Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Beş Vakit Namaz Nasıl Farz Kılınmıştır?

U Çevrimdışı

urbam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
cahilliğimi biliyorum ,fakat KURAN mümini olmaya çalışıyorum.ALLAH yarattığı kulunun neyi nekadar yapıp yamamıyacağını bilmiyor Hz musa peygamber öğretiyor,haşa bu hikaye yahudi uydurması olduğu nekadar açık. Daha ne desinler altına imzamı atsalardı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
cahilliğimi biliyorum ,fakat KURAN mümini olmaya çalışıyorum.ALLAH yarattığı kulunun neyi nekadar yapıp yamamıyacağını bilmiyor Hz musa peygamber öğretiyor,haşa bu hikaye yahudi uydurması olduğu nekadar açık. Daha ne desinler altına imzamı atsalardı.

Sizinkisi cahillikten öte küstahlık.

Forumda son zamanlarda cahilim deyipde ehli sünnetin icma ettiği büyük alimlerimize hakaret eden sözler çoğalmaya başladı.

Hem cahilim diyor hemde imam buhari r.a ve imam müslim r.a'ın nakl ettiği sahih hadise altına imza atarım bu hadis değil yahudi hikayesi diye.

Kendinize gelin, bize deyin ki biz alimimiz, ki biz size ona göre konuşalım.

Açıkcası ben cahilim deyip ardından boyundan büyük laf söylemek küstahlığın belgesidir.

Hayatınızda hadis okudunuz mu? Okuduğunuz hadisleri araştırıp ravi zinciri yada senedlerinin güvenirliğini araştırıp amel ettiniz mi?

İyi o zaman şu kafirlerin sizden ne farkı kalıyor?

Efendim, Allah bizim cennete veya cehenneme gideceğimizi biliyordu da neden bizi dünyaya gönderdi imtihan etti.

Evet bunu diyenler henüz imanı kalbine yerleştiremeyen kafirlerdir. Söylediğiniz sözün nereye gittiğinden ya haberiniz yok ya da sizin imanınız da ciddi problemler var her iki durumda da imanı konuları tekrar etmeniz lazım..

Hz Peygamber sav kimdir? Nedir?
Hz Peygamberin dini konulardaki hükümleri ne derece geçerlidir?
Hadisin - sünnetin vahy'deki rolu nedir?
Hadisler kaç çeşittir?
Hangi hadislerle amel edilir?
Günümüze kadar gelen sahih hadisler nasıl olur,nelerdir?
Günümüze kadar ulaşmış ve artan uydurma rivayetler nasıldır, nasıl anlaşılır, bunlara karşı tavır ne olması gerekir?

Bu konuları araştır.

Sizin yahudi uydurması dediğiniz hadis hakkında bazı hadislere laf uzatan kişilerin bile laf etmediği, ümmetin icma ettiği sahih kaynaklardan ulaşan hadisdir.

Bak şunu dersen , ben kaynağa birşey demiyorum ama kafam almıyor, o şekilde de yardımcı oluruz, ancak önce kendinizi belli etmeniz lazım..

Saldırınız ümmetin icma ettiği hadis kitaplarına(imam-ravi-sened vs) mı yoksa aklınızdan dolayı bir anlaşmazlık mı var?

İslam'da herşeyi akıl ile gösteremezsiniz akıl ile göstermeye kalkarsanız evinizin yolunu bile şaşırırsınız, islam vahy dinirdir, teslimiyettir.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

burnuma kendilerine Hanif Lakabini veren ve Hadislerle Dalga gecen Cahil pis bir koku geliyor sanki:mad:

U Çevrimdışı

urbam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alim değilm! fakat zır cahilde değilim.Buhariye ve diğer büyüklerede sayğımız sonsuzdur,onların sayesinde bunları öğredik.onlara saygıda kusur etmemeye özen gösterim.sizin tarzınızda ehli islama yakışmıyor.slmlar

B Çevrimdışı

benim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alim değilm! fakat zır cahilde değilim.Buhariye ve diğer büyüklerede sayğımız sonsuzdur,onların sayesinde bunları öğredik.onlara saygıda kusur etmemeye özen gösterim.sizin tarzınızda ehli islama yakışmıyor.slmlar
arkadaş sitedekilerle birbirinizi umarım yanlış anlamış sınız .sebeb ise anladığım kadarıyla hadisi tevhide uymaz deyip daha sonra kafandaki sorunu sebebini izah etmemendir .budan sonra sebebini de açıklarsan bu sitede islam adına gerçekten bir çok konuyu öğrenir ve dahakolay amel edebilirsin .zaten hepimizz özelde farklı kişiler olsakta genelde islam kimliği altında kimseye değil ALLAH VE RESULLERİNE İTAAT,ALLAH A KUL OLMAK İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ .sorun neyse adabıyla sorar ve kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak karşımızdakinede öyle davranırsak iyi soonuçlar elde edebiliriz RABBİM RAHMANIN yardımıyla İNŞAALLAH

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tekrar ediyorum buraya gelen cahiller bize ahlak ve uslüp dersi vermeye kalkmasınlar bu onların yüzüne çarpılır.

Sahih hadis hakkında olmadık şeyler deyin, ehli sünnetin sahih dediği hadise laf edin sonra sizin anlayışınız islama uygun değil deyin.

Size 3 gün musade dediğinizi ispat etmezseniz sizi hadis inkarcısı ilan edip siteden atacağım.

Saygı neymiş artık herkes daha iyi görecek.

Kurana ve sünnete saygısı olmayanlara sitede değer verilmeyecektir, bunun üstüne yönetime laf atan olursa onlarda aynı muamele altına alınacaktır.

B Çevrimdışı

benim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tekrar ediyorum buraya gelen cahiller bize ahlak ve uslüp dersi vermeye kalkmasınlar bu onların yüzüne çarpılır.

Sahih hadis hakkında olmadık şeyler deyin, ehli sünnetin sahih dediği hadise laf edin sonra sizin anlayışınız islama uygun değil deyin.

Size 3 gün musade dediğinizi ispat etmezseniz sizi hadis inkarcısı ilan edip siteden atacağım.

Saygı neymiş artık herkes daha iyi görecek.

Kurana ve sünnete saygısı olmayanlara sitede değer verilmeyecektir, bunun üstüne yönetime laf atan olursa onlarda aynı muamele altına alınacaktır.
ben sana değil ALLAH VE RESULUNA İMAN ETMİŞİM bazıları gibi laf dalaşına değil üç günü sen bekleye dur,zaten sizdende bu beklenir ,yalnız senin yüzünden bu siteye uğramıyacam,mahşerde görüşmek dileğiyle siten senin olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kendinizden beklenen davranışı gösterdiniz. Allah rasulune iman ettim diyorsunuz ama Allah resulu sav'in bildirdiği sahih hadislere iman etmiyorsunuz, ancak laf kalabılığı yapıyorsunuz, sözde kuran sünnet diyorsunuz ancak o kuran sünnet boğazınızdan aşağı gidiyor mu bilmiyorum.

U Çevrimdışı

urbam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH VE RASLU bildirmiyor RAVİLER bildiriyor.Hamdolsunbiz raviler dinine degil ALLAHIN VERASULUNUN BİLDİRDİĞİ DİNE İMAN EDİYORUZ. Sizin gibi AFOROZCUDA degiliz.siteniz sizin olsun.SİZİN DİNİNİZ SİZE BİZİM DİNİMİZ BİZE.....................

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kimin kimi afaroz ettiği belli. Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Sapık pislikler.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
suphanALLAH sanki islam-tr ye karsi bir saldiri varmis gibi geliyor bana bir ay icinde bu kadar insanin ayni düsünceyle ve farkli saldir ve yazilarla buraya kayit olmasi bence sacmalik...

ALLAH bizleri Ahlaksiz, sefihlerden korusun amin..

Banladigin iyi oldu ALLAH ecrini versin azizim

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum cok yanlış konuşmuşsun kardeş bilmiyorsan Allah sana öğrenmeni ve tövbe etmeni nasip etsin yok bunu bile bile yaptıysan zaten kaybedenlerden olmuşsun

Üst Ana Sayfa Alt