Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Batının Kur'an'la Tanışmasına Destek Olalım

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dış görünüşünden anlaşılmıyor ama anlattıklarına bakarsak ya Kur'an'ı objectif olarak değerlendiren birisi veya müslümanlığın kapısında; Rabbim tastamam hidayet versin.
Belliki kur an ın mucizeleri çok etkilemiş.
Iki denizin birbirine karışmaması ve bunun kuranda zikredilmesi sebebiyle ünlü olan bir araştırmacı islâm ı seçmişti.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yabancı topraklarda İslam halka nasıl tanıtılıyor bilemiyoruz. Şu aşağıdaki hidayet öyküsündeki gibi, İslam insanlara gerçek dışı bir şekilde tanıtılıyorsa, insanlar araştırmaya bile gerek duymadan reddediyordur. Tabi bu vesile ile Kur'an'ın içindeki bahsettiğiniz gibi bir çok muhteşem bilginin varlığından da haberdar olamıyorlar.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yabancı topraklarda İslam halka nasıl tanıtılıyor bilemiyoruz. Şu aşağıdaki hidayet öyküsündeki gibi, İslam insanlara gerçek dışı bir şekilde tanıtılıyorsa, insanlar araştırmaya bile gerek duymadan reddediyordur. Tabi bu vesile ile Kur'an'ın içindeki bahsettiğiniz gibi bir çok muhteşem bilginin varlığından da haberdar olamıyorlar.

Burada internet genelde çok zayıf olduğu için şu an izleyemiyorum videoyu. Net güçlü olduğu zaman izleyeceğim inşaallah.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Gayri muslim lerin yaşadığı ülkelerde müthiş bir medya baskısı var islama karşı. Medya ıslamı ve müslümanları karalıyor. Ve insanların ne kadar ön yargılı oldukları malum.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ve en kötüsü biz müslümanlar ıslamı güzel bir şekilde temsil edemiyoruz maalesef. Gayrı muslimler bizi gördüklerinde islamımızdan etkilenmiyorlar. Islam emarelerini üzerimizde göremiyorlar.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aynen kardeşim, en güzel davet güzel örnek olmaktır. Rabbim bu yolda eksikliklerimizi gidersin, yardımcımız olsun cümleten.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Az önce videoyu izledim. Harika bir video çalışması olmuş. Yapılan küçük bir iyilik ve söylenen doğru bir söz birinin müslüman olmasına sebeb oluyorsa, bugün müslüman olmayan insanların ıslamı kabul etmeme sebebi bizler olabilir acaba? Bizler hakkıyla ıslamı yaşayıp uygularsak çok şeyin değişeceğine inanıyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Az önce videoyu izledim. Harika bir video çalışması olmuş. Yapılan küçük bir iyilik ve söylenen doğru bir söz birinin müslüman olmasına sebeb oluyorsa, bugün müslüman olmayan insanların ıslamı kabul etmeme sebebi bizler olabilir acaba? Bizler hakkıyla ıslamı yaşayıp uygularsak çok şeyin değişeceğine inanıyorum.
Kesinlikle haklısınız. Misal Almanya'da corona sebebiyle dışarı çıkamayan kişilere Türklerin gönüllü olarak yardım etmelerine karşılık "Türkleri böyle bilmezdik" diyen Almanlar mevcut, bir videoda izlemiştik. Oysa yıllardır Türkler orada ve Türkler "dinleri olan İslam gereği" her daim yardımseverdir. Bugüne dek Almanların bunları anlamamış olmaları, Türklerin kendi geçimlerinin derdinde ve kendi kabuğunda yaşamalarından ötürüdür ancak. Daha çok sosyallik, İslam'ı anlatma, güzel örneklik olma gayreti olması gerekiyor.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle haklısınız. Misal Almanya'da corona sebebiyle dışarı çıkamayan kişilere Türklerin gönüllü olarak yardım etmelerine karşılık "Türkleri böyle bilmezdik" diyen Almanlar mevcut, bir videoda izlemiştik. Oysa yıllardır Türkler orada ve Türkler "dinleri olan İslam gereği" her daim yardımseverdir. Bugüne dek Almanların bunları anlamamış olmaları, Türklerin kendi geçimlerinin derdinde ve kendi kabuğunda yaşamalarından ötürüdür ancak. Daha çok sosyallik, İslam'ı anlatma, güzel örneklik olma gayreti olması gerekiyor.
Evet o videoyu izlemiştim. Belkide islam ı ilk anlaması gerekenler bizleriz yani müslümanlar. Önce biz anlayalım ki islama inancımız tam olsun. Ve daha sonrada ıslam ı bir yaşam biçimi olarak hayatımıza uygulayalım. Evet biz islam ı hayat şekli olarak yaşamıyoruz malesef. Devlet anlayışında olduğu gibi din ayrı devlet ayrı anlayışı. Bizlerde çoğunluğu müslüman olan ülkelerde ıslamı azda olsa yaşama gayreti olanlara verilen tepki olarak; dini yasayacaksan arabistan a git diye tepki gosterildigine hepimiz şahit olmuşuzdur el esef.