Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Bekârların Batı Ülkelerindeki Durumu

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bekârların Batı Ülkelerindeki Durumu

İngiltere'de Tıp Fakültesi'nde okuyan İslâmî Hareketin gençlerinden birisi geldi ve bana şöyle sordu: "Ben İngiltere'de tıp fakültesinde okuyorum ve okulun zorunlu tutması nedeniyle İngiliz bir aileyle birlikte kalmaktayım. Bu caiz midir?"

Ben de: "Caiz değildir" dedim ve "nasıl oturuyorsun" diye sordum. O da: "Aynı dairenin bir odasında kalıyorum. Tabi mutfak, tuvalet ve banyoyu müşterek kullanıyoruz." dedi. Ben de: "Yanında kaldığın ailenin beyinin olmayıp hanımıyla yalnız kaldığınız ya da geceleri beyinin gelmediği oluyor mu?" dedim O da: "Evet, bazen evde kadın ve ben yalnız kalıyoruz" dedi.

Bunun üzerine ben; "kesinlikle caiz olmaz" deyince. "Nasıl yani! Bizler müslüman doktorlar, mühendisler, vs.ler olsun diye okuyoruz" dedi. Ben de: "Yedi yıl sonra senin İslâm'ından ne eser kalacak?" dedim. Gençte: "Ne yapayım? Okulu bırakayım mı yani?" dedi. Ben de: "Simit sat, domates sat, fakat böyle bir hayatı yaşama" dedim.

Körfez ülkelerinden birinin Amerika'da bulunan kültür ataşesi bizzat bana şunu anlattı: "Bir gece polis bana on üç genci getirdi. AİDS'li bir kadına tecavüz ettiklerinden aynı hastalığa yakalanmışlardı. Sonra hepsini de hastaneye kaldırdık." Bir gecede on üç genç birden bir kadına tecavüz ediyorlar ve AİDS'e yakalanıyorlar. Neden? Ben gençlerin bekâr olarak Batı'da okumalarının haram olduğunu söylüyorum, ancak evli iseler müstesna. Evli olarak bulunmadığı sürece batıda Müslümanların okumaları haramdır. Bunu fetva olarak benden tebliğ ediniz. Nasıl kişi kendisini koruyabilir?! Ancak, kişi kendisini evli olduğu takdirde koruyabilir. Bekâr için mümkün değildir. Cinselliğin su gibi mubah olduğu, kanunlarla serbest bırakıldığı bir toplumda bekâr bir insanın kendisini koruması mümkün müdür? Genç kızların sokaklarda geceledikleri, gece yarısı bekâr kimselerin kapılarını çalarak birlikte geceleme talebinde bulundukları batı toplumunda yaşamak!

Cihad topraklarında bulunan bir gencin tekrar o fesat yerlere dönmesi nasıl olabilir? Buraya dönmek için pasaport çıkaranlara: "Allah sizin yolculuğunuzu ve pasaportunuzu mübarek kılmasın" diyorum. Fesad yurdunu, cihad yurduna değişiyor musunuz?

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu yazi kime ait ?

Gençte: "Ne yapayım? Okulu bırakayım mı yani?" dedi. Ben de: "Simit sat, domates sat, fakat böyle bir hayatı yaşama" dedim.

zaten Hep bunlari Satmakla Hem Kendimizi Hem Dinimizi Rezil Etmedik mi ? Suan Müslümanlar Neye Hükmediyorlar ? O Hocaya Sormak gerekir, Siz Bu Fetvayi Nereden Cikardiniz ?

Evli olarak bulunmadığı sürece batıda Müslümanların okumaları haramdır. Bunu fetva olarak benden tebliğ ediniz.

Suan "MÜSLÜMAN ÜLKESI" ! diye adlandirilan Hangi Ülkede bu olmuyor söylermisiniz sayin Hocam ?
Ben Bekarim, Ve Avrupadayim Orda büyüdüm Yetistim, Elhamdulillah Bahsettiginiz hicbir Pislikte yapmadim, Bu Harama Hangi Akla Mantiga Imana Ilme dayanarak Konusuyorsunuz ? Yada söyle diyelim Siz Avrupada Ne kadar kaldiniz, Nasil Kaldiniz ?

Hocam Anlamadiginiz veyahut Anmalak istemediginiz bir Olay var... Bir Müslüman Herseyde Hükümdar olmasi Lazim, Bugün Medya Müslümanlarin Ellinde olsaydi Cark Tersine dönebillirdi.. Bugün Atomlar, Silah Fabrikalari, En Son Teknoloji Müslümanlarin Ellinde olsaydi Hersey tersine dönerdi, ama gel gör ki sizin gibi Bazi Alimler ne kadar alimsiniz bilmiyorum zira kim oldugunuzuda bilmiyorum, böyle sacma sapan fetvalarla Islami Tekrar deveye, Kilica Tasa Mahkum etmeye calisiyorlar ! Döndü Kilinc Ayeti bugün Tefsiriyle Silah Tank icin degilmidir ?

Siz bu dinin bu sünnetin neresindesiniz ?

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bu yazı seyh abdullah azzam'a ait. Tövbe suresinin gölgesinde cihad dersleri...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bozulma sureci dejenere olma ,kokusma,kufur,delalet, butun kotu ve islam disi hareketler dunyanin neresi olursa olsun cok hizli bir sekilde cogaliyor hangi ulkede yasarsaniz yasayin istisna disinda tutulabilecek bir ulke malesef yok muminler kendi cemattlerini yabi birlikteliklerini artirmak oradanda kendi yuce kitabimiz olan KURAN a dayali bir ulke insa edmedigimiz muddetce bizlere ne burada ve cok acikli ama gercek ahirettede rahat yok bu konu ile sohbet var kisa zamanda atmaya calisacagim ALLAH c.c hepimize once iman.arkasindanda ilim nasip eylesin....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Konu Şehit Komutan inşAllah Abdullah Azzamın Cihad dersleri adlı kitabından alıntı. Allah şeyhe merhamet etsin.

Konu müslüman bir erkeğin tıp okumak adına bir kadınla aynı evde kalması durumudur ve şeyh çok güzel açıklamıştır.

Tıpkı günümüzde başımı açarım okurum islama faydalı olurum zihniyetine benzer bir yapı söz konusu.

Burada aslolan bir işin sonucu için dinden taviz verme durumudur şeyh taviz verilemeyecek durumdan bahsetmiş ve haklıdır. Ancak şeyhin açıklamalarından okumayın diye bir sonuç çıkmaz. Konuyu aktaranda sanırım kadın ve erkeğin nikahsız aynı evde kalmasına bianen yazmış.

Kitap daha detaylı okunursa buna benzer çok güzel dersler mevcuttur.

Üst Ana Sayfa Alt