Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Insan Allah'ın Lütfunu Görüp De Azar Mı?

S Çevrimdışı

Sineas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.
Bu konuyu sammiytinize güvenrk açıyorum.

Bir insan Allah'ın lütfunu görüp de azar mı?
Yanlış yollardan ayrılamaz mı?
Son zamanlar en çok istediğim şey Allah'a yakın olmaktı.Huzurlu günlerime dönmek, onun için çabalamak , onun dinini davet etmek istiyordum. Bir sürü kitap aldım okuyayım diye. Bn kendime geldiğimde çok zaman geçmişti. Allah'ın dini ile tanıştığımda belli psikolojik sorunları olan bir insandım. Her zaman bu psikolojik sorunlarım oldu. Lakin tevhidle tanıştığımda iş değişti psikolojik sorunlarım son buldu bir çok lutfa şahid oldum. Bu beni daha çok bağladı ben ona kavuşmak için yalvarıyordum. Tek isteğim oydu. Ama irademe sayip çıkamadım. Belli bir günha döngüsü içerisine battım. Şeytan yavaş her şeyin dozunu arttırdı. Şimdi bu günah döngüsüne batmış durumdayım. Ne zaman çıkmak istesem yararlı şeyler yapsam sanki bana bir şey oluyor bu konuda (şehvet) konusunda daha çok batıyorum. Bu günahlar beni kendisine çektikçe Allah'tan uzaklaştığımı ve kuruntu ve vesveslerle kaybolduğumu görüyorum. İnsanın kalbinin elinden göz göre göre kayması ve bunu kendi elleriyle yapması çok acı bir şey. Kendimi münafık gibi görüyorum. Artık müslümanların arasına karışıp da onlara gülmeyi istemiyorum. çünkü içim kan ağlıyor. inanır mısınız ölüm bana daha güzel geliyor. ölürsem hiç olmazsa daha çok günah işleyip bu rabbime daha çok nankörlük ve ihanet etmemiş olurum diyorum. Kendmi adilerin en adisi olarak görüyorum.Normal bir insanın görmediği şeyler görürken rabbimin merhametine ve lütfuna şahid olurken ben nasıl böyle birisi olabilirim diyor. Benim cezam ölüm diyorum. Ben her şeyi hak ediyorum diyorum. Bazen diyorum acaba hiç tatmasamaydım kalpte oluşan lezzeti. Bu kayıp yakıyor beni. Allah beni affetsin zira ben çok nankör bir kulum. Sizden Allah rızası için bana dua etmenizi istiyorum. Bu arzulardan, isteklerden nasıl kurtulabilirim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İsrailoğulları o kadar çok Allah in lütfunu gordukleri halde nasıl sapittiklarini anlayamiyorum cennetten bıldırcın eti yemeleri kizil denizin icinden geçmeleri vs... Bir suru mucizeye şahit olduklari halde şaşıyorum

Üst Ana Sayfa Alt