmain
kardeşim pdf varmı yaw kardeşime okuyacam
Kardeşim bu kitabın PDF hâlini bulamadım lâkin yine güzel ve kaliteli olan bir kitab daha var, Ahmed Kalkan'ın Müslümanın Akâidi isimli kitabı PDF hâli buyrun(şahsın Sunnet konusundaki marazlı durumlarına ayrıca dikkat edin);

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Eksiksiz Kitap Kur andır Baska kitap arıyorsan çevren doga ve canlılar hersey ( yani yaratılanlara bakıp yaratanı dusunmek tevekkul tefekkur etmek ) .Dinını Oğerenmek İstiyorsan zaten namaz oruc zekat gıbı farz olan ibadetlerı oğrenmekte fayda var hem sade hem kafa karısıklıgı olmuyor elın ne oldugu bellı olmıyan kıtaplara asıkane olmak gercek kıtap durur ken yanı kur an akıl ısı degıl,

... boyle cırkın bi laf var . bu lafı unutma kardesım guvenecek sen Allah a guven bi laf daha var Agaca yaslanırsın curur insana yaslanırsın Ölür Allah a yaslanırsın ne curur ne olur . esenlıkle kal insanları rab edınenler goberıp gidecekler kaysın ... sıte yasagı oldugu ıcın .... sıte kurallarına uymak zorundayım mısafırız sonucta .

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Eksiksiz Kitap Kur andır Baska kitap arıyorsan çevren doga ve canlılar hersey ( yani yaratılanlara bakıp yaratanı dusunmek tevekkul tefekkur etmek ) .Dinını Oğerenmek İstiyorsan zaten namaz oruc zekat gıbı farz olan ibadetlerı oğrenmekte fayda var hem sade hem kafa karısıklıgı olmuyor elın ne oldugu bellı olmıyan kıtaplara asıkane olmak gercek kıtap durur ken yanı kur an akıl ısı degıl,

... boyle cırkın bi laf var . bu lafı unutma kardesım guvenecek sen Allah a guven bi laf daha var Agaca yaslanırsın curur insana yaslanırsın Ölür Allah a yaslanırsın ne curur ne olur . esenlıkle kal insanları rab edınenler goberıp gidecekler kaysın ... sıte yasagı oldugu ıcın .... sıte kurallarına uymak zorundayım mısafırız sonucta .

@deli46 ben sizi çözemedim bir türlü,bir insan da hiç mi gelişme olmaz.Cevap yazma olsun,yazı yazma olsun,imla kuralı olsun,amiyane sert ifadeler olsun,düz basıp geçiyorsun ! sıkıntın ne ? mesela yukarı da sadece kuran yeter demişsin !
şimdi kuran da ahkam olan ve müteşabih olan ayetler mevcut,nesh edilen vs.. sade kuran okuyarak işin içinden çıkılır mı ?

bugün elektronik bir eşya alsan içinde kullanma kılavuzu var değil mi ?
Bu hükümlerinde uygulayıcısı peygamber efendimiz yani tefsir !

bundan sonra ki uyarı da süresiz ban haberiniz olsun !

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
@deli46 ben sizi çözemedim bir türlü,bir insan da hiç mi gelişme olmaz.Cevap yazma olsun,yazı yazma olsun,imla kuralı olsun,amiyane sert ifadeler olsun,düz basıp geçiyorsun ! sıkıntın ne ? mesela yukarı da sadece kuran yeter demişsin !
şimdi kuran da ahkam olan ve müteşabih olan ayetler mevcut,nesh edilen vs.. sade kuran okuyarak işin içinden çıkılır mı ?

Bende onu diyecektim kardeşim

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

Akhi ben kardeşin samimi niyetli olduğuna inanıyorum.evet dikkat çeken bir üslubu var lakin insanların hepsi bir olamıyor.bir müslüman kardeşimi dünyada ki bütün kafirlere değişemeyiz elbette.sanal ortamda da olduğumuz için cidden nasihat meselesi çok zor oluyor.Rabbim İnşaAllah bizlere de @deli46 kardeşimizede nasihat eden mümin kardeşler göndersin.

Üst Ana Sayfa Alt