Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bekar Kardeşlerime Küçük Bir Nasihat

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Sevdiğim bir kardeşime/kardeşlerime en içten dileklerimle...

İlk olarak dünya hayatının acizliğine şahit olmuş gözlerin, ahiretin muhteşem ve göz alıcı güzelliğine şahit olmuş yüreğine karşı galib gelsin. Allah'tan ahireti iste ki sana dünyada izzeti tattırsın, sen ahiret için çalış ki dünya pas pas niyetiyle ayaklarına serilsin, sen Allah azze ve cellenin zul celali için çaba sarf et ki güzeller güzeli olan huriler sedirini süslesin.

Değerli kardeşim her anında ilk mercii olarak Allah'ı seç. İş mi arıyorsun? Önce Allah'ı razı et! Evlenmek mi istiyorsun? Önce Allah'ı razı et! Nefsine sor kardeşim; 'SEN NE İSTİYORSUN?' diye. Sonra otur ona Allah'ın istediğini, Rasûlun istediğini ver. Sonra açılır önüne kapılar. Ben sana dünya kapıları açılır demiyorum. Sakın diğer insanlar gibi 'dua ediyorum, ediyorum ama hani?' deme bana. Ben sana cennetin kapıları açılacak diyorum... Adn... Me'va... İnşaallah Firdevs... Bunlar varken dünya bunların yanında çok acı bir lezzettir. O yüzden hayatını islam üzere kur... Evet, o temelleri islam üzere at! Unutma Allah'ın rızasını ummak bahaneleriyle çoğu müslüman o temeli haram yolla atıyor. Bir mesajla... Bir sesle... Yahut bir bakışla... Halbuki nefsine sorsa kandırıldığını hissedebilecek, halbuki imanı yüreğinde hissetse ne kadar yalan bir yol olduğunu görecek. Ama yok, nefsi ona yürek açtırmıyor! Allah muhafaza bundan Allah'a sığınmayacağız da neyden sığınacağız? Kork kardeşim kork! Başkalarının sevgisi zedelenmesin diye Allah'ın sana olan sevgisine zarar vermekten kork! O'nun yolundan seni alıkoyacak dünyalık bir sevgiden kork!

30.03.2017/Adapazarı

Üst Ana Sayfa Alt