Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Tabii Yasak Olacak!!!!

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
başörtüsü tabi yasak olacak,insanlar neden dinini tam olarak yaşayabilsin ki?hem 1 metre bez parçasımı cennete layık edecek onca insanı,1 mtre bez parçasının mücadelesimi olurmuş?o kadar sorun varken ufacık birsey için neden uğraş veriyorsunuz?görmüyormusunuz abd yi,avrupayı,israili...onlar başörtüsü takarak mı gelşti?ya okullar;1 metre bez parçası için okul bırakılır mı?bu kadar değerli mi bu şey?

hala anlamış değilim!!!bazıları sokakta dekolte elbiselerle çıksanız ne kaybedersnz?hatta namaz kılmayın!kim ne kazanmış bu yüzden?din kültürü dersini de kaldırsınlar okullarda,camileri yıkıp yerine müze kurmak eminm daha faydalı!!!

ONLAR NE BİLSİN İFFETİ NAMUSU
ONLAR NE BİLSİN CENNETİ CEHENNEMİ
ONLAR NE BİLSİN ALLAH(C.C.)SEVGİSİNİ
ONLAR NE BİLSİN AHZAB SURESİNİ(59)
ONLAR NE BİLSİN GÖZYAŞINI
ONLAR NE BİLSİN DÜNYAYA GELME NEDENİNİ
ONLAR NE BİLSİN DUAYI....

KARANFİLLER AĞLAMAYACAK,FARANFİLLER AĞLATILMAYACAK
GÜÇ HER ZAMAN ALLAH'IN YANINDA OLANLARIN OLACAK!!!

YAŞAMAK İÇİN ÖLMEK ZAMANI DEĞİL
YAŞATMAK İÇİN YAŞAMA ZAMANI BİZDE....

Bu davada suç bizde yeterince sahip çıkamadık üstümüze düşeni yapamadık af dilemekten başka çarem yok..

alıntı

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
basligi ilgimi cekti okumaya basladim
ilk yazilari okumaya basladim bi anlam veremedim bune dedim devamini okudukca anladim ne oldugunu
sagol paylasimin icin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Baş örtüsünün zihinlerden tamemen silinmesi için kelimeyi tevhidin tamamen zihinlerden silinmesi lazım içimizden azda olsa her zaman bir grup ki bu kesim önde gidenlerdir her zaman batıla karşı savaşacaklardır..Rabbim önde giden kardeşlerimize sebat versin kafirlerler karşısında dirayetli kılsın..

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
!slamOuRLiFe ' Alıntı:
Baş örtüsünün zihinlerden tamemen silinmesi için kelimeyi tevhidin tamamen zihinlerden silinmesi lazım içimizden azda olsa her zaman bir grup ki bu kesim önde gidenlerdir her zaman batıla karşı savaşacaklardır..Rabbim önde giden kardeşlerimize sebat versin kafirlerler karşısında dirayetli kılsın..

İnşallah
inşallah
inşallah

ben bu güzel topraklardan hicret etmek istemiyorum. ama mecbur kalırsam hiç tereddüt etmem

C Çevrimdışı

cahit_84

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
konuya iyi değinmişsin özlem kardeşim
bu ükede başörtüsü için herkes senin gibi düşünse idi başta bu sorunlar karşınıza çıkamazdı eminim
tavizi veren bizleriz davayı savunmayıp başı açık olarak ÜNİVERSİTELERE girenler yine bizleriz ama yakınan da yine bizleriz
bu davayı baştan bu hale getirmeseydik başı açık olarak girmeseydiniz bu sorunlar ortaya çıkmazdı(sözüm başını açıp girenlere)
inşaallah sizler gbi düşünenlerin sayısı arttıkça bu sorun çözülecektir
selametle...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cahit_84 ' Alıntı:
konuya iyi değinmişsin özlem kardeşim
bu ükede başörtüsü için herkes senin gibi düşünse idi başta bu sorunlar karşınıza çıkamazdı eminim
tavizi veren bizleriz davayı savunmayıp başı açık olarak ÜNİVERSİTELERE girenler yine bizleriz ama yakınan da yine bizleriz
bu davayı baştan bu hale getirmeseydik başı açık olarak girmeseydiniz bu sorunlar ortaya çıkmazdı(sözüm başını açıp girenlere)
inşaallah sizler gbi düşünenlerin sayısı arttıkça bu sorun çözülecektir
selametle...
kardeşlerim sorunlara böyle çözümler bulamayız.
cahit_84 ' Alıntı:
başı açık olarak girmeseydiniz bu sorunlar ortaya çıkmazdı(sözüm başını açıp girenlere)
diyerek te olaylardan böylece sıyrılamayız. biz erkekler adam akıllı diretmesini bilseydik, başörtü eylemlerinde yeterli kalabalığı ve uzun süreli direnci yakalayabilseydik..vs. hatalar tek tarafta aranmamalı. başını açan müslümanlar olduğu gibi,açtıran ve açtırılmasına göz yumanlarda oldu.ozamanki baş örtü eylemlerinde %99 müslüman olan ülkemizde tepkisini koymayan insanla, başörtüsünü açtıran insan arasında çok mu büyük fark var. zulme göz yuman,zulmü yapan gibi değilmidir. bu nedenle herkes kendisine bir pay çıkarmalıdır. bacım başını açmasın söylemleride çözüm olamaz hiç bir zaman.bacılarımızın tesettürlerinden taviz vermemeleri bizlerin en büyük isteği. ama adam akıllı alternatif sunmadan yapılacak kınama ve eleştiriler yerinde olmaz. bizlerde byazdıklarım öncelikle kendi nevsimedir. :undecided:

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başörtüsü serbest edildi !
Kuran kursları her yere açıldı.
Camiler tıklım tıklım dolduruldu.
Eh ne güzel değil mi? (Evet)
Kimin emri bu? (Allah'ın.)
Allah'ın bundan başka emri yokmu?
Siz müslüman olabilmek için başörtüsünden mi başlarsınız?
Siz müslüman olabilmek için kuran kurslarından mı başlarsınız?
Siz müslüman olabilmek için la ilahe illallah demediniz mi yoksa?
La ilahe illallah dediyseniz la ilahe illallah tan ne anladınız?
Allah tan başka ilah edinmeyi mi?
Allah'ın dininden başka din edinmeyi mi?
Allah'ın kitabından başka kitap edinmeyi mi?
Allah'ın yönetiminden başka yönetim kabul etmeyi mi?
Siz ne anladınız bu imandan da iman edip müslüman oldunuz?
Siz din düşmanlarının kanunlarıyla kendinizi yönettirdikten sonra müslümanız deseniz ne olur demeseniz ne olur?
Sizin müslüman oluşunuzu Allah kabul edecek değil mi?
Eger sizin müslüman oluşunuzu Allah kabul edecekse kafirlerle bir olduğunuz için mi?
Kuranı kaldırıp kendi kanunlarını uyduranlarla bir olduğunuz için mi?
Kendi kanunlarını uyduranlara destek verip onları bu topraklarda işgaliyetine devem ettirdiğiniz için mi?
Yönetim hakkını Allah'tan alıp oy usulüyle Allah'a ortak koşanlara verdiğiniz için mi?
Siz Allah'ın dinde izin vermediklerine izin verenlere destek verdiğiniz için mi?
Siz Kafirlere destek verdikten sonra!
Allah'ın kanunlarını çiğnendikten sonra!
İçki serbest edildikten sonra!
Kumar serbest edildikten sonra!
Zina serbest edildikten sonra!
Faiz serbest edildikten sonra!
Allah'ın haram ettiğini insanlara helal ettirip Allah'a ortak koştuktan sonra!
Size üşümesin diye başörtü de serbest ederler pardüsüyüde..
YETER Kİ SİZ ALLAHIN DİNİ'Nİ ARAMAYIN !

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar, 20 yıl başörtüsü davası yerine asıl davayı, gerçek davayı yani "La İlahe İllallah" Tevhid davasını konuşsalardı belki de şu an çok farklı bir yerde, çok farklı bir konumda olurduk.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Başörtüsü serbest edildi !
Kuran kursları her yere açıldı.
Camiler tıklım tıklım dolduruldu.
Eh ne güzel değil mi? (Evet)
Kimin emri bu? (Allah'ın.)
Allah'ın bundan başka emri yokmu?
Siz müslüman olabilmek için başörtüsünden mi başlarsınız?
Siz müslüman olabilmek için kuran kurslarından mı başlarsınız?
Siz müslüman olabilmek için la ilahe illallah demediniz mi yoksa?
La ilahe illallah dediyseniz la ilahe illallah tan ne anladınız?
Allah tan başka ilah edinmeyi mi?
Allah'ın dininden başka din edinmeyi mi?
Allah'ın kitabından başka kitap edinmeyi mi?
Allah'ın yönetiminden başka yönetim kabul etmeyi mi?
Siz ne anladınız bu imandan da iman edip müslüman oldunuz?
Siz din düşmanlarının kanunlarıyla kendinizi yönettirdikten sonra müslümanız deseniz ne olur demeseniz ne olur?
Sizin müslüman oluşunuzu Allah kabul edecek değil mi?
Eger sizin müslüman oluşunuzu Allah kabul edecekse kafirlerle bir olduğunuz için mi?
Kuranı kaldırıp kendi kanunlarını uyduranlarla bir olduğunuz için mi?
Kendi kanunlarını uyduranlara destek verip onları bu topraklarda işgaliyetine devem ettirdiğiniz için mi?
Yönetim hakkını Allah'tan alıp oy usulüyle Allah'a ortak koşanlara verdiğiniz için mi?
Siz Allah'ın dinde izin vermediklerine izin verenlere destek verdiğiniz için mi?
Siz Kafirlere destek verdikten sonra!
Allah'ın kanunlarını çiğnendikten sonra!
İçki serbest edildikten sonra!
Kumar serbest edildikten sonra!
Zina serbest edildikten sonra!
Faiz serbest edildikten sonra!
Allah'ın haram ettiğini insanlara helal ettirip Allah'a ortak koştuktan sonra!
Size üşümesin diye başörtü de serbest ederler pardüsüyüde..
YETER Kİ SİZ ALLAHIN DİNİ'Nİ ARAMAYIN !

Maalesef İnsanlara din diye, İslam diye sadece namazdan, oruçtan, ibadetten ve ahlaktan bahsettikleri, dini; ALLAH ile kul arasındaki bir inanç sistemi olarak anlatıkları ve dini sadece camilere ve vicdanlara hapsettikleri için gerçek dava unutuldu, insanlar uyutuldu. Ne de olsa başımızda "AK Parti (!)" varya ne de olsa ülkemizde "Diyanet İşleri Başkanlığı (!)" varya Türkiye İslam Devleti oldu değil mi (!) ? RABBİM cümlemize uyanmayı ve uyandırmayı nasip etsin inşaALLAH -Amin-

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef İnsanlara din diye, İslam diye sadece namazdan, oruçtan, ibadetten ve ahlaktan bahsettikleri, dini; ALLAH ile kul arasındaki bir inanç sistemi olarak anlatıkları ve dini sadece camilere ve vicdanlara hapsettikleri için gerçek dava unutuldu, insanlar uyutuldu. Ne de olsa başımızda "AK Parti (!)" varya ne de olsa ülkemizde "Diyanet İşleri Başkanlığı (!)" varya Türkiye İslam Devleti oldu değil mi (!) ? RABBİM cümlemize uyanmayı ve uyandırmayı nasip etsin inşaALLAH -Amin-

Allahumme Amin. Evet bir kitapta okumuştum din afyondur diyordu. O zamanlar çok da takılmamıştım bu cümleye ama artık çok iyi anlıyorum evet insanlar din adı altında yıllardır uyutuldular ve hâlâ uyutuluyorlar maalesef..

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Allahumme Amin. Evet bir kitapta okumuştum din afyondur diyordu. O zamanlar çok da takılmamıştım bu cümleye ama artık çok iyi anlıyorum evet insanlar din adı altında yıllardır uyutuldular ve hâlâ uyutuluyorlar maalesef..

"Din afyondur." sözü yanlış hatırlamıyor ve yanlış bilmiyorsam Karl Marx'ın sözüdür ve her ne kadar Karl Marx'ın kendisini sevmesem de (hiçbir Müslüman sevmez zaten) günümüze çok uyan bir söz hele insanlara "İslam" diye hırıstiyanlık ve yahudilik benzeri bir din anlatanlar için ..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim basortusunden ziyade daha muhim bir sorunumuz var
Onu bize veren rabbe kullukta sifir cekmemiz basortusu yasagi kalkti lakin iman gitti elden
Baslar kapali vucutlar acik
Gercekten islami boylemi savunuyor bu insanlar uzuluyorum cehennem de uzun sure kalmak icin cok isler yapiyoruz.
Sakallilar yanlis sakalsizlarin dogru baslari kapalilarin yanlis baslari acik olanlarin dogruyu her ikisininde yanlis yolda oldugu bir islam
ALLAH bu ummeti tez zamanda islah etsin jazakallahu khair
Dun bir site vardi insanlara merhameti gercekten cok guzel bir sekilde anlatiyor ama icinde onu bize bahseden ALLAH in adi yok bilmiyorum cok kotu bir cahiliye devrindeyiz
Ummeti temizleyip zirveye cikaracak islamin genclerine ihtiyac var hemde eskisinden daha cok...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Hegel in hukuk felsefesinin elestirisine katki bakiniz.

marx in yapmis oldugu analiz sonucu koskoca bir cumleden kirpilan "din insanların afyonudur " sözü,sizin yorumlamis olduğunuz gibi değil yalnız.

Ali Seriati den girseniz mesela" hangi din ?" Daha makul..

Afyon o vakitler ilac olarak kullanilirdi.

Marksist dusuncenin sonraki safhasina bakmak lazim asil. (Alman ideoljisi.)

Üst Ana Sayfa Alt