Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Hakkında Haberler

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlmini onlara belgeletmenede gerek yoktur. Bak benim hacamatçım lise mezunu bile değil, ilmi tağutlarca belgelenmişte değil ama ayda 10.000₺ kazanıyor.

L Çevrimdışı

lookingforthetruth1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İlmini onlara belgeletmenede gerek yoktur. Bak benim hacamatçım lise mezunu bile değil, ilmi tağutlarca belgelenmişte değil ama ayda 10.000₺ kazanıyor.
MaşaAllah. Allah onun rızkını ve bereketini artırsın. Bu dediklerin yanlış değil ama belirli bir alanda ilmi artırmak konusunda sakınca var mıdır varsa tabiki öğrenmek isterim. bunu tağut uğruna yapmak gibi bir niyet taşınmıyor çünkü.

Konumuza dönecek olursak benim gibi isterse önündeki birkaç yılı tecil ettirererek geçirme şansı olup 21günlük (keşke bunu da kaldırsalar da hiç bu küfür ortamında bulunmasak) bedelli askerliği yapması konusunda nasıl bir yol izlemeliyiz. Benim gibi askerlik durumunda olan ve benzer şekilde merak duyan binlerce kardeşimizin olduğunu sanıyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
MaşaAllah. Allah onun rızkını ve bereketini artırsın. Bu dediklerin yanlış değil ama belirli bir alanda ilmi artırmak konusunda sakınca var mıdır varsa tabiki öğrenmek isterim. bunu tağut uğruna yapmak gibi bir niyet taşınmıyor çünkü.

Konumuza dönecek olursak benim gibi isterse önündeki birkaç yılı tecil ettirererek geçirme şansı olup 21günlük (keşke bunu da kaldırsalar da hiç bu küfür ortamında bulunmasak) bedelli askerliği yapması konusunda nasıl bir yol izlemeliyiz. Benim gibi askerlik durumunda olan ve benzer şekilde merak duyan binlerce kardeşimizin olduğunu sanıyorum.

Abdulmuizz fida abi verdiğin linkte cevaplandiracak inş

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Allah razı olsun hepinizden. Tekrar yanlış bir şekilde anlaşıldıysam önce Rabbimden sonra sizden af diliyorum.

Est kardeşim bu konu da bir çok kimse muzdarip bedelli konusunda para için cevaz verilmiş lakin işin içine 21 günlük eğitim girince işin rengi değişti yanlış birşey demekten korkuyorum

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
selamunaleykum

bizim 18.000 ödediğimizde mecburi askerlik olayı yoktu bu sefer rakam çok daha iyi fakat 21 gün işin içine ediyor. Allah yardımcınız olsun. 15 çok iyi bir rakam.

Paranla rezil olmak bu olsa gerek akhi

L Çevrimdışı

lookingforthetruth1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum

bizim 18.000 ödediğimizde mecburi askerlik olayı yoktu bu sefer rakam çok daha iyi fakat 21 gün işin içine ediyor. Allah yardımcınız olsun. 15 çok iyi bir rakam.

Ve Aleykum selam
Keşke 20bin yapsalar da şu 21 gün olayı olmasa kardeşim.

Paranla rezil olmak bu olsa gerek akhi

Bizi rezil olma değil imanımızın tehlikeye girmesinin derdine düştük akhi. Hocamdan Allah razı olsun 21 gün 1 yıl (yada 6 aya göre) kötünün iyisidir dedi ama hala rahatsızlık var içimde Rabbim yardımını esirgemez bize hayırlı bir yol açar inşeAllah.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ahi Yaş engeline takılıyorduk şimdide 21 gün engeli çıktı karşımıza Rabbim müslümanlara hayırlı kapılar açsın.İnsanın önüne büyük bir engel.Üstelik evli olunca bu engel katmerleşiyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Amin ahi Yaş engeline takılıyorduk şimdide 21 gün engeli çıktı karşımıza Rabbim müslümanlara hayırlı kapılar açsın.İnsanın önüne büyük bir engel.Üstelik evli olunca bu engel katmerleşiyor.

Allah yardımcın olsun kardeşim
Valla seni çok iyi anlıyorum

L Çevrimdışı

lookingforthetruth1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Allah kolaylık versin akhi. 21 gün iptal olsun diye tepkiler var ama değişecek gibi görünmüyor. Hal böyle olunca nasıl karar vereceğiz.

Y Çevrimdışı

Yusuf D.

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû Yahya Suheyb İbni Sinan (r.a.)’dan rivayet edilmiştir. Resulullah (s.a.v.) buyurdu: “Müminin durumu gıpta ve hayranlığa değer. Çünkü her hâli kendisi için bir hayır sebebidir. Böylesi bir özellik sadece müminde vardır. Sevinecek olsa şükreder; bu onun için hayır olur. Başına bir bela gelecek olsa sabreder; bu da onun için hayır olur.” (Müslim, Zühd 64)

İmanımız elbette sınanacak kardeşler . Önemli olan takvaya uygun olanı seçip tevekkül etmek...Allah yardımcımız olsun

L Çevrimdışı

lookingforthetruth1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın selamı tüm müslümanlara olsun kardeşlerim,

Öncelikle ilk ve en büyük isteğimiz şu 21 gün işinin kaldırılmasıdır. Fakat eğer olmazsa,

Okuduğum haberlerde:
"Bedelli askerler, 21 günlük temel askerlik eğitimi süresinde, silah söküp takma, atış, yürüyüş, yat-kalk, spor eğitimiyle birlikte yakın muharebe ve yangın söndürme eğitimini yapacak. "
Şeklindeki açıklamalardan anladığım kadarıyla bu bedelliye tabi askerler hiçbir şekilde karargah sınırını koruma nöbeti, dışarı çıkıp asayiş ve düzeni koruyucu bir operasyona dahil edilmeyecekler. Burdan da benim anladığım (yanlışım varsa Allah'a sığınırım / doğrusunu konuya hakim kardeşlerim düzeltsinler) kişiyi her ne kadar küfür ortamının içine ZORLA DA OLSA 21 gün soksalar da, küfür sözleri söylemeyen bir müslüman için kafir edecek olan -kafirler tağut yolunda savaşır- fiilini gerçekleştirecek herhangi bir eyleme maruz kalınmayacağıdır.

Bu durumda askerliği elinden geldiğince tecil ettirip sonra zorunlu olarak götürülmek yerine 21 gün bu küfür ortamında kalmak kabul edilebilir mi?

NOT: Bundan sonra bedelli askerlik olmayacağı ve herkesin belli bir süre askere gideceğine yönelik aşağıdaki açıklamayı baz alarak önümüzdeki yıllarda tecil hakkımızı kullansak bile tekrar böyle bir imkanımız olmayacağı çıkarımında bulundum.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, bize en hayırlı kapıyı açsın inşeAllah.

videodaki dakika 2.07 ile 3.36 arasındaki konuşma

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Öncelikle ilk ve en büyük isteğimiz şu 21 gün işinin kaldırılmasıdır. Fakat eğer olmazsa,

Okuduğum haberlerde:
"Bedelli askerler, 21 günlük temel askerlik eğitimi süresinde, silah söküp takma, atış, yürüyüş, yat-kalk, spor eğitimiyle birlikte yakın muharebe ve yangın söndürme eğitimini yapacak. "
Şeklindeki açıklamalardan anladığım kadarıyla bu bedelliye tabi askerler hiçbir şekilde karargah sınırını koruma nöbeti, dışarı çıkıp asayiş ve düzeni koruyucu bir operasyona dahil edilmeyecekler. Burdan da benim anladığım (yanlışım varsa Allah'a sığınırım / doğrusunu konuya hakim kardeşlerim düzeltsinler) kişiyi her ne kadar küfür ortamının içine ZORLA DA OLSA 21 gün soksalar da, küfür sözleri söylemeyen bir müslüman için kafir edecek olan -kafirler tağut yolunda savaşır- fiilini gerçekleştirecek herhangi bir eyleme maruz kalınmayacağıdır.

Bu durumda askerliği elinden geldiğince tecil ettirip sonra zorunlu olarak götürülmek yerine 21 gün bu küfür ortamında kalmak kabul edilebilir mi?

NOT: Bundan sonra bedelli askerlik olmayacağı ve herkesin belli bir süre askere gideceğine yönelik aşağıdaki açıklamayı baz alarak önümüzdeki yıllarda tecil hakkımızı kullansak bile tekrar böyle bir imkanımız olmayacağı çıkarımında bulundum.

Allahu alem 21 gün kesinleşti. Resmi gazetede yayınlandı.

Sorduğun soru çok hassas... Kur'an ve sunnetle soru cevap bölümüne sorarsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Okuduğum haberlerde:

aleykumselam

eğer bu şekilde bedelliden faydalanmak istiyorsanız mümkünse yemin töreninin olduğu tarihe bir rapor almaya çalışiın. yeminden kurtulmaya çalışın.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
21 güne 15.000 alıyorlar, biz 550 gün yaptık yaptık hiç para vermedik, bize kıyak yaptılar herhalde :kötü:
şaka bir yana 20 yıl olmuş biteli Allah affetsin hem cahildik hemde o zamanlar bedelli diye bir şey yoktu. Rabbim yardımcınız olsun.

L Çevrimdışı

lookingforthetruth1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam

eğer bu şekilde bedelliden faydalanmak istiyorsanız mümkünse yemin töreninin olduğu tarihe bir rapor almaya çalışiın. yeminden kurtulmaya çalışın.
İnşeAllah akhi. Ayrıca bu bedelli askerliğin tam olarak detayını ( 3 gün eğitim son gün yemin-tabi varsa yemin töreni bilmiyorum- gibi) paylaştılar mı acaba. ona göre önceden bir tedbir almaya çalışsak.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
21 güne 15.000 alıyorlar, biz 550 gün yaptık yaptık hiç para vermedik, bize kıyak yaptılar herhalde :kötü:
şaka bir yana 20 yıl olmuş biteli Allah affetsin hem cahildik hemde o zamanlar bedelli diye bir şey yoktu. Rabbim yardımcınız olsun.
Mustafa ağabey benimde atarsa=62 Allah svt biran önce sağ salim kurtarsın inşeAllah

Üst Ana Sayfa Alt