Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Bayrak Asmak - İslam'a Göre Bayrak ve Müslümanın Tavrı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
helal olsun kardeşim.Üzerinde tevhid yazıyorsa aynı kapıya çıkar(siyah bayrak ile) ama yinede sünnete uygun olan bayrak şu anda ışid'in kullandığı bayrağın aynısıdır.Yani kelime-i tevhid yazan peygamber mühürlü siyah bayrak.

buyur sor

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun,

Bu IŞİD neyin nesi?

Yanılmıyorsam Şeyh Makdisi, El Nusra ve El Kaide;
IŞİD'i ve El Bağdadiyi biat etmemekle, kendi başına hareket etmekle suçlamışlardı.

Hatta harici vasıfları (özelikleri) olduğu diye söyleniyor. Dedikodudan Rabbime sığınırım.
Ama kolayca tekfircilikle insanları suçlamaları neyin nesi...?

Belki acizane bilgin haberin vardır...?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana göre ışid'in hatası haksız yere bazı tekfirler yapıp müslümanların bir kısmını haksız yere öldürmesidir.Bu noktada şiddetle eleştirsemde harici olduğuna inanmıyorum.Bünyesinde harici tiplilerde vardır ama geneli sünni müslümandır.Hatta bu haricileri ve tekfircileri saflarından kovup cezalandırdığını biliyorum.

islam devleti ve hilafet devleti ilanı fikrini savunuyorum ama ışidin bu metodunu,tekfirleri ve cinayetleri savunmam.

haricilerin meşhur özelliklerini taşıdıklarını görmedim.Mesela haricilerin özellikleri şunlardır;büyük ve küçük günah işleyenleri hatta bazıları hata edeni bile tekfir ederler,sahabelerin bazısını hakem olayından dolayı tekfir ederler,zann ile ve sözün lazımı ile tekfir ederler,insanlar aksini ispatlayana kadar kafir gözüyle bakarlar,islam devletine ve emirine sırf zulümden dolayı bile isyan başlatırlar,sünneti inkar ederler bunun gibi belli başlı özellikleri vardır.Ben ışid'in resmi açıklamalarına ve uygulamalarındaki örneklerine baktım.Bu saydıklarımın hiçbirini taşımıyor.Ama şunu yapıyor kendisine biat etmeyen diğer grupları haksız yere tekfir ediyor.ve öldürüyor.İşte şiddetle eleştirdiğim nokta burasıdır.

bütün bunlara inanmayanlar adnani'nin açıklamasına ve ışidin resmi bildirisine bakabilir.Ayrıca şeriatın had cezalarının uygulandığını gösteren birden fazla örnek video mevcuttur.Gerçek hariciler şeriatın gereği olan cezaları uygulamazlar onun yerine direk tekfir edip öldürürler.Oysaki ben videoda ve resimlerde ışidin zina,içki,ana babaya kötü söz söyleme gibi suçlara kırbaç cezası verdiğini,hırsıza el kesme cezası verdiğini,cinayet işleyen bir kişinin ailesinin affetmesi sebebiyle cezayı durdurduğunu gösteren haber,resim ve videoları inceledim.

zina,içki ve hırsızlığa verilen şer'i ceza örnekleri eğer harici olsalar direk tekfir edip öldürürlerdi

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
dediğimi ima ediyorsun ama

peygamber mühürlü siyah bayrak

çeşitli bayrak falan yok bu konuda yanılıyorsun.

Akhi, Osmanlı da ay yıldızlı bayrağı kullanmadı mı? Ay yıldızlı bayrağın küfür olma illetini anlamadım açıkçası, kafir rejim kullanıldığı için mi, bir kavmi temsil ettiği için mi. Hilafet ayrı bölgelere farklı bayrakların kullanılmasına izin vermiyor mu, bayrakta ay, yıldız olması mı bayrağı küfür yapıyor, ÖSO bayrağını kullanan bir şahıs da küfür bayrağı mı elinde tutmuş oluyor? Bu bayraklar hangi bölgeden geldiğini göstermek için de kullanılıyor illa rejimi ve kavmiyetçiliği kabullendiğinden dolayı kullanılmıyor ki. Ha yanlış anlaşılmasın bu bayrakların kullanılmasına cevaz vermek değil niyetim, buradaki küfür veya haram olma illetini kavrayamamak. TC, Osmanlı bayrağı kullanıyor diye artık müslümanlar bu bayrağı kullanamaz mı yani? IŞİD küfür için savaşan kafir bir grup olsaydı, sıkça kullandığı grubun simgesi haline gelen peygamber mühürlü siyah bayrağı kullanmak küfür mü olacaktı? Akla bir çok mesele geliyor.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu başlıktaki ilk iki mesajı okumayanlar hem çok şey kaybetmekte, hemde konuyu anlayamayacaklardır.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bayrak konusundaki görüşüm ve 'hilafet devleti rumuzlu' arkadaşın aktarmış olduğu bilgi arasında bir zıtlık görmüyorum.

Bayrak konusu dağılmasın diye bu konu hakkında devam soru sormayacağım.
Benim için konu anlaşılmıştır,
Allah razı olsun.

Vesselam.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bayrağın üzerinde " لا اله إلا الله محمد رسول الله " Kelime-i Tevhid’in yazılı olduğu da rivayet edilmiştir.
- İbn Abbas, Ebu Şeyh’in yanında şu lafzı rivayet etmiştir:
Rasulullah (s.a.v.)’in bayrağı üzerinde لا اله إلا الله محمد رسول الله yazılı idi.”
.....bu rivayet hangi kitapta rivayet edilmiştir ve sahihmidir.?

osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İş yerinde bayrak ay yıldız bayrak astırılma emrine binanen bu bayrağı asan kafir olur mu?

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
Heyt be bu konudan bayraklı admin profiline ....
Türkiye müslümanlarını etkileyen taviz ve yumuşama rüzgarı buralara kadar ulaştı mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Heyt be bu konudan bayraklı admin profiline ....
Türkiye müslümanlarını etkileyen taviz ve yumuşama rüzgarı buralara kadar ulaştı mı?
Kardeşim, işte zan ve peşin önyargı böyle bir şey. Bir mesele hakkında dinlemeden, anlamadan tek taraflı olarak zanla hüküm verilirse böyle zulumler işleniyor. Bunu canlı olarak görmüş olduk.
Sitemiz yeni versiyona geçti ve daha halen (zaman zaman fırsat bulundukça) ayarları yapılıyor. Sitemize Xenforo firmasından destek yardım almakta ve orada gelen kişi de bazı ayarları yapabilmesi, düzenleyebilmesi için admin panelinden kendine özel isim ve şifre ile yapmaktadır. Halen sitede pek çok sorun mevcuddur, düzenlenecektir. İnşaat devam ederken görüntüye bakarak peşin hüküm vermek yerine diyaloga girmenizi öneririz. Üstelik konu hakkındaki akidemizi yansıtan yazılarımızın sitede durduğunu bilmenize rağmen yaptığınız hoş olmadı.

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, işte zan ve peşin önyargı böyle bir şey. Bir mesele hakkında dinlemeden, anlamadan tek taraflı olarak zanla hüküm verilirse böyle zulumler işleniyor. Bunu canlı olarak görmüş olduk.
Sitemiz yeni versiyona geçti ve daha halen (zaman zaman fırsat bulundukça) ayarları yapılıyor. Sitemize Xenforo firmasından destek yardım almakta ve orada gelen kişi de bazı ayarları yapabilmesi, düzenleyebilmesi için admin panelinden kendine özel isim ve şifre ile yapmaktadır. Halen sitede pek çok sorun mevcuddur, düzenlenecektir. İnşaat devam ederken görüntüye bakarak peşin hüküm vermek yerine diyaloga girmenizi öneririz. Üstelik konu hakkındaki akidemizi yansıtan yazılarımızın sitede durduğunu bilmenize rağmen yaptığınız hoş olmadı.
Uzun zamandır siteye girmiyordum bu sebeple durumu bilmiyordum hakkınızı helal edin hata ettim

Üst Ana Sayfa Alt