Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Islami Siteden Ne Beklersiniz - Yeni Tasarım Için Fikir Alıyoruz

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Site Kurmak için kolları sıvayanlardan Allah razı olsun. .
İnşallah hayırlısı olur,hayırlı yerlere gider. . Amin.

Ben Neşid bölümünün daha düzenli olmasını söyleyecektım ama soylemıs arakadaşlar zaten. .
Bi kaç kere neşid paylaştım ama baktım konuları hep farklı yerlere açmışım.
Gerçi benim eksıklıgım. :) Tekrar Allah razı olsun. . amin. .
Selametle. .

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum kardaşlar o kadar çok fuzuli slami site varki ben kendim bir islami sitede öncelikle arapça ve ingilizce çevirili alt yazı videolarını hemen aıyorum ve sahih haberlerde çok önemli ayrıca ehli sunnete muhalif ihtilaflı konulara aman verilmemesi

birde önemli durum var kardaşlar bir sitenin modaretör varsa bence ayrıcalığı olmalı bence herkes modaretör olacak kapasitede değil modluk görevlerini arapça ingilice bilen kardeşler vermelisiniz sevgili islam4ever kardaş sitemiz çok güzel bu konuya eğilelim kardaş selametle

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
biraz daha fazla cihad bölgelerindeki haberleri ulaştırabilirsiniz,sonra kitap bölümü oluşturabilirsiniz,sonra muasır alimlerin biyografisini yayınlayabilirsiniz,sonra fıkıh meselelerini yayınlayabilirsiniz,sonra davet işinde biraz ehil olmuş 6,7 kardeşten oluşan bir grub kurup hastalıklı kişilerle ilgilenebilirsiniz.

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
bide :) foruma nicksizde girilsin yani araştırma yapanlar oluyor fakat üyelik isteniyor adamda araştırmaktan vaz geçiyor yada başka siteden araştırma yapıyor sonrada biz ecirleri başka sitedeki kardeşlere kaptırıyoruz yada sapık siteler adamın kafasını yıkıyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Site Kurmak için kolları sıvayanlardan Allah razı olsun. .
İnşallah hayırlısı olur,hayırlı yerlere gider. . Amin.

Ben Neşid bölümünün daha düzenli olmasını söyleyecektım ama soylemıs arakadaşlar zaten. .
Bi kaç kere neşid paylaştım ama baktım konuları hep farklı yerlere açmışım.
Gerçi benim eksıklıgım. :) Tekrar Allah razı olsun. . amin. .
Selametle. .

Allah razı olsun. Kardeş sistem yenilenmesinin en büyük nedenide katagorilerde olan daralmamızdır.

inşaAllah yeni sistemde herşey yerli yerinde olacak bunun alt yapısını sağlayacağız.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bide :) foruma nicksizde girilsin yani araştırma yapanlar oluyor fakat üyelik isteniyor adamda araştırmaktan vaz geçiyor yada başka siteden araştırma yapıyor sonrada biz ecirleri başka sitedeki kardeşlere kaptırıyoruz yada sapık siteler adamın kafasını yıkıyor

konu gulyarasi.com için açıldı, orada forum yok.

buradaki forumu kastediyorsan üyeliksiz gezilebiliyor sadece linkleri okuyamıyor ziyaretçi yani yine araştırmayı yapabilir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
biraz daha fazla cihad bölgelerindeki haberleri ulaştırabilirsiniz,sonra kitap bölümü oluşturabilirsiniz,sonra muasır alimlerin biyografisini yayınlayabilirsiniz,sonra fıkıh meselelerini yayınlayabilirsiniz,sonra davet işinde biraz ehil olmuş 6,7 kardeşten oluşan bir grub kurup hastalıklı kişilerle ilgilenebilirsiniz.

haberlerle alakalı çalışmamız olmayacaktır.

İlmi meseleler ile alakalı çok detaylı bir çalışmamız olacaktır inşaAllah bunu da zamanla göreceğiz inşaAllah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleykum kardaşlar o kadar çok fuzuli slami site varki ben kendim bir islami sitede öncelikle arapça ve ingilizce çevirili alt yazı videolarını hemen aıyorum ve sahih haberlerde çok önemli ayrıca ehli sunnete muhalif ihtilaflı konulara aman verilmemesi

birde önemli durum var kardaşlar bir sitenin modaretör varsa bence ayrıcalığı olmalı bence herkes modaretör olacak kapasitede değil modluk görevlerini arapça ingilice bilen kardeşler vermelisiniz sevgili islam4ever kardaş sitemiz çok güzel bu konuya eğilelim kardaş selametle

aleykum selam kardeş ,

modluğun ingilizce arapça bilen ile alakasını kuramadım biraz daha açar mısın?

S Çevrimdışı

sawel

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslam4ever kardeşim hakkını helal et iyi izah edemediğim için

benim demek istediğim mod olan kardeşlerin diğer üyelerden belirgin bir ayrıcalığı olmalı o anda (ingilizce-arapça çevirisi bilenler) aklıma geldiği için yazdım örneğin ilmi yönden iyi olan kardeşler mesela hadisleri yada kuranı iyi bilen yada ne bileyim sizin gibi islami konuları gayet iyi bilen ve analiz edebilecek seviyedeki kardeşler seçilmeli inşallah ne demek istediğimi iyi anlatabilmişimdir allah sizi başımızdan eksik etmesin başka sitelerdeki kardeşler bile sizin salih bir kul olduğunuzu söylemekteler bende su sitede o yüzden sürekli takip ediyrum eski takva.com modlarından tevhid ve cihad kardeşmiz ve hakkal cihad sitesindeki kardeşler yine eski mucadele üyelerinden olan kardeşler sizin için allah için çalışan ve hayr,dan başka bir şeyine tanık olmadıklarına söylediler bende zaten bu yüzden islam.tr takip edip tüm çevremdeki muslumanlar aöneriyorum rabbim sizi utandırmasın

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İslam4ever kardeşim hakkını helal et iyi izah edemediğim için

benim demek istediğim mod olan kardeşlerin diğer üyelerden belirgin bir ayrıcalığı olmalı o anda (ingilizce-arapça çevirisi bilenler) aklıma geldiği için yazdım örneğin ilmi yönden iyi olan kardeşler mesela hadisleri yada kuranı iyi bilen yada ne bileyim sizin gibi islami konuları gayet iyi bilen ve analiz edebilecek seviyedeki kardeşler seçilmeli inşallah ne demek istediğimi iyi anlatabilmişimdir allah sizi başımızdan eksik etmesin başka sitelerdeki kardeşler bile sizin salih bir kul olduğunuzu söylemekteler bende su sitede o yüzden sürekli takip ediyrum eski takva.com modlarından tevhid ve cihad kardeşmiz ve hakkal cihad sitesindeki kardeşler yine eski mucadele üyelerinden olan kardeşler sizin için allah için çalışan ve hayr,dan başka bir şeyine tanık olmadıklarına söylediler bende zaten bu yüzden islam.tr takip edip tüm çevremdeki muslumanlar aöneriyorum rabbim sizi utandırmasın

Allah razı olsun ahi.

Mod seçerken senin de dediğin gibi seçilen kardeşlerin islami konularda özellikle temel konularda bilgili olması gerek. Genel olarak sitemizi takip edip bu yönde gördüğümüz kardeşlere yönetime katılması için biz teklifi götürüyoruz ancak ne yazık ki son dönemde seçmiş olduğumuz 2 kardeşte hata ettik. Bu kardeşler sizinde dediğiniz gibi hadisleri kuranı iyi bilen görünüyorlardı ancak daha sonradan içlerindeki taasubu gördük ve yönetimden geri çektik ve birinide siteden uzaklaştırdık. Bu konuda emin ol yararlı bir kardeşi görürsek yapabileceği iş küçük büyük demeden yönetime katma taraftarız tabii en büyük kıstas taasub sahibi olunmaması. Belki bu mesajı okuyup sitemizde yazmayan bilgili kardeşlerimiz olabilir, onlara her zaman kapımız açık Allah için ehli sünnet menhecini yaymak isteyen tüm kardeşlere yerimiz her zaman var. Bizler biliyoruzki bu iş tek başına yapılacak bir iş değil. İki mümin 1 müminden daha kuvvetlidir hayrda beraber yarışmak üzere tüm kardeşlerimizi taşın altına elini sokmaya davet ediyorum...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mekke`nin fethi günü Mahzum kabilesinin soylu ailelerinden bir kadın hırsızlık yapmış suçüstü yakalanmıştı. Cezalandırılması gerekiyordu. Fakat soylu bir aileye mensup olduğu için ailenin şerefinin lekelenmesinden korkuluyor
virgul.gif
bu yüzden kadının cezadan affedilmesi isteniyordu. Fakat bunu nasıl sağlayacaklardı? Hz. Peygamber`e bunu nasıl söyleyeceklerdi. Nihayet Peygamberimizin çok sevdiği Üsame bin Zeyd`i O`na elçi olarak göndermeye karar verdiler. Üsame Hz. Peygamber`in huzuruna çıkarak durumu anlattı. Ondan suçlu kadını affetmesini istedi. Hz. Peygamber (sav) bu teklife çok kızdı. Derhal dışarı çıkarak şu tarihi konuşmayı yaptı:

"Ey müslümanlar sizden evvelki milletlerin yıkılıp helak olmalarının tarihten silinip gitmelerinin sebebi nedir biliyor musunuz? Onlar; ileri gelenlerden biri suç işlediğinde ona ceza vermezlerdi. Halktan biri suç işlediğinde ise cezanın tatbiki için adeta can atarlardı. Bu zulüm onların yıkılıp gitmelerine sebep oldu. Yemin ederim ki suçu işleyen kızım Fatıma bile olsaydı onu cezalandırmakta hiç tereddüt etmezdim."

Daha önce de belirtmiştim. Bugün yine bu beklentimin tersi bir olaya tanık olduğum için yukarıdaki rivayeti hatırlatarak tekrar uyarmak istedim. Adil bir yönetim, adil emirler olmalı. Bu benim forumdan uzaklaştırılmama dahi sebep olsa bunu dillendirmekten vazgeçmeyeceğim inşeAllah. Eğer ben de bu sebepten ötürü cezalandırırsam bilin ki hiç çekinmeden cevabım peşinen şöyledir: “En büyük cihad, zalim sultanın karşısında hakkı haykırmaktır.”

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yönetimi beğenmeyenleri burada zorla tutmuyoruz. Kimseyi memnun etmek zorunda da değiliz.

Herhangibi rivayeti gelip buraya yapıştırmakda akıl kârı değil. Yani öyle komik duruma düşüyorsunuz ki..

Evet, forumdaki bazı kardeşlerim sistem-tasarım adına ne gerekir diye ısrarla dememe rağmen ısrarla konuyu başka taraflara çekiyorlar bu da yenilik adına ne kadar kıt bir anlayışa sahip olunduğunu gösteriyor..

Üstteki mesajı yazan bize zalim sultan muamelesi yapana kadar akideni düzeltsen iyi olur. Birileriyle uğraşana kadar sana atfedilen akidedeki hatanı araştırıp düzeltsen kendi yararına olur.

Ancak insanoğlu görüldüğü üzere çok münakaşacıdır.

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
konu gulyarasi.com için açıldı, orada forum yok.

buradaki forumu kastediyorsan üyeliksiz gezilebiliyor sadece linkleri okuyamıyor ziyaretçi yani yine araştırmayı yapabilir.

ya aslında linklerinde görülmesi gerek çok kişi tanıyorum üye olmaz ama siteleri epey inceler linklerde gözükse süper olur ama yani bazı sitelerde öle linkler de gözüküyor öle olması bence hem çok güzel olur hemde daha fazla üye olur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Örnek olması hasabiyle bir tane düşündüğümüz yenilikten bahsedeyim.

Allah nasip ederse yeni sistemimizde haftada belirli gün ve saatlerde canlı (online) sesli tecvid dersleri yapılacaktır. Tecvid dersi verecek hocamız da hazıdır. Ve talep gelirse arapça dersleri bile yapılabilecektir.

Gördüğüm üzere çevremde birçok tevhide hassas olan kardeşimizin tecvid konusunda sıkıntısını biliyorum özellikle tecvid derslerinin olmasını çok istiyorum.

Herşey Rabbimizin dilemesine bağlı, bu çalışma ciddi şekilde profosyenellik ve altyapı istiyor.

Kardeşlerim siz de buna benzer hepimize fayda verecek yeniliklere örnek verirseniz emin olun bu alanda yapılacak çalışmalardan size de hayr gelecektir inşaAllah. Bu konuyu özel olarak düşünmenizi rica ediyorum.

Dua ile

Üst Ana Sayfa Alt