Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir De Buna Kulak Ver!

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
atresimleri680x510.jpg

Bir de buna kulak ver !

Değil mi ki Rabbin sana yokluktan bir hayat ve ruh veriyor.
Değil mi ki Rabbin sana bir akıl ve vicdan veriyor.
Değil mi ki Rabbin sana bir ömür veriyor.
Değil mi ki Rabbin sana nasihatler verip taat et diyor
Değil mi ki Rabbin sana kendi nefsinin kötülük yaptığından ötürü aceleci davranmayıp zaman tanıyor.Senin Hatanı kavraman için
Değil mi ki Rabbin sana her kusurunda tevbe etmen için bir kapı açık bırakıyor
Değil mi ki Rabbin sana merhamet ediyor
Değil mi ki Rabbin sana “Bana dua edin, duanıza cevap vereyim.” [2] diye buyuran Rabbimiz, bize yakındır, dualarımızı işitendir. [3] O, kendisine samimi bir kalple yönelmemizi emrederek; “Ey Resulüm! Kullarım, beni senden sorarlarsa, bilsinler ki; gerçekten ben onlara çok yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.” [4] diye buyurmaktadır.
[2] Mü’min 40/60.
[3] İbrahim 14/39.
[4] Bakara 2/186.

Değil mi ki Rabbin sana samimi bir şekilde yaklaştığında Rabbine ben kuluma on adım gelirim diyor.
Değil mi ki Rabbin böylesine büyük
Değil mi ki Rabbin böylesine şefkatli
Değil mi ki Rabbin böylesine güzel lütuf sahibi
Değil mi ki Rabbin böylesine ulu
Değil mi ki Rabbin böylesine kullarına karşı sevgili
Değil mi ki Rabbin böylesine şanlı ve şerefli
Değil mi ki Rabbin noksan sıfatlardan münezzeh
Değil mi ki Rabbinin kudreti , ilmi ve gücü herşeyi kuşattı.
Değil mi ki Rabbin öyle büyük lütüf ve hikmet sahibidir ki kullarına karşı kıyamet için bile merhametini 100 parçaya ayırdı,99unu kendisine sakladı ve 1ini yeryüzüne indirdi,işte bu 1parça nedeniyle dünyada canlılar birbirine acımaktadırlar.Geri kalan 99 parçayı ise Allah ahirette açacak ve müminlere merhamet edecektir;öyle ki şeytan bile bundan kendisine de pay düşecek zannedecktir.

Değil mi ki Rabbin böyle yüce
Değil mi ki Rabbin Bu dünya ve tüm alemleri yöneten tek ilahi güç ve herşeyin sahibi.( ALLAHU EKBER )
Değil mi ki Rabbin '' İnsana Ayetiyle '' Oku'' buyurdu.
Değil mi ki Rabbin sana bu dünyada ölümlü hayat , ahirette ise ebedi sonsuz bir yaşam vaad etti.
Değil mi ki Rabbin iyilikleri paylaş çoğalt kötülük yapma buyurdu.
Değil mi ki Rabbinin azameti karşısında ve büyük çok büyük kudreti karşısında ne dağlar dayanır ne ovalar ne sular ne yeller dayanır.

Değil mi Rabbin üstün kerem ve hikmet sahibi.
Değil mi ki Rabbin en sıkıntılı olduğun zamanda sana güven ve huzur veren.

Değil mi ki milyarlarca müslümanın yüreğinden ve dilinden ALLAHUEKBER sözü yükselir
Değil mi ki bu kainatta yalnızca Rabbimiz yüceltilir
Değil mi ki herşey Rabbimizin tasaraffundadır.
Değil mi ki Rabbimize tam bir teslimiyat gerekir.

'' Ey eşi ve benzeri olmayan Rabbimiz. Ey Alemleri kudreti ve ilmiyle yöneten Rabbimiz. Senin İlahi kelamından daha üstün bir kelam varmıdır ki! Biz yalnızca sana boyun eğer yalnızca senden af diler yalnızca senden merhamet ve şefkat dileniriz.

Ey en büyük lütuf ve kerem sahibi Rabbimiz.Gönüller yalnızca senin için çarpar senin kudretinin ve gücünün ilmin ve bilgin sayesinde bu alemlerde bilinmeyen alemlerde yalnızca herşey sana aittir herşey senin kontrolündedir.''

'' Ey Kainatın Tek sahibi olan Rahman ve Rahim olan Allah'ım. Müslüman kardeşlerimi her türlü kötülüğe karşı koru onlardan yardımlarını esirgeme.

'' Ey yalnızca ellerin sana açıldığı Allah'ım Müslüman birliğini vahdet-i ümmetin gerçekleşmesi müslümanları ayrı düşüncelerden fitne ve fesatlardan koru zihinlere kalplere açıklık ver. İşbirlikçileri gün yüzü gibi açığa çıkar fırsatçılara meydan verme Din kardeşlerime bana sağlam bir idrak ve sağlam bir anlayış nasib et.''

'' Ey hükümranlık ey ey ey SULTANLARIN SULTANI ALLAH'IM

'' TÜM MÜMİN KARDEŞLERİMİN SENİN OLAN DİNİNİNDE VE BİZİMDE DİNİMİZDE KALPLERİMİZİ VE AKLIMIZI SABİT KIL KÖTÜLÜKTEN MEN ET NEFSİMİZE UYDURMA EY YÜCE ALLAH'IM.''

DEĞİL Mİ Kİ YÜCE ALLAHIN RIZASI İÇİN AÇILMIŞ ELLER

İŞTE BU YÜREKLER BU CİHANDA VE ÖTEKİ CİHANDA YALNIZCA ONUN İÇİN ÇARPAR

ALLAHU EKBER - ALLAHU EKBER - ALLAHU EKBER

Üst Ana Sayfa Alt