Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bipolar Hastasıyım Şifa Arıyorum

B Çevrimdışı

belkide

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
musallatların bu konudaki etkisine gelince.

Kuran da da Yüce Allah'ın belirttiği gibi cinler ve insanlar Allah' ibadet için yaratılmıştır. Ancak onlarda da müslüman ve kafir(yahudi-hristiyan) olmak üzere farklı dinlere mensup olanlar var. müslüman olanların yaptığı tek şey inançlı müslümanlar gibi Allah'a ibadet etmek. ama müslüman olmayanlar insanlara bir şekilde musallat olup onlara çeşitli sıkıntılar yaşatıp dinden uzaklaştırmaya hatta dinden çıkarmaya günah işlemeye ve intihara sürüklemeye çalışıyorlar. tabi bunu bir anda yapmadıkları için kişi ve etrafındakiler hastanın depresyona girdiğini, şizofren olduğunu, okb olduğunu vb rahatsızlıklara sahip olduğunu düşünüyor. ama etki eden maalesef bir yada birden fazla musallat. bunu inancı olmayan birine anlatırsanız size cahil gözüyle bakar. ve örümcek kafalı diyip sizinle alay eder. o nedenle hiç zorlamayın.

cinler dumansız alevden yaratılmıştır. maddi olarak fiziksel durumları yoktur ancak enerji dediğimiz şekilde etki edebilirler. yakınımdaki rahatsızlık sebebiyle uzun süre araştırdığım için bunları objektif olarak yazabiliyorum. evet enerji dediğimiz şekilde etki edebilirler dedim. bu etkileri sonucu hastalıkta oluşturabilirler. bu demek değilki her hastalık onlarda. tabiki radyasyona bağlı oluşan kanser de var, tabiki göz sinirlerinin zarar görmesine bağlı körlük var. ancak onlarında bu hastalıkları yapabilme güçleri var. şimdi diyebilirsiniz nasıl olacak bu, onlar bu kadar güçlümü. inançlı insanlar ibadetlerini yapan insanlar cinlerden daha güçlüdür. ancak inançsız insanlar için durum biraz sıkıntılı. zaten ibadetlerini yapan, kuran okuyan, hakiki iman etmiş birine kolay kolay musallat olamazlar. şeytanın da Allah tarafından yaratıldığını ve Allah'a karşı olup insanları Allah'ın dininden çevirmeye çalıştığını düşünürsek nasıl Allah buna izin veriyorsa onlara da bu şekilde izin verebilir. sonuçta imtihan dünyasındayız.

genelden biraz özele gelirsek. gata da psikiyatri bölümünden bir profesöründe bu konuda verdiği bir bilgi var.-sanırım inançlı bir hekimmiş- şizofreni bir psikiyatrik hastalık değil cin musallatıdır diyor. bipolar da şizofreninin bir tık altıdır. şizofrenide insanlar olmayan şeyler görürler ve onlara inanırlar. ve bu durumdan hiç kurtulamazlar. bipolarda ise olmayan şeyleri görme ve inanma durumu dönemseldir. tabi doktora gittiğinizde bu konuda bir inancı ve bilgisi yoksa "beyinde lityum eksikliği var. o nedenle atak geçiriyor." diyor. atak döneminde gidiyorsunuz ve size atı uyutacak ağır psikotik ilaçlar veriyor ve hasta da onları içip kendinden geçiyor 1-2 ay sonra ilaçların etkisi vücut alıştığı için azalıyor ve hasta düzelmiş oluyor.

soruyorum şimdi;ilaçlarını düzenli kullandığı halde, eli sıcak sudan soğuk suya sokulmadığı halde, ilaçların kan değerleri her zaman istenilen aralıkta olduğu halde, üstelik çokda rahat bir ortamda insan neden atak geçirir. ve atak bipoların tanımındaki gibi çoşku-enerji veya çöküntü değil. olmayan şeylerin görülmesi onlardan korkulması tarzında. burada tıbbın cevabı yetersiz kalıyor işte bana. bir arkadaşımın ablası da bipolar.kadın gecenin yarısında karadeniz ormanlarında 4-5 saat yürüyüp trabzona gidiyor. soruyorum şimdi hangi enerjik durum hali bir insana bunu yaptırabilir.

rukye tedavisi Kur'an-ı kerim ayetlerinin anlaşılır şekilde insana okunmasıyla üzerindeki musallatın gönderilmesidir. tabi başımız ağırdığında okuduğumuz dualarda surelerde bir nevi rukye tedavisidir aslında. sadce bu tür tedavide özellikle cinlere etki eden ayetler sureler okunuyor.

lafı çok uzatmadan diyecektim ancak baya uzamış. :) eğer geçmeyen bir psikiyatrik sorununuz varsa (okb, panik atak, depresyon, şizofreni, bipolar vb) rukye tedavisini önceliklendirin derim. yada aşağıda yazdıklarım arasından bir yada birden fazla belirti varsa rukye tedavisi olmanızda fayda var. youtube den izlediğiniz rukye tedavisi video larından korkmayın. çünkü o sıkıntılı haller yaşayan insanlar o anlarda kendilerinde değiller.
-geçmeyen baş ağrısı
-karı koca geçimsizliği
-geceleri korkarak uyanma
-eve biri geziyor sanma
-arkadan biri saldıracak korkusu,özellikle evde
-banyo yaparken yanlız değilim korkusu,
-aşırı ve gereksiz sinirlilik
-bayanlarda adet hallerindeki sorunlar
-işlerin bir anda kötüye gitmesi
-yukarıda yazdığım psikolojik hastalıklar

şimdiden geçmiş olsun, Rabbim şifa versin.

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Biyoenerjiyi araştırmanızı öneririm, manik depresif ataklara iyi geldiğini okumuştum. Çevrenizde illa ki uzman bir biyoenerji terapisti vardır. Allahım şifanızı versin.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle şifa versin.
Hastalıklar Allah cc. İmtihanı. O dilemeden biz ne hasta oluruz ne de şifa buluruz.
Ilaç sadece sebebe yapismaktir.birden bırakmak yerine azaltmak olabilir .
Bunlar sadece şahsi fikrim.
Rabbine teslim ol. Namazı ni eksiksiz kil. Gece namazlarına önem ver . Allah azze ve celle 'nin zikrini dilinden düşürme.
Tevbe yi bol yap.
Dua yi dilinden düşürme.
O duanın kabul olduğu gün vallahi iyileseceksin.
Seni Allah subhanu teala 'dan başka iyi edecek doktor yok , git onun kapısını çal.
Rabbim şifa versin , günahlarina kefaret olsun hastaligin

H Çevrimdışı

Harbour

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba. Size doktor önerebilirim. Cengiz Başoğlu. Kadıköyde. Kendim de çok zor buldum. İnançlı ve İLMİ olan biri. Ben hem bipolar bozuklukla ilgili hem de takıntılarımla ilgili başvurdum. Doktorun dediklerini uygulayın. Çünkü çok mantıklı konuştuğunu iyileşmeye başladıkça fark edersiniz. İlaçları da kullanın ben hepsini doktorumla anlaşarak kullandım ve HİÇ dısına cikmadim. Ilac kullanmayi kendinize asla sikinti yaratmayin. Çok agir durumda olan hastalar var sukredin. Bir de cin meselesiyle ilgili seyler yazmissiniz galiba. Cinle falan ugrasmayin sifayi veren Allahtir. Denilenleri yapin sosyallikten odun vermeyin cunku antisosyal bozukluklardan biridir bipolar bozukluk İYİLEŞİRSENİZ. Tedavisi olmayan hiçbir hastalık yoktur ölüm hariç. Selam ve dua ile...