Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bildiğiniz İslâmî Anaokulları Var mı?

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamün aleyküm
Kardeşler ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum. Bildiğiniz - İslam'a uygun- bir anaokulu varsa beni bilgilendirir misiniz? Güneydoğu bölgesinde ya da Bursa- Balıkesir civarında olursa benim için daha iyi olur?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam bu tür okul varsa bilgilendirme diger okuyacaklar icinde iyi olur.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Selamün aleyküm
Kardeşler ben okul öncesi öğretmenliği okuyorum. Bildiğiniz - İslam'a uygun- bir anaokulu varsa beni bilgilendirir misiniz? Güneydoğu bölgesinde ya da Bursa- Balıkesir civarında olursa benim için daha iyi olur?
Aleykum selam ..

Gaziantep'te vardı. Lakin şuan ki durum nasıl bilemiyorum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam

iSlami anaokulları mevcut hatta diyanetten ve milli eğitimden onay aldı.Verilen eğitim normal egitimden farkı yok.Sadece quran ve sure ezberletıyorlar gozlemledıgım kadarı ıle.

Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Aleykum selam

iSlami anaokulları mevcut hatta diyanetten ve milli eğitimden onay aldı.Verilen eğitim normal egitimden farkı yok.Sadece quran ve sure ezberletıyorlar gozlemledıgım kadarı ıle.
İsim verir misiniz?
Diyanetin anaokullarından bahsediyorsanız, ben orada çalışmamak için zaten Müslümanların anaokullarını sordum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cunku Anaokulu yada okul oncesı zorunlu hale getırıldı.

Normalde dernekler subyan okulu adı altında egıtım vermekteydıler ama son cıkan durumlara gore hepsı kayıt altına alınmaya baslandı.
Hatırlarsanız cocuklarını normal okula gondermeyen bır aılenın cocuklarına devlet el koymustu.

Bu tarz durumları tekrar yasamamak ıcın boyle bır adım attılar.Ve su an İSLAMI OKUL ONCESI dıye acılan tum egıtım kurumları dıyanet vasıtasıyla meb ye baglandı.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Cunku Anaokulu yada okul oncesı zorunlu hale getırıldı.

Normalde dernekler subyan okulu adı altında egıtım vermekteydıler ama son cıkan durumlara gore hepsı kayıt altına alınmaya baslandı.
Hatırlarsanız cocuklarını normal okula gondermeyen bır aılenın cocuklarına devlet el koymustu.

Bu tarz durumları tekrar yasamamak ıcın boyle bır adım attılar.Ve su an İSLAMI OKUL ONCESI dıye acılan tum egıtım kurumları dıyanet vasıtasıyla meb ye baglandı.
Ben hıyanetten onay almış olmasın demiyorum. Almış olabilir ama bizzat onların yaptığı sınav ile girilen okullar dışındakileri kastetmiştim.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Bir de forumda okul öncesi öğretmeni olan biri vardı diye hatırlıyorum. Kim olduğunu bilen var mı? Açılacak olan bir anaokulunun masrafı ne olur, tecrübelerinden faydalanmak isterdim

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hıyanetten onay almış olmasın demiyorum. Almış olabilir ama bizzat onların yaptığı sınav ile girilen okullar dışındakileri kastetmiştim.

Gecenlerde alımlarla ılgılı bır konuya denk gelmıstım orada buralara basvuran ogretıcılerın bellı bır kursu varmıs.O kursu tamamladıktan sonra ogretıcı olarak calısıbılıyorlarmıs dıye...

Genede gormus gecırmıs bırısı daha ıyı bılır. Hayırlı gunler.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Gecenlerde alımlarla ılgılı bır konuya denk gelmıstım orada buralara basvuran ogretıcılerın bellı bır kursu varmıs.O kursu tamamladıktan sonra ogretıcı olarak calısıbılıyorlarmıs dıye...

Dediğiniz şey 4-6 yaş aralığındaki çocuklara ders vermek için alınan bir sertifika. Daha çok okul öncesi eğitimi için gerekli bir sertifika.. Her öğretici için geçerli değil abi.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب

Size de hayırlı günler

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam kardeş. Ben iki defa kurum açıp kapattım. Yürütebilmek için güzel bir gelir, maddiyat lazım arkadan. Bursa'dayım. Prosedürler her geçen gün zorlaşıyor. Anaokulu mu gündüz çocuk bakım evi,kreş mi, kuran kursu mu açmak istiyorsun? Bunlar farklı şartlara bağlı.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Aleykumselam kardeş. Ben iki defa kurum açıp kapattım. Yürütebilmek için güzel bir gelir, maddiyat lazım arkadan. Bursa'dayım. Prosedürler her geçen gün zorlaşıyor. Anaokulu mu gündüz çocuk bakım evi,kreş mi, kuran kursu mu açmak istiyorsun? Bunlar farklı şartlara bağlı.
Kur'an kursu düşünüyorum. Diğerlerini erkek olduğum için yapamam Allahu âlem. Bir de anaokulu öğretmenliği itikadî sıkıntı çıkarabilir tağuta destek vb. konularda. Kaç yıldır zaten Kur'an, siyer itikad vb. dersler veriyordum. Dil konusunda da Arapçayı daha da geliştirirsem Türkçe ve Kürtçeyle beraber Arapçayla beraber de ders verebilirim. Bu konularda sıkıntı yok. Ama öğrenci bulmak,okulu çevirmek, maddiyat sıkıntı. Okul kurulsa öğrenci bulunsa bile okulu nasıl çeviririm bilmiyorum. Kendim açamasam da bir yer bulabilirsem çalışmayı düşünüyorum.
Okulun işleyişi hakkında bilgi verir misiniz?

Son düzenleme:
Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş erkek olarak birçok şeyi daha rahat yapabilirsin elbet. Medrese usulü müftülüğe bağlı olunuyor. Önceden medresen varsa bulunduğun yerin müftülüğüne başvuruyordun gelip bakıyorlardı binan müsait öğrencin varsa izin veriyorlardı. Tarikatler cemaatler hep öyle resmileştiryordu. Şimdi kendi kadrosundan olsun istiyorlar. Bu yazın dinkültürü öğretmeni bir arkadaşımla müftülüğe şartları konuşmaya gittik. Ona bile dedği "hocam eskiden hemen veriyorduk ama şimdi girmeniz gereken bir sınav var sınavı geçince hakkınız oluyor" fetö olayından sonra herşey kendi kontrollerinde olsun istiyorlar :( kuran kursları için işiniz müftülükle. Geçen gün bir öğretmen grubunda okudum imam-hatip ya da ilahıyat okuyup ekstra okul öncesi sertifikada alana öncelik var diye. Bir de müdürlük için iki yıl kadrolu çalışmış olmak gerekiyor. Bu kreş içindi sanırım sbyan okulu içinde öyle mi bilmiyorum. Öğrenci varsa arkanızda maddi manevi duran veliler eğitimciler varsa sorun yok. Tabi aynı zamanda nasip işi.. güzel aidat alıyorsanız yine yürütürsünüz Rabbim izin verdikçe.

Üst Ana Sayfa Alt