Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Neden Var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım şunada cevap vermenizi istiyorum dar tayt dar pantolon giyen kadınmı dikkat çeker yoksa peçe veya çarşaf giyen bir kadınmı?
'Suriyeli kadına tecavüz' diye bir başlık açılmış. Size soruyorum bu noktada peçe takmanın ne önemi kaldı ? Önemli olan zihindir kardeşim giyim kuşam değil bunlar boş hikayeler.

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allaha inanıyorsun ve kutsal kitabımız kuranı kerime uymamız gerektiğine de inanıyor musun

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Okulda öğretmen sana otur yerine dediği zaman bana mantıklı bir açıklama yap yoksa oturmam dedin mi

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
En baştaki sorunun cevabını vermiş oldun

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
En baştaki sorunun cevabını vermiş oldun
Hayır.Ben öğretmeni sorguladığımda mantıklı bir cevap aldığımı düşündüm. Eğer mantıklı bulmasaydım bir şekilde sorardım nedenini. Başörtüsünün mantığı yok aynı şey değil. Peçeli kadınlara da çok tecavüz ediliyor. Başlıklarda da görmüşsünüzdür.Haberlerde görmüşsünüzdür. Önemli olan zihin düşünce. Giyim kuşam boş.Herkes dilediği gibi yaşamalı. Bu bir nevi yaşama özgürlüğünü elinden almak oluyor

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır.Ben öğretmeni sorguladığımda mantıklı bir cevap aldığımı düşündüm. Eğer mantıklı bulmasaydım bir şekilde sorardım nedenini. Başörtüsünün mantığı yok aynı şey değil. Peçeli kadınlara da çok tecavüz ediliyor. Başlıklarda da görmüşsünüzdür.Haberlerde görmüşsünüzdür. Önemli olan zihin düşünce. Giyim kuşam boş.Herkes dilediği gibi yaşamalı. Bu bir nevi yaşama özgürlüğünü elinden almak oluyor
Kadınlar köleleştiriliyor böyle

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah kadınlara kapanmasını söylemiştir buna rağmen ben istedipim gibi giyinirim diyebilir misin

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Kadınların özgürlüğü karşı cinsin de bulunduğu ortamlarda rahatça davranmak rahatça giyinmek mi
biz kime uyuyoruz kime itaat ediyoruz tabi ki yeri göğü yaratan bize bu canı bedeni ruhu nimetleri veren Rabbimize

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt