Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bekârların Batı Ülkelerindeki Durumu ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İngiltere'de Tıp Fakültesi'nde okuyan İslâmî Hareketin gençlerinden birisi geldi ve bana şöyle sordu:

"Ben İngiltere'de tıp fakültesinde okuyorum ve okulun zorunlu tutması nedeniyle İngiliz bir aileyle birlikte kalmaktayım. Bu caiz midir?" Ben de: "Caiz değildir" dedim ve "nasıl oturuyorsun" diye sordum. O da: "Aynı dairenin bir odasında kalıyorum.

Tabi mutfak, tuvalet ve banyoyu müşterek kullanıyoruz."
dedi. Ben de: "Yanında kaldığın ailenin beyinin olmayıp hanımıyla yalnız kaldığınız ya da geceleri beyinin gelmediği oluyor mu?" dedim O da: "Evet, bazen evde kadın ve ben yalnız kalıyoruz" dedi.

Bunun üzerine ben; "kesinlikle caiz olmaz" deyince. "Nasıl yani! Bizler müslüman doktorlar, mühendisler, vs.ler olsun diye okuyoruz" dedi. Ben de: "Yedi yıl sonra senin İslâm'ından ne eser kalacak?" dedim.

Gençte: "Ne yapayım? Okulu bırakayım mı yani?" dedi. Ben de: "Simit sat, domates sat, fakat böyle bir hayatı yaşama" dedim.

Körfez ülkelerinden birinin Amerika'da bulunan kültür ataşesi bizzat bana şunu anlattı: "Bir gece polis bana on üç genci getirdi. AİDS'li bir kadına tecavüz ettiklerinden aynı hastalığa yakalanmışlardı. Sonra hepsini de hastaneye kaldırdık." Bir gecede on üç genç birden bir kadına tecavüz ediyorlar ve AİDS'e yakalanıyorlar. Neden? Ben gençlerin bekâr olarak Batı'da okumalarının haram olduğunu söylüyorum, ancak evli iseler müstesna.

Evli olarak bulunmadığı sürece batıda Müslümanların okumaları haramdır. Bunu fetva olarak benden tebliğ ediniz.

Nasıl kişi kendisini koruyabilir?! Ancak, kişi kendisini evli olduğu takdirde koruyabilir. Bekâr için mümkün değildir. Cinselliğin su gibi mubah olduğu, kanunlarla serbest bırakıldığı bir toplumda bekâr bir insanın kendisini koruması mümkün müdür? Genç kızların sokaklarda geceledikleri, gece yarısı bekâr kimselerin kapılarını çalarak birlikte geceleme talebinde bulundukları batı toplumunda yaşamak!

Cihad topraklarında bulunan bir gencin tekrar o fesat yerlere dönmesi nasıl olabilir?

Buraya dönmek için pasaport çıkaranlara: "Allah sizin yolculuğunuzu ve pasaportunuzu mübarek kılmasın" diyorum.

Fesad yurdunu, cihad yurduna değişiyor musunuz?

Şeyh Abdullah Azzam Tevbe suresi tefsiri alıntı...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi bu fetva güncelligini yitirdi, ziya söylenen illetler ortadan kalkti.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Akhi mümkünse biraz açarmısın illetler nasıl ortadan kalktı?

ahi seyhin öne sürdügü bir ailede kalma durumlari avrupada kalmamistir. Artik gerek okullara ait yurtlar, benzer özel ögrenci yurtlari ya da sahsi evler tutulup kalinarak okul okunabilmektedir. (Ama islenen pislik artik para degildir, siradan bir hal haline gelindi denilebilir ki bu hal artik ülkemizde de mevcut.)

Seyh yasasa idi Allahu alem bir cok neden bulurdu belki de haram diye ancak yukaridaki durumu diyemezdi. Artik insan yurtdisini gecti kendi ülkesinde dahi baska bir sehirde ya da bilhassa kendi sehrinde dahi üniversite okusa her türlü cinselligin icerisine dolayli ya da en direk olarak bulasabilmektedir. Zaman kötü üniversiteden 2 yasindaki masum bir bebek-cocuk yavrusu youtubede cizgi film baksa aradaki zorunlu reklamlar ile yine bu tür pislige maruz kalmakta.

Dert cok, sorun cok... iste cözüm bulacak alimler gerekiyor. Malesef adam akilli bir cok sehre hükmeden medreselerimiz dahi yok. Konu derin nerden nereye gidiyor. Susmak en güzeli....

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi seyhin öne sürdügü bir ailede kalma durumlari avrupada kalmamistir. Artik gerek okullara ait yurtlar, benzer özel ögrenci yurtlari ya da sahsi evler tutulup kalinarak okul okunabilmektedir. (Ama islenen pislik artik para degildir, siradan bir hal haline gelindi denilebilir ki bu hal artik ülkemizde de mevcut.)

Seyh yasasa idi Allahu alem bir cok neden bulurdu belki de haram diye ancak yukaridaki durumu diyemezdi. Artik insan yurtdisini gecti kendi ülkesinde dahi baska bir sehirde ya da bilhassa kendi sehrinde dahi üniversite okusa her türlü cinselligin icerisine dolayli ya da en direk olarak bulasabilmektedir. Zaman kötü üniversiteden 2 yasindaki masum bir bebek-cocuk yavrusu youtubede cizgi film baksa aradaki zorunlu reklamlar ile yine bu tür pislige maruz kalmakta.

Dert cok, sorun cok... iste cözüm bulacak alimler gerekiyor. Malesef adam akilli bir cok sehre hükmeden medreselerimiz dahi yok. Konu derin nerden nereye gidiyor. Susmak en güzeli....

yeryüzünde cihad meydanları hariç yaşanılacak yerde bırakmadılar.

Üst Ana Sayfa Alt