Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Berat Gecesinde Kılınan 100 Rekat Namaz Uydurmadır - Dinde Yeri Yoktur

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sorun Bid'at kavramını bilmememizden kaynaklanıyor ve Kur'an okuyub namaz kılındıktan sonra her türlü bid'at göze hoş geldiğinden meşru olacağı düşünülüyor.
Halbuki belli günlere has olarak periyodik olarak belli sayılarda ve topluca ibadetler peydahlamak göze ve nefse hoş gelse de bid'attir, uzak durulmalıdır! Din tamamlanmış Rasul da dinden bir şeyi gizlememiştir!

İlgili Konular :

BİD'AT

https://www.islam-tr.org/tevhid/13260-bidat.html

BİDAT VE BİDATÇİLER HAKKINDA EHL-İ SÜNNET ALİMLERİN İKAZLARI!
https://www.islam-tr.org/tevhid/107...hakkinda-ehl-i-sunnet-alimlerin-ikazlari.html

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nafi (r.anh) anlatıyor; İbni Ömer (r.a)'nın yanında birisi aksırdı ve “elhamdulillah vesselamu ala Rasulillah” (Allah’a hamd Rasûlune selam olsun) dedi.
Bunun üzerine İbn Ömer şöyle dedi:
Ben elhamdulillah vesselamu ala Rasulillah mı diyorum? Rasûlullah (s.a.v.) bize böyle öğretmedi. Bize “elhamdulillahi ala kulli hal” (Her zamanda ve her zeminde Allah’a hamdolsun) dememizi öğretti.”
(Tirmizi (2738); Hakim (4/265) isnadı hasendir)

sahabe'nin sünnete ne derece bağlı olduğunun kanıtıdır.

şimdi bazı arkadaşlar çıkıp ibn ömeri(ra) eleştirsin. "yanında aksıran adam yanlış bişey mi yapmış. altı üstü resulullaha selam yollamış. ne bu işgüzarlık vs." gibi şeyleri desinler bakiyim.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nedense foruma giriş yapamıyorum bu nick imle..ama aynı bilgisayarlardan başka kardeşlerimiz girebiliyor bunu bir çözemedim..

Üst Ana Sayfa Alt