Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bebeklerde Pişik Sorunu

C Çevrimdışı

cendel

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BEBEKLERDE PİŞİK SORUNU

Bebek cildi çok hassas olduğundan pişik, bebeklerde sık görülen bir problemdir

Bebek cildi çok hassas olduğundan pişik, bebeklerde sık görülen bir problemdir. Özellikle antibiyotik tedavisi alırken, ek gıdalara geçiş sürecinde, sık kaka yapan bebeklerde, allerjik cilt özellikleri olan bebeklerde sıklık artmaktadır.

Bebeği pişikten korumak için altının kuru tutulması çok önemlidir. Islanan veya kirlenen bezi hemen değiştirin.

Kullandığınız bez, ıslak mendil ve banyo ürünlerini bir sorun olmadıkça değiştirmeyin. Bazı ürünler bazı bebeklerin cildini tahriş edebilmektedir.

Islak mendil kullanırken pişik olursa, bebeğin altını sadece suyla yıkayarak temizleyin. Cildi kurutabileceği için her defasında sabun kullanmayın, günde 1 defa yeterlidir.

Arada bezini açıp bekleterek, bez bölgesinin havalanmasını sağlayın.

Cildin hava almasını engelleyecek kadar sıkı bezler kullanmayın.

Pişik oluşmadan önce, doktorunuzun önereceği koruyucu kremlerle bebeğin cildinde bir tabaka oluşturarak tahrişi önleyebilirsiniz.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kuruluğun önemi her yerde karşımıza çıkıyo.

pişikte de en önemli faktör, bezin kuru oolması

S Çevrimdışı

sabahat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
8 aylık kızım var.ve hepimizin muzdarip olduğu bir durum pişik. gecenlerde çok kötü pişik oldu kızım,cok canı yanıyordu.bir arkadasımın tavsiyesi üzerine nappy diye bir pişik kremi aldım. Ve cok iyi geldi.hemde sprey di daha önce görmemiştim.Canını yakmadan pişiğe sıkarak kullandım.

Üst Ana Sayfa Alt